[Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu moldovenii lui Stefan?

Poll ended at 20 Dec 2015, 00:32

3 puncte, echipa isi mai spala din pacate
5
28%
1 punct, adica mai nimic
2
11%
0 puncte, ramanem in mocirla
6
33%
Rezultatul nu (mai) conteaza, echipa are nevoie de o remaniere (antrenor, lot, conducere).
5
28%
 
Total votes: 18

ozzy

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 19 Dec 2015, 19:57

”Am pierdut cu Viitorul, am făcut egal cu Timișoara, am pierdut cu fcsb și Voluntari, e clar că e nevoie să schimbăm ceva. A, știu, o să-l bag pe Izvoranu titular”. N-o să ghicești niciodată ce antrenor din Liga 1 s-a gândit la asta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 19:59

Dupa meciul din seara asta astept demisia lui Emil si a lui Felix, garantul lui si al lotului... In iarna asta trebuie reconstruita echipa pentru a se putea omogeniza in retur in vederea sezonului urmator. Asta, daca ii duce capul pe aia de baga bani si vor performanta. Daca nu, ramanem aceiasi, si noi, si ei. Doar ca aia din tribuna vor fi din ce in ce mai putini...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 19 Dec 2015, 20:05

Sa nu uitam ca nu putem cumpara jucatori. Dar pe banca trebuie sa schimbam ceva, e clar ca Sandoi e depasit de situatie.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:10

Nu putem cumpara, dar Fericitu' zicea ca putem aduce gratis. Luam 4-5 jucatori de la Litex si gata. Mai repede integrezi 2 echipe intr-una decat 6 jucatori intr-o echipa.
Daca se vrea...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:17

Preferam sa avem probleme cu 5-6 fotbalisti in plus adusi in vara, dar aflati pe primele 3 pozitii, decat probleme cu lotul asta mediocru, dar pe locul 8 in campionat. Dar nah... pentru ca plafon salarial :lol:

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 19 Dec 2015, 20:19

Deux, crezi ca sunt bani sa aducem ceva de calitate? Sa fim seriosi, daca era usor sa reziliem cu Ferfelea, Curelea, Dananae si altii, o faceam pana acum cum am facut si cu Tarnacop, de exemplu.

O sa avem o iarna grea, asta e clar.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:21

Daca nu sunt bani la nivelul investitorilor, atunci ar trebui sa se dea la o parte... Nu mai vreau inca un caz "Ajica - echipa mea si a familiei mele"... Nu mai ai bani, pleci!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2015, 20:22

Eu sper sa reusim salvarea de la retrogradare - si nu glumesc cind spun asta. Ceea ce se intimpla acum la club imi aduce un pic aminte de campionatul 2004-2005.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:24

Primul pas pentru redresare - demisia lui Sandoi si a lui Felix.
Nu prea poti sa retrogradezi - ti se injumatatesc punctele tie, dar si adversarilor... Bine, in Romania totul e posibil!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 19 Dec 2015, 20:25

Bobby scrie:Eu sper sa reusim salvarea de la retrogradare - si nu glumesc cind spun asta. Ceea ce se intimpla acum la club imi aduce un pic aminte de campionatul 2004-2005.
Nici nu văd unde ai putea glumi, atunci când te bate Voluntariul acasă , nu văd de ce ai privi optimist spre viitor...

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Dec 2015, 20:29

Cum sa nu poti sa retrogradezi, cand iei 1 punct in 5 etape???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 19 Dec 2015, 20:30

DeuxEx scrie:Primul pas pentru redresare - demisia lui Sandoi si a lui Felix.
Nu prea poti sa retrogradezi - ti se injumatatesc punctele tie, dar si adversarilor... Bine, in Romania totul e posibil!

Trimis de pe LG G2
Este adevărat, dar și diferența de puncte se înjumătățește, iar asta nu este bine pt noi..cu jocul actual și cu Sandoi și Felix care mereu dau vina pe ghinion și se uita mai puțin la cum jucăm, mie unul imi este tare frică

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
Last edited by mihu on 19 Dec 2015, 20:30, edited 1 time in total.
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

iuli

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Dec 2015, 20:30

Atitudine zero,cred ca nimic nu poate schimba declinul.probabil sînt probleme grave la club.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:31

Orice antrenor mediocru poate sa scoata minimul de puncte cu lotul asta jenant. Numai ca orice alt antrenor va avea un atu - va avea autoritate macar o perioada, fapt ce va duce la cateva rezultate bune. Sper sa fie si de ajuns...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2015, 20:33

Mazarache si Ferfelea nu au fost nici pe banca de rezerve...O insemna asta ca nu se va conta pe cei doi in retur ?

Cu jumatate din bugetul Craiovei, Iasiul termina peste noi in campionat - acolo se vede mina unui antrenor. N-o fi Rednic mare antrenor, dar a schimbat radical fata lui Dinamo in acest campionat. Asta e viata - fara antrenori ca lumea nu poti face treaba.

Închis