[etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum va GESTIONA #neaMogo meciul cu kolosvar ?

Poll ended at 28 Feb 2016, 00:51

misto, ia 3 PUNCTE si nu isi mai ia trening la pantofi
11
69%
1 punct inutil, care i se va parea pozitiv
2
13%
pierdem, si dupa interviurile din final primeste Zmeura de Aur pentru crisparea infricosata cu care explica situatia
1
6%
"baga-l, ba, pe ala cand iti spun"
0
No votes
nu este recunoscut de paznici la intrarea in stadion si-l vede la TV
2
13%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dxtr009 » 28 Feb 2016, 10:05

Ca sa nu va mai zic ca au interzis Cerbul la meciul asta...
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de OVI2806 » 28 Feb 2016, 10:32

Voi vorbiti de retrogradare dar intr-un an maxim doi clubul asta se desfiinteaza. Il mai tin doar pentru a obtine banii din drepturile de televizare.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gsm » 28 Feb 2016, 13:31

Fratilor, echipele din play out sunt mult mai bune fata de noi. Noi si petrolul vom retrograda.

sorin107

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 28 Feb 2016, 13:39

ho ba ca m-ati innebunit cu pesimismul asta. si aia de ieri de pe stadion numa' de-astea vorbeau. mie nu mi se pare ca suntem cei mai slabi si nu cred ca vom retrograda.

DoRyN

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 28 Feb 2016, 13:46

Nu cred ca suntem asa slabi sa retrogradam, ne vom lupta in playout dar avem totusi 16 puncte! Hai sa nu mai fim asa pesimisti, macar noi cei de aici ! E adevarat ca suntem pe ultimele locuri la suporterii prezenti la meci si la alte multe lucruri, dar totusi suntem Craiova si nu Voluntari, Chiajna sau Iasi :-x

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gsm » 28 Feb 2016, 14:14

sorin107 scrie:ho ba ca m-ati innebunit cu pesimismul asta. si aia de ieri de pe stadion numa' de-astea vorbeau. mie nu mi se pare ca suntem cei mai slabi si nu cred ca vom retrograda.
Fratele meu, echipele din play out fata de cele din play off arata mult mai bine, stau mai bine la toate capitolele incepand cu ifrastructura, conducere administativa, antrenor, lot. Singurul vinovat este mihai rotaru. El si-a ales colaboratorii.

DoRyN

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 28 Feb 2016, 15:06

Ma indoiesc ca el e singurul vinovat ! Daca eu te angajez pe tine sa te ocupi de una dintre afacerile mele si tu dai gres, eu raspund ca te-am ales gresit dar nu sunt singurul vinovat!

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de andyucv » 28 Feb 2016, 15:24

sorin107 scrie:ho ba ca m-ati innebunit cu pesimismul asta. si aia de ieri de pe stadion numa' de-astea vorbeau. mie nu mi se pare ca suntem cei mai slabi si nu cred ca vom retrograda.
Noi avem sa zicem 11 jucatori cu care putem sa jucam daca apar accidentari sau suspendari suntem in aer.
Accidentarile au aparut si o sa vedeti cum aratam.
Avem jucatori supraevaluati care de fapt sunt foarte banali.
Avem o echipa neantrenata, nepregatita fizic, tactic, psihic, nepregatita la toate capitolele.
Avem un antrenor pus de fatada pt ca patronul sa faca echipa si sa decida tot.

Poate diferenta de valoare la cei 11 jucatori dintre noi si ceilalti nu este mare sau chiar suntem peste, dar diferenta dintre loturi este vizibila, noi suntem vai de mama noastra. Si chiar daca ziceti ca nu e adevarat, diferenta dintre antrenorul nostru si celalti din playout (exceptie petrolul) este una infinit de mare. Aici o sa se faca diferenta, la antrenori. Noi plecam cu handicap meci de meci si o sa ne ducem la vale.

Lot nu avem, accidentati avem, antrenor nu avem, conducator-antrenor avem, aceastea sunt ingredientele retrogradarii. Singurul atu al nostru este avantajul de puncte cu care plecam in playout adica minim 6 puncte fata de locul 13 dar in 14 meciuri acest avantaj nu conteaza. O sa avem 14 meciuri pe viata si pe moarte iar lot sa ne luptam nu avem, jucatorii cad pe capete, antrenor nu avem sa pregateasca echipa deci doar o minune ne poate salva de la retrogradare sau baraj.

Cum a zis Ovidiu, echipa este tinuta doar pt banii din drepturile TV exact cum a facut Bucsaru in ultimul an.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 28 Feb 2016, 15:58

DoRyN scrie:Ma indoiesc ca el e singurul vinovat ! Daca eu te angajez pe tine sa te ocupi de una dintre afacerile mele si tu dai gres, eu raspund ca te-am ales gresit dar nu sunt singurul vinovat!
Aici tind sa nu-ti dau dreptate. Daca eu angajez pe X sa faca o treaba, iar el imi toaca banii, in principiu il consiliez. Asta in conditiile in care nu sunt chiar eu ala de ia deciziile, iar cel pe care l-am angajat pentru o treaba e doar un om de paie, o interfata.
Personal, consider ca Felix e o interfata stricata intre patron si echipa, care a reusit in acesti 3 ani sa-si puna de-o parte sume importante din tot felul de transferuri esuate. De asemenea, consider ca tot el ii spune lui Rotaru ca totul e OK la echipa, iar lucrurile merg pe calea cea buna. Iar Rotaru se face ca-l crede pentru ca, efectiv, nu are pe cine sa puna in locul lui Felix care sa joace dupa cum vrea el.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de SLH » 28 Feb 2016, 19:21

Mesaj de sustinere pentru suporterii brasoveni partial interzis la stadion.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de andyucv » 28 Feb 2016, 20:01

Avem exemplul Voluntari unde un securist imputit, dar priceput la fotbal si-a adus un antrenor in care are incredere si jucatori iar acum se vad rezultatele.

iuli

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 28 Feb 2016, 20:55

ho bah cu voluntarii ca au castigat 3 meciuri,vorbim la final de sezon.

Masive

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Masive » 28 Feb 2016, 21:02

Napoli a dovedit ca este un antrenor destul de bun.La ce jucatori are in lot, a jucat la victorie meciul cu Steaua. Sper ca din sezonul viitor sa lasam orgoliile la o parte si sa vina la Craiova.

Cos24m1n
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 07 Dec 2015, 00:29

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Cos24m1n » 28 Feb 2016, 22:47

DoRyN scrie:Nu cred ca suntem asa slabi sa retrogradam, ne vom lupta in playout dar avem totusi 16 puncte! Hai sa nu mai fim asa pesimisti, macar noi cei de aici ! E adevarat ca suntem pe ultimele locuri la suporterii prezenti la meci si la alte multe lucruri, dar totusi suntem Craiova si nu Voluntari, Chiajna sau Iasi :-x

Atat timp cat se joaca 14 meciuri unde sunt puse in joc 42 de puncte e destul de greu pentru toate echipele sa scape de retrogradare. Chiar si Petrolul au sansa lor chiar daca pleaca cu 4 puncte in playout, ce conteaza e forma de moment.

Totusi ce e de remarcat e faptul echipele care sunt in playout: 2 din Moldova , 2 comune de pe langa capitala ... echipe care pot face jocuri dubioase si sa fie un arbitru pentru cele 2 echipe care vor pica. Pe romaneste vorbind cine are banu' scapa. Totusi cred ca Petrolul si Timisoara vor pica , lupta se va da pe locul 12 care lupta la baraj.
La Chiajna si Voluntari sunt bani si sigur vor reusi sa se mentina si la anul in liga 1.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de andyucv » 28 Feb 2016, 22:58

iuli scrie:ho bah cu voluntarii ca au castigat 3 meciuri,vorbim la final de sezon.
Pai da, 3 din 3 mai multe nu aveau cum. Etapa viitoare jucam chiar cu ei, noroc ca Achim este suspendat, e jucatorul de exceptie de la mijlocul lor.

Ce sa faca Napoli la Craiova? Mai multa nevoie am avea de Florin Prunea care sa vina si sa-si aduca antrenor.

Program:

Etapa 1:
Craiova - Voluntari

Etapa a 2-a:

Chiajna - Craiova

Etapa a 3-a:

Craiova - Timisoara

Etapa a 4-a:

Craiova - Botosani

Etapa a 5-a:

Iasi - Craiova

Etapa a 6-a:

Craiova - CFR

Etapa a 7-a

Petrolul - Craiova


Singurul lucru bun este ca terminam cu Petrolul care o sa fie retrogradata deja.

O sa avem meciuri foarte grele, este obligatoriu sa nu pierdem cu Voluntari, Timisoara si sa batem la Chiajna. Minim 5 puncte din primele 3 meciuri cu victorie obligatorie la Chiajna.

Închis