[Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu moldovenii lui Stefan?

Poll ended at 20 Dec 2015, 00:32

3 puncte, echipa isi mai spala din pacate
5
28%
1 punct, adica mai nimic
2
11%
0 puncte, ramanem in mocirla
6
33%
Rezultatul nu (mai) conteaza, echipa are nevoie de o remaniere (antrenor, lot, conducere).
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2015, 20:37

Sandoi si Belgradean tot bat apropo-uri despre arestarea lui Rotaru - dar cum naiba Astra se bate la titlu cu patronul dupa gratii de luni bune, si neplatiti tot de luni bune ? De ce nici un ziarist nu-i intreaba asta pe cei doi ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:38

Ce sa motiveze si ei? Aia cu ceata e expirata...
Eu cred in continuare ca in vara trebuia taiat in carne vie dupa prestatia din ultimele meciuri din campionat, pastrat un nucleu de 10-12 jucatori si adusi altii, liberi se contract. Cu un lot imbunatatit cred ca am fi fost surpriza campionatului in acest sezon.
Si nu poti sa spui ca nu au existat jucatori liberi de contract, mai buni decat ce avem acum in lot si MULT mai ieftini. Hora cred ca ia 1/3 din salariu lui Curelea sau Bawab, spre exemplu.
Trimis de pe LG G2
Last edited by DeuxEx on 19 Dec 2015, 20:38, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 19 Dec 2015, 20:41

DeuxEx scrie:Ce sa motiveze si ei? Aia cu ceata e expirata...

Trimis de pe LG G2
Pai Sandoi a zis-o din nou pe aia, ca dacă atunci când a scăpat Ivan cu portarul dădea gol poate altul era rezultatul.. Aceeași scuza ca și la meciul cu fcsb-ul , după ce nu am ieșit din terenul nostru el a găsit scuza ca dacă ne ieșea faza aia de contraatac cu Rocha și Ivan, altul era rezultatul.. Aaa a mai spus sinaia ca toate ghinioanele sunt numai la noi din tot campionatul !!!

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:45

Mah, daca e atat de ghinionist, de ce nu isi da demisia? Poate isi intoarce si norocul fata catre noi...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 19 Dec 2015, 20:48

DeuxEx scrie:Mah, daca e atat de ghinionist, de ce nu isi da demisia? Poate isi intoarce si norocul fata catre noi...

Trimis de pe LG G2
Asta pentru ca deși la nivel de declarații spune ca nu este nicio prb pentru el să plece pt ca iubește acest club, probabil ca așteaptă și el ceva..sincer îmi pare rău de Sandoi, îmi doream să reușească, dar în acest moment faptul ca trage cu dinții de funcție mă dezamăgește profund...

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Dec 2015, 20:54

Se intoarce Sorinaccio, o sa avem o serie incredibila, terminam pe 7, si tot asa. Ma, nu era obiectivul ca echipa sa joace un folbal placut, sa atace? Ca parca asta era nemultumirea conducerii. Acus, eu zic ca visati transferuri. Singura solutie e sa se dea clubul pe mana unor profesionisti, care sa creasca jucatori. Va trebui sa vindem sa rezistam si sa ne multumim cu locurile 7-8.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 20:57

Bineinteles ca visam transferuri! Realitatea e crunta: in iarna vor pleca 2-3 jucatori, in vara 4-5. In acelasi timp, vom promova cativa jucatori de la a 2-a, apoi vom da vina pe tineretea lor si pe arbitrii pentru eventualul loc 11 ( pe care il vad eu).
Apoi vin alegerile locale si vom mai vedea...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Masive

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 19 Dec 2015, 21:04

Important e sa mai inregistram cateva embleme undeva prin lume.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 21:06

Alea le-a inregistrat CS Universitatea Craiova, clubul condus de Badea, nu clubul de fotbal. Eu tind sa cred ca Badea ar fi facut o treaba mult mai buna decat Felix Grigore.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 19 Dec 2015, 21:13

Or sa vanda din jucatori
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

sorin107

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Dec 2015, 21:27

nasoleala. pai sunt vreo 5-6 jucatori mari si lati pe care putem lua bani, dar daca-i dam pe toti cadem fara indoiala. balgradean, vatajelu, bancu, mateiu, ivan si poate rocha.

sorin107

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Dec 2015, 21:30

si ce-o sa se mai intample, dextere? o sa-si asume felix grigore ratarea obiectivului impreuna cu sandoi si o sa plece de manuta? reusim sa rupem cu ferfelea si curelea in iarna sau abia in vara cand le expira contractele? balgradean, bawab, achim - li se vor propune prelungiri?

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 19 Dec 2015, 21:34

Pai dacă vindem înseamnă ca dam din cei câțiva pe care se pot lua bani, de transferat nu avem voie, deci ne pregătim de serie B ?

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 21:57

Pai avem voie sa vindem jucatori, pe bani? Nu se aplica si aici interdictia la transferuri?

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 19 Dec 2015, 22:39

DeuxEx scrie:Pai avem voie sa vindem jucatori, pe bani? Nu se aplica si aici interdictia la transferuri?

Trimis de pe LG G2
Ai voie sa vinzi

Închis