[etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum va GESTIONA #neaMogo meciul cu kolosvar ?

Poll ended at 28 Feb 2016, 00:51

misto, ia 3 PUNCTE si nu isi mai ia trening la pantofi
11
69%
1 punct inutil, care i se va parea pozitiv
2
13%
pierdem, si dupa interviurile din final primeste Zmeura de Aur pentru crisparea infricosata cu care explica situatia
1
6%
"baga-l, ba, pe ala cand iti spun"
0
No votes
nu este recunoscut de paznici la intrarea in stadion si-l vede la TV
2
13%
 
Total votes: 16

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de andyucv » 29 Feb 2016, 23:52

Pai Petrolul este retrogradata, CFR arata ca are forta sa joace, are antrenor foarte bun, are jucatori si lot de calitate.
Timisoara are antrenor cu experienta, harsit in astfel de lupte la baioneta, are un lot numeric destul de echilibrat, are un papagal ca stanciu care stie sa tina situatia sub control.

Noi avem doar 11 jucatori sa zic asa in rest nimic. Nu avem lot nici numeric si nici valoric, nu avem antrenor, avem patron jucator, avem conducator populist si prost.
Mie chiar mi se pare o situatie disperata in acest moment. Cu exceptia punctelor avand care sunt infime raportat la numarul celor ramase in joc, nu avem nici un atu. Cand o sa apara suspendarile, accidentarile (care au aparut deja) o sa fim la pamant. Cand o sa apara momentele critice in care doar experienta, curajul, si priceperea bancii tehnice pot face diferenta, iar o sa fim la pamant.
Daca Doamne fereste legam doua rezultate slabe o sa fie jale, frica si neincrederea o sa ne darame. Frica si neincrederea exista deja, a se revedea bagarea lui Izvoranu si declaratia lui Mogo de dupa meciul cu Pandurii.

Vorbind strict matematic sunt 42 de puncte puse in joc iar noi cred ca avem nevoie de minim 22 puncte daca nu cumva 24 pt a sta fara griji la retrogradare si minim 24-28 pt baraj.
Cu toata dragostea pt Mogo care nu e de vina ca a fost plantat aici, dar eu nu vad cum Stiinta ar putea realiza acest numar de puncte cu acest antrenor, cu acest lot decimat de accidentari si slabit fata de toamna-iarna. Adica cu un lot mai bun, antrenori mai buni, presiune mai mica si mai multa liniste am reusit 31 puncte, iar acum cu Mogo si toate celelalte o sa reusim sa facem cu 5-7 puncte mai putin? Unde este logica pt ca cele 31 au fost facute tot pe teren, tot in meciuri in care am intalnit aceste echipe.

Parerea mea este ca daca rapid nu se fac unele schimbari majore, aducerea unui antrenor, multescu fiind cea mai buna solutie si inclusiv aducerea unor jucatori liberi (stie multescu cativa) macar sa ne intarim lotul daca nu primul 11, exista o sansa foarte mare sa fim liga a doua anul viitor. Oricum emotii o sa avem fara indoiala, dar putem sa avem si mai mult decat emotii (sper din inima sa nu fie cazul de mai mult)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Mar 2016, 00:39

Nu mai visati la transferuri, antrenori cu nume sau alte baliverne. Daca se vroia asta, se facea din iarna. Mogosanu & Naicu sunt cea mai ieftina solutie si se va miza pe acest cuplu de antrenori pana la finalul campionatului. Cat despre transferuri, nici vorba! Singurele "transferuri" vor fi si cele din vara lui 2015: Curelea si Ferfelea reloaded! :lol:
Sa mai ziceti voi ca nu a avut Seke dreptate! [smile39]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de andyucv » 01 Mar 2016, 01:35

Sergyu_costea scrie:Deci din 14 meciuri, tu imi spui ca o linie 6v - 4e - 4i, cumulate cu cele 16 puncte ale noastre deja nu te salveaza? :)))) Astea sunt cele 22 de puncte minim de care zici. Cu linia asta terminam pe 7-8.

Iar a doua parte e senzationala. Deci am reusit 31 puncte in 26 de meciuri. Aici sunt 14, pur si simplu nu ai cum sa compari. trebuie sa facem 17-18 puncte din astea 14 meciuri si scapam
Cu 17 puncte nu cred ca scapi sau daca o faci tot ramai la baraj si tocmai ca am facut 31 in 26 meciuri cu antrenori si lot mai bun de jucatori, o sa reusim in playout fara antrenor, fara jucatori, cu presiune, o sa reusim mai mult?
Noi am slabit la toate capitolele, adversarele s-au intarit chiar crezi ca acele 6 victorii si 4 egaluri sunt asa floare la ureche?

Uite cu Voluntari ce echipa bagam in teren fara Acka, Iliev, Mateiu, Popov, ce echipa bagam in teren, ce jucatori aducem de pe banca? Daca mai apare vreo suspendare? Daca mai apare vreo accidentare, cu cine jucam?
Nimic nu ma face sa cred ca acele 6 victorii o sa cada asa din cer.

sorin107

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 01 Mar 2016, 08:12

Sergiu, nu stiu despre achim cum e, dar si cu dumitras m-am lamurit. Toata lumea zice ca e ofensiv, etc. Ia zi-mi tu niste realizari ofensive de la el. Ca sa nu mai zic ca-i o gaura pe plan defensiv acolo. Vezi ocaziile petrolului venite de pe partea lui, hent cu petrolul in careu pe final, ezitari clare la tg jiu si cu cfr. Mie mi se pare tare nesigur defensiv. Si ofensiv nu ne-a adus nimic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 01 Mar 2016, 09:55

mai terminati fratilor cu pesimisumul asta ca m-ati omorat. daca prindeam play-off-ul, aceleasi persoane sunt sigur ca se gandeau cum vom castiga noi campionatul...
pana una alta, asa schiopi... cu parlitul asta de mogosanu era cat pe aci sa batem la pandurii, echipa care le-a fript in deplasare pe targu-mures si viitorul. vorbeste andy de voluntari de parca e barcelona...
pe altul il vad ca l-a apucat dorul de seke (ma mir ca nu ii umple andy golul lasat de ala)
transformam forumul asta intr-o bocitoare. stati sa vedem primele 3 rezultate si apoi vom stii in ce ape ne scaldam

iuli

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 01 Mar 2016, 11:45

Pai Liviu,dupa 3 etape stie toata lumea.smecheria e sa te dai ciumeg dupa 3 etape,ca tu ai stiut de la inceput,daca nimeresti.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de mihu » 01 Mar 2016, 12:03

iuli scrie:Pai Liviu,dupa 3 etape stie toata lumea.smecheria e sa te dai ciumeg dupa 3 etape,ca tu ai stiut de la inceput,daca nimeresti.
daca reusim minim 7 pct atunci putem sta mai linistiti...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: RE: Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 01 Mar 2016, 12:41

LiviuB scrie:mai terminati fratilor cu pesimisumul asta ca m-ati omorat. daca prindeam play-off-ul, aceleasi persoane sunt sigur ca se gandeau cum vom castiga noi campionatul...
pana una alta, asa schiopi... cu parlitul asta de mogosanu era cat pe aci sa batem la pandurii, echipa care le-a fript in deplasare pe targu-mures si viitorul. vorbeste andy de voluntari de parca e barcelona...
pe altul il vad ca l-a apucat dorul de seke (ma mir ca nu ii umple andy golul lasat de ala)
transformam forumul asta intr-o bocitoare. stati sa vedem primele 3 rezultate si apoi vom stii in ce ape ne scaldam
Seke e unic!ImagineProblema echipei este faptul ca s-a pierdut interesul. Patronul si-a pierdut interesul pentru ca are probleme cu legea si la Craiova nu si-a atins obiectivul (terenuri, contracte, etc). Autoritatile locale si-au pierdut interesul pentru ca vin alegerile si au alte probleme pe cap. Jucatorii si-au pierdut interesul pentru ca victorie, egal sau infrangere, banii oricum vin. Pana si suporterii si-au pierdut interesul fata de acest "proiect" aproape esuat ( a se vedea numarul de spectatori prezenti la ultimul meci).


Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 01 Mar 2016, 12:48

jianu_max scrie:
ozzy scrie:Eu cred nu doar că retrogradăm, dar o să fim retrogradați în liga a V-a, după care desființați. Iar orașului Craiova i se va mai interzice să aibă echipă de fotbal timp de 100 de ani. Iar pe noul stadion va juca fcsb.
iar, noi, cei care am sustinut echipa vom si arsi pe rug in timp ce in jurul nostru vor dansa blondu, gogoasa, postasu si mititelu!
si tot ei, dupa ce vor dansa vor face spirala misa in jurul nostru si ne vor bea urina :)(
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de florinkeke » 01 Mar 2016, 13:58

As vrea sa vad o statistica a golurilor primite dupa minutul 80,daca are cineva timp de asa ceva
Cu siguranta eram in play-off daca se jucau doar 80 de min.

Închis