[Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

cate puncte scoatem din meciul cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 28 Noi 2015, 20:20

3
16
70%
1
6
26%
0
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Noi 2015, 01:09

Lasa, bre, ca nu sta Universitatea Craiova in Rotaru, cum nu a stat nici in Staicu, Netoiu sau, mai nou, Ajica. Daca reuseste ala sa scape de parnaie (greu de crezut, dar orice e posibil...), e ok. Daca nu, sunt convins ca vor aparea altii care sa-i ia locul. Numai sa nu se cramponeze si asta de ideea "echipa mea si a familiei mele", dar nu cred ca e genul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Noi 2015, 02:01

Sergiu te rog nu-l mai injura pe inchipuitul ala, nu ca n-ar merita dar zic sa nu ducem discutia atat de jos. da-i ignore ca sa te scutesti de titanica sarcina de a-i suporta imbecilismele.

@andy

lasa ba inchipuitule ca e bine ca nu prindem pleiofu ca n-are Rotaru ce sa execute. asa prindeam pleiofu deci prindeam un loc sus iar asta insemna bani multi din televizari deci avea ce sa execute Rotaru manca-ti-as. mi-e efectiv scarba sa iti mai citesc comentariile insa din pacate sunt nevoit.

referitor la meci nu sunt multe de spus. am pierdut urat, este un dus rece. era greu cu atat de multi indisponibili insa rezultatul e unul urat chiar si asa. baietii trebuie sa isi ia revansa la meciul cu Timisoara dar mai ales la meciul cu steoaia. pe mine meciul ala ma intereseaza, daca batem ciobaneii toate pacatele sunt iertate - din punctul meu de vedere.

HAI CRAIOVA ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 29 Noi 2015, 02:02

Pentru hartuitii juridici din deplasarea de la Ovidiu: am o sapca neagra in plus si un fular Craiova Maxima in minus.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 29 Noi 2015, 02:37

T@V scrie:Pentru hartuitii juridici din deplasarea de la Ovidiu: am o sapca neagra in plus si un fular Craiova Maxima in minus.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Sapca e posibil sa fie a lui Costel sau dxtr, cat despre fular, eu nu am nimic in plus. Era varianta cu Craiova sau cu cele 2 steme?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Noi 2015, 02:55

Thunder scrie:Pai si ce ne facem grasule ca daca il belesc pe Roty definitiv lot mai bun ca asta de acum n-o sa avem ani la rand de acum inainte... Ce vrei, sa mergem dupa cristinuta la stana? Asta e, strangem din dinti, mergem mai departe si speram la mai bine ca e gratis...
Cineva zicea ceva de Popeci... N-am mai auzit de multa vreme acest nume pus alaturi de cel al Universitatii Craiova. Sincer, nici nu stiam ca mai traieste! :lol:
Nu stiu ce putere financiara mai are acum, dar ar putea fi o varianta de avarie. Sa nu-mi zici ca nu se gasesc in toata Oltenia 3-4 oameni de afaceri care pot sa investeasca circa 2 milioane de euro/sezon in actuala echipa, cu mari sanse sa-i recupereze ulterior daca echipa prinde cateva meciuri prin cupele europene si vinde 2-3 jucatori afara!

PS: eu inca mai astept arabu' pe care ni-l promitea Balaci odata :ruga
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 29 Noi 2015, 04:28

DeuxEx scrie:Cineva zicea ceva de Popeci...
Coana mare zicea de Popeci, dar mai mult in scarba, un fel de mingea e la Badea in teren. Se lega de faptu` ca atunci cand Badea si-a anuntat candidatura la primarie, era si Popeci prin peisaj. La cum mi s-a parut mie, ce a zis se traduce mai degraba prin "fraiere eu imi fac partea mea, stadionu` e gata in toamna, sa te vad cum te descurci tu pe partea ta legat de finantarea echipei"... Dar ma rog, poate-s io rautacios si doar mi se pare...

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Noi 2015, 04:53

nu ti se pare, Coana mare chiar i-a servit-o lu Badita indirect dar intr-un mod evident. si nu numai ca ea s-a zbatut pt stadion ci si ca ea i-a adus pe Andrici, Rotaru, Beze plus Brailoiu la Craiova si ca, nah, daca astia sunt naspa si au aparut probleme ar fi cazul ca in calitate de pretendent la functia de primar sa iasa si Badita pe interval cu ceva investitori. si nah, l-a ochit pe Popeci - un apropiat al lui Badea si membru in partidul lui Badea - care e mai mult decat capabil sa sustina un club precum Stiinta. a fost doar o sicana desi are ceva sens ce a zis coana Olga.

Thunder

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 29 Noi 2015, 05:19

Cam atat si cu neimplicarea echipei in jocuri politice...

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Noi 2015, 05:25

e cam mult spus vere. a fost doar o sicana a lu Olga si cam atat. adica mai e cale lunga pana sa vedem pe pagina oficiala "CS Universitatea Craiova sustine candidatura lu X la bla bla" ca in trecut. aia a fost doar o declaratie la o sueta la nush ce emisiune care s-a atins si punctul asta al echipe printe altele. nu cred ca echipa poate sa fie folosita nici de Badita nici de Olga pt ca ambii au merite si s-ar neutraliza reciproc.

pana nu ii vad in campania electorala defiland in tricoul echipei stau linistit :) amuzant e ca Olga are antecedente de genul asta dar nu cu clona pesedista ci cu FC U care sanki era apolitica dar bagata de ajica in toate campaniile electorale :-D

bine, a nu se intelege ca era vina clubului FC U sau a suporterilor ca retardatul ala il tara in tot felul de campanii electorale.

Thunder

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 29 Noi 2015, 05:35

Eu nu ma refer la jocuri de tipul celor produse de ajica. Alea erau manifestari ale disperarii si retardului mental. Boli psihice. Eu ma tem de jocuri politice serioase care pot afecta echipa serios, de genul Olga nu se zbate sa mai aduca pe nimeni, cel putin pana nu e sigura de al 2lea mandat si Badea e posibil sa nu reuseasca sa aduca pe nimeni pana la alegeri ca probabil diversi interesati asteapta sa vada daca iese sau nu primar ca sa stie daca se arunca sau nu in moloz. Oricum ai da-o, noi vom avea de pierdut. De mers in tricoul echipei nu cred c-o va face niciunu` desi ambii au facut-o in trecut, chiar daca unul pe teren iar alta prin birouri si la tv.

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Noi 2015, 05:42

habar n-am. teoretic e posibil dar la fel de teoretic s-ar putea sa nu fie nevoie de niciun actionar nou. desi personal m-as bucura sa mai vina 2,3 insi din tabara lui Badea langa cei care sunt acum. momentan cred ca problemele noastra majore sunt pe plan fotbalistic si mai putin pe plan financiar.

adica vorba aia sarantocul a tinut echipa in prima liga 3 ani fara niciun leu in buzunar. ba chiar viermele ala traia de pe urma echipei. aaa ca nu o sa rupem in doua performanta asa cum speram da. insa ca sa ne taraim prin liga 1 pana se limpezesc apele, poate chiar cu rezultate decente pe alocuri, nu cred ca e problema.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 29 Noi 2015, 06:58

Urit meci, am fost umiliti la toate capitolele , n-am jucat nimic ! Vom vedea in urmatoarele 2-3 meciuri daca atitudinea jucatorilor pe teren are legatura cu situatia finantatorului sau a fost pur si simplu un accident ! Eu sper la un accident ! Altfel, a sosit timpul ca Grigore sa-si intre bine in rol si sa capaciteze echipa , sa demonteze orice informatie negativa, etc. Daca nu , acest meci este inceputul dominoului. Iar noi, suporterii , trebuie sa fim ''TOTI LA MECI" sa le aratam ca sintem alaturi de ei si ii sustinem !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 29 Noi 2015, 08:49

Rezultat asteptat, reactie asteptata a forumistilor! Batem de ziua nationala si de sf. Nicolae
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 29 Noi 2015, 09:23

T@V scrie:Pentru hartuitii juridici din deplasarea de la Ovidiu: am o sapca neagra in plus si un fular Craiova Maxima in minus.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
sapca este a mea
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 29 Noi 2015, 09:31

DarkComy scrie:
T@V scrie:Pentru hartuitii juridici din deplasarea de la Ovidiu: am o sapca neagra in plus si un fular Craiova Maxima in minus.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Sapca e posibil sa fie a lui Costel sau dxtr, cat despre fular, eu nu am nimic in plus. Era varianta cu Craiova sau cu cele 2 steme?
da batrani nu au voie sa poarte sapca :hai
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Închis