[Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in utlimul meci de acasa din 2015?

Poll ended at 12 Dec 2015, 22:15

3
18
69%
1
7
27%
0
1
4%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2015, 16:46

Cred ca lui Balaci i s-ar potrivi mai mult un rol de director tehnic. Daca ar colabora cu un antrenor gen Contra, cred ca ar face treaba buna. L-ar lasa pe antrenor sa se concentreze pe jocul echipei si l-ar ajuta cu celelalte sarcini adiacente, gen juniori, transferuri, etc.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de gogu2005 » 14 Dec 2015, 17:06

balaci este genul de om care vrea sa fie tot si in toate (presedinte, antrenor, manager). nu prea merge in RO asa ceva. in Anglia merge dar aia au cam 3-400 de ani inaintea noastra.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2015, 17:10

Daca e adevarat interviul realizat de rah.atul ala de daniel vlad, atunci Balaci nu are ce cauta in staff-ul actualei echipe... Interviurile imaginare realizate de respectivul sunt arhicunoscute, deci am dubii mari cu privire la autenticitatea articolului.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 14 Dec 2015, 17:30

DeuxEx scrie:Daca e adevarat interviul realizat de rah.atul ala de daniel vlad, atunci Balaci nu are ce cauta in staff-ul actualei echipe... Interviurile imaginare realizate de respectivul sunt arhicunoscute, deci am dubii mari cu privire la autenticitatea articolului.
Pai daca interviul e imaginar, Balaci il poate da in judecata pe sclavul boovean. Iar daca nu o face, fie e de acord cu ideile de acolo, fie interviul e real.

Ilie Balaci nu are ce cauta la Craiova din punctul meu de vedere. E un fost mare jucator, cu probleme de logica si intelegere a realitatii. Parerea mea e ca nu ar face fata nici la liga a 3-a. Obsesia lui cu copii de 16 ani e obositoare. Ilie e un fel Gica Contra trist, pe care nu-l ia (aproape) nimeni in seama.

Thunder

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Thunder » 14 Dec 2015, 17:31

Mogosanu antrenor si Craiova shampion!

LiviuB

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de LiviuB » 14 Dec 2015, 17:32

gogu2005 scrie:balaci este genul de om care vrea sa fie tot si in toate (presedinte, antrenor, manager). nu prea merge in RO asa ceva. in Anglia merge dar aia au cam 3-400 de ani inaintea noastra.
dar oamenii aia stau cate 12 ore la munca...

sorin107

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 14 Dec 2015, 20:59

nimic oficial in legatura cu plecarea lui sandoi, nu?

o varianta buna ar fi contra, iar una rezonabila dorinel munteanu. iar una si mai buna, un antrenor strain meserias, dar probabil foarte scump.

pe grigoras nu l-as lua in calcul, nu cred ca schimbam nimic daca-l luam.

sorin107

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 14 Dec 2015, 21:11

de ce? si eu il preferam pe grigoras pana acum 2-3 ani, dar parca s-a molesit tare. si parca nu-l vad castigand un trofeu, mi se pare mediocru, asa ca sandoi.

munteanu nu-i preferatul meu nici pe departe, da' ma gandesc c-a jucat la un anumit nivel, a antrenat un pic prin rusia si a castigat un campionat (e drept, cam blatuit).

care-s argumentele contra lui dorinel?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2015, 21:29

Si eu consider ca nenea Contra ar fi o varianta foarte buna. Dar si foarte scumpa, dupa umila mea parere. Si eu nu-l vad pe Fericitu' atat de tampit sa aduca un antrenor caruia sa nu-i poata impune cine stie ce bulgar "urmarit 6 luni inainte de transfer".
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de romaad » 14 Dec 2015, 21:48

Eu inca astept notificarea aia pe telefonul mobil de la site-ul oficial "Multumim Felix Grigore!" Antrenor poate ramane si Sandoi, salvarea de la retrogradare cred ca o poate duce si el. Eu nu cred in zana maseluta, nu pot sa nu observ ca echipa asta pana acum patru etape juca cel mai bun fotbal din Romania, apoi cand Felix s-a hotarat sa devina cel mai bun manager (ma intreb cine l-o fi votat) si sa bage clubul in razboi cu federatia si arbitrii, totul s-a dus de rapa. Prea multe coincidente....

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de blixa » 15 Dec 2015, 11:39

din cate imi amintesc Stanga l-a batut pe Dorinel. Sincer vorbind, nu cred ca scuipinol e prea rasarit. Contra pare altceva. Dar de ce vorbim de antrenor? Se aude ceva?
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 15 Dec 2015, 11:41

am citit prin gsp ca printre favoriti e grigoras. eventual si contra. il prefer pe contra clar.

mie mi-ar fi placut galca, dar deja e la alt nivel.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de blixa » 15 Dec 2015, 11:44

Galca nu e dajaba la Espanyol. Dintre toti, cred ca Galca era cel mai ca lumea, dar la noi nu merge cu firea lui. Ca ai 5-6 fotbalisti care respecta cat de cat sportul, dar restul sunt prin echipe ca le aveau cu fuga. Si la de-alde d-astia le trebuie Halagieni.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de LiviuB » 15 Dec 2015, 11:59

mda... eu ma bucur pentru Galca ca a plecat intr-un mediu civilizat si a scapat (macar pentru moment) de mocirla din campionatul nostru. La noi fac cariera astia gen reghe, nu oameni cu caracter...

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de zschortau » 15 Dec 2015, 21:54

Bun ar fi Contra. Emil zice că deocamdată nu pleacă.


Hai Universitatea,
Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis