[Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu moldovenii lui Stefan?

Poll ended at 20 Dec 2015, 00:32

3 puncte, echipa isi mai spala din pacate
5
28%
1 punct, adica mai nimic
2
11%
0 puncte, ramanem in mocirla
6
33%
Rezultatul nu (mai) conteaza, echipa are nevoie de o remaniere (antrenor, lot, conducere).
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Dec 2015, 00:32

Sambata, 19 decembrie, incepand cu ora 18.00, Universitatea Craiova va incerca sa-si spele o parte din pacatele acumulate in ultimele etape printr-o victorie pe terenul moldovenilor de la CSMS Iasi. In tur, am invins cu 2-0 (Ivan si Bawab). Acum m-as multumi si cu 1-0.
O noua infrangere ar echivala cu pierderea oricarei sanse (matematice) pentru accederea in play-off. Vine pauza de iarna in care ar trebui puse la punct problemele echipei. Cine nu vrea sa inteleaga ca echipa are probleme, ori este orb, ori nu-l intereseaza de soarta ei.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Dec 2015, 09:08

mi-as dori foarte mult sa invingem dar am o temere, ca in cazul in care invingem, vor fi uitate toate problemele pe care le-am avut in toamna. la fel cum ne-a mintit acel 3-0 cu cfr cluj asta vara

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Dec 2015, 10:51

Si eu cred ca un rezultat va duce la prelungirea crizei in care se afla echipa... In iarna e nevoie se o schimbare.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 18 Dec 2015, 12:04

Pierdem sigur, îmi pare rău.

Thunder

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 18 Dec 2015, 12:59

Un scor, ceva? Sa merg si eu la munte de revelion :-D

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 18 Dec 2015, 13:20

nu stiu daca pierdem , dar mai mult de un egal nu vad cum am putea obtine cu atitudinea din ultimele meciuri !!! Poate ca acum ca tot nu mai putem ajunge in play off , poate suntem si noi mai curajosi si incepem sa atatcam de la inceput ...eu unul asta mi-as dori sa vad
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 18 Dec 2015, 13:22

de
Narcis Pohoaţă
SHARE




UTILE
Clasament Liga 1
Meciurile etapei
ProSport pe iPhone
Începând din această iarnă, clubul de fotbal CSMS Iaşi are un nou partener oficial, liderul pieţei producătorilor locali de băuturi spirtoase Alexandrion Grup România. Acesta este primul parteneriat sportiv pe care Alexandrion Grup România îl derulează în zona Moldovei, zonă de importanţă strategică pentru companie. Noua asociere a fost anunţată oficial joi, în cadrul unei conferinţe de presă la care au participat, alături de preşedintele şi fondatorul grupului Alexandrion, Nawaf Salameh, primarul Iaşiului, Mihai Chirica, dar şi reprezentanţi ai clubului din Copou.



Fără să înainteze o sumă concretă cu care va sprijini clubul din Copou, conducerea companiei s-a rezumat să spună doar că intenţionează în primă fază să aducă suporteri la stadion.

"De 17 ani suntem implicaţi în sportul românesc şi gândul nostru principal este să aducem suporterii la stadion. Suntem alături de două echipe de handbal, U Alexandrion Cluj şi CSA Steaua Bucureşti, dar şi de echipele de fotbal FC Petrolul Ploieşti şi Universitatea Craiova, iar din această iarnă şi de CSMS Iaşi, echipă importantă pentru iubitorii fotbalului din România. Sperăm în primă fază să aducem cel puţin 2.000 de suporteri în tribune, iar pe viitor ne dorim ca echipa din Copou să joace cu stadionul plin, cu 10.000 de spectatori în tribune. Totul depinde numai de echipă", a declarat preşedintele companiei, Nawaf Salameh. Acesta a subliniat că este posibil ca în viitor să devină sponsorul principal al grupării din Copou, dar fără a detalia. "Da, este posibil acest lucru în viitor".

La conferinţa de presă a fost prezent şi primarul Iaşiului, Mihai Chirica, acesta arătându-se încântat de venirea grupului Alexandrion alături de fotbalul ieşean.

"Fotbalul se joacă pentru suporteri, nu pentru jucători sau preşedinţi, de aceea salut ideea grupului Alexandrion de a veni alături de echipă, cu intenţia de a aduce cât mai mulţi spectatori la stadion. Vă felicit pentru implicarea în sportul ieşean şi sunt sigur că venirea alături de una dintre cele mai bune echipe din Iaşi va fi de bun augur. Iaşiul este un oraş deschis pentru cei care doresc să vină alături de sport", a precizat primarul Chirica.

Clubul din Copou a fost reprezentat la conferinţă de antrenorul Nicolo Napoli, preşedintele Florin Prunea şi căpitanul Ionuţ Voicu, cei trei arătându-se încântaţi de noul parteneriat. "Noi ne dorim să facem performanţă la Iaşi şi vă mulţumim că aţi venit alături de noi. Sperăm să nu dezamăgim", a declarat căpitanul Ionuţ Voicu, acesta fiind completat de preşedintele Prunea: "Alexandrion nu este un sponsor, e un spirit. Acest brand înseamnă performanţă, iar asta ne obligă. Totul depinde doar de noi".

Antrenorul Nicolo Napoli a fost mai scurt, afirmând şi dânsul că venirea grupului Alexandrion alături de echipă este de bun augur.
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Dec 2015, 14:01

2 0

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 18 Dec 2015, 14:02

Joaca Bawab? Castigam 0-1

ozzy

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 18 Dec 2015, 14:02

Thunder scrie:Un scor, ceva? Sa merg si eu la munte de revelion :-D
Întreabă la Alexandrion, văd că e sponsor comun :-D

iuli

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 18 Dec 2015, 14:14

2-0 si dupa aia spectacol......

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 18 Dec 2015, 15:50

ce prim 11 vedeti in aceasta partida?

sorin107

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Dec 2015, 16:06

balgradean - achim, iliev, dumitras/izvoranu, vatajelu - ivan, mateiu, madson, bancu - bawab, rocha

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 18 Dec 2015, 19:22

sorin107 scrie:balgradean - achim, iliev, dumitras/izvoranu, vatajelu - ivan, mateiu, madson, bancu - bawab, rocha
Fara Izvoranu in echipa!!
Asta mai lipsea...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 18 Dec 2015, 20:24

poate echipa ii face un cadou maine lui T@V - azi fiind ziua lui

LA MULTI ANI, cneazule !!!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis