[ETAPA 21] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mergem la stana si:

Poll ended at 06 Dec 2015, 21:38

Batem oaia
18
62%
Impartim branza
4
14%
O facem de oaie
7
24%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [ETAPA 21] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 10 Dec 2015, 14:13

T@V scrie:Io v-am mai spus ca mie mi se par din secolul trecut fantasmele astea care inca ne bantuie - steagurile si ultrasia. Sa te mai iei si la harta pe tema asta acum in 2015, mi se pare de rasul curcilor.

Ma uitam aseara la grecotei: erau zeci de steaguri si stegulete peste tot prin stadion. Toate care mai decare mai inghesuite. Dovada ca daca tot tii neaparat sa-ti afisezi un astfel de simbol, ar trebui sa te duca capul macar cat sa respecti o oranduire pe care nu o sa o gasesti in constitutie, ROAF sau nu mai stiu ce directiva europeana. Daca dupa zeci de ani de mers dupa echipa n-ai inteles inca treaba asta, mi-e teama ca e deja prea tarziu.

Si ca o ironie a sortii: acu vreo luna aveam un editorial pe prima pagina dedicat Olgutei (ca tot ne spune lumea Crai-Olguta), saptamana trecuta au venit baetii cu banner ce se apropie foarte tare de secera si ciocanul. Da, e libertate de exprimare, dar noi deja le dam apa la moara carcotasilor care abia asteapta sa ne taxeze si sa faca misto de noi.
Dar nu aveti impresia se pare ca ne pasa prea mult de altii ?
Noi ca natie, dar in sepecial oltenii actionam mai mult de ''gura lumii''...
Ce tot ne f grija de mistourile altora ? Mi-e greu sa cred ca la mistouri ne fac altii...
Pe de alta parte peluza este intr-o mare reforma asa ca se scuza orice neintelegere...
Am mai avut noi un stag cat jumate de sector cu Che Guevara acum multi ani asa ca cele 2 ciocane sunt nimic...

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [ETAPA 21] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 10 Dec 2015, 17:50

Ai dreptate, n-ar trebui sa ne pese asa de mult de ce zic altii. Numai ca vezi tu, 85% din prezenta scazuta de la stadion sa datoreaza si lucrurilor care s-au spus la DigiSport (peste 90% din oltenii ce se uita la fotbal si pentru care fotbalul conteaza sunt cablati la erCeIes). Si nu te supara, dar cand auzi seara de seara ca asta nu-i Stiinta ca-i defapt o Crai-Olguta, oamenii mai putin informati pot fi indusi in "oroare" (ca sa nu spun ca pun botu).

Chiar si dupa 50 de ani de comunism, chiar si dupa lovitura de stat din 89, chiar si dupa peste 25 de ani de neo-comunism, in Romania propaganda conteaza enorm. Nu spun chiar ca spala creierii, dar oamenii chiar cred ce vad la A1 si Protv.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [ETAPA 21] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 10 Dec 2015, 18:07

Or fi fani Imagine

Sau poate: Imagine

Dar posibil oamenii sa se dea mai altfel si sa mearga pe burta ca si astia :) http://www.feelnumb.com/2012/11/16/pink ... -the-wall/
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [ETAPA 21] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 10 Dec 2015, 19:45

Si imnul brigazii:


Ma gandesc sa ader.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis