[etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum va GESTIONA #neaMogo meciul cu kolosvar ?

Poll ended at 28 Feb 2016, 00:51

misto, ia 3 PUNCTE si nu isi mai ia trening la pantofi
11
69%
1 punct inutil, care i se va parea pozitiv
2
13%
pierdem, si dupa interviurile din final primeste Zmeura de Aur pentru crisparea infricosata cu care explica situatia
1
6%
"baga-l, ba, pe ala cand iti spun"
0
No votes
nu este recunoscut de paznici la intrarea in stadion si-l vede la TV
2
13%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de romaad » 29 Feb 2016, 00:04

cartonasele cica se reseteaza, deci Achim o sa joace!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de romaad » 29 Feb 2016, 00:40

sorry, am crezut ca e pentru gabene suspendarea, cica alea s-ar reseta!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 29 Feb 2016, 02:15

Un campionat catastrofal reusit de U Craiova. Candidate la retrogradare sint Petrolul, Timisoara, Craiova si Chiajna : 4 echipe se bat pentru cele 3 locuri fatidice. Singura echipa fara probleme financiare dintre cele 4 e Chiajna - poate favorita sa scape. Cu sansa, Craiova poate prinde locul de baraj. Jucatorii Craiovei nu vor fi motivati sa joace - ei stiu ca pot pleca de la echipa, chiar imprumut, daca U Craiova retrogradeaza. Poate il vedem pe Izvoranu capitan de echipa la toamna, in liga a 2 a :-)

ozzy

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ozzy » 29 Feb 2016, 09:39

Eu cred nu doar că retrogradăm, dar o să fim retrogradați în liga a V-a, după care desființați. Iar orașului Craiova i se va mai interzice să aibă echipă de fotbal timp de 100 de ani. Iar pe noul stadion va juca fcsb.

sorin107

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 29 Feb 2016, 09:57

nici orasul nu va mai exista, ozzy.

conStiinta

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de conStiinta » 29 Feb 2016, 10:20

Sa-mi bag paula-n pesimismul vostru!

Si sa nu uit: mu!e felix si rotaru!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: RE: Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de george_7002 » 29 Feb 2016, 14:49

andyucv scrie:
iuli scrie:ho bah cu voluntarii ca au castigat 3 meciuri,vorbim la final de sezon.
Ce sa faca Napoli la Craiova? Mai multa nevoie am avea de Florin Prunea care sa vina si sa-si aduca antrenor.
buna varianta cu Prunea si eu m am gandit la ea(dar nu prea stiu prin care cercuri se invarte el... insa atitudinea lui ca si conducator la Iasi a fost una interesanta)... dar deocamdata noi avem conducator... ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 29 Feb 2016, 15:32

Masive scrie:Napoli a dovedit ca este un antrenor destul de bun.La ce jucatori are in lot, a jucat la victorie meciul cu Steaua. Sper ca din sezonul viitor sa lasam orgoliile la o parte si sa vina la Craiova.
la pachet cu prunea ar fi si mai bine. dar greu de crezut ca se poate.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 29 Feb 2016, 17:08

ozzy scrie:Eu cred nu doar că retrogradăm, dar o să fim retrogradați în liga a V-a, după care desființați. Iar orașului Craiova i se va mai interzice să aibă echipă de fotbal timp de 100 de ani. Iar pe noul stadion va juca fcsb.
in cuplaj cu dinamo

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de jianu_max » 29 Feb 2016, 18:41

ozzy scrie:Eu cred nu doar că retrogradăm, dar o să fim retrogradați în liga a V-a, după care desființați. Iar orașului Craiova i se va mai interzice să aibă echipă de fotbal timp de 100 de ani. Iar pe noul stadion va juca fcsb.
iar, noi, cei care am sustinut echipa vom si arsi pe rug in timp ce in jurul nostru vor dansa blondu, gogoasa, postasu si mititelu!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de hanky panky » 29 Feb 2016, 19:07

Distopicienilor hehehe
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gsm » 29 Feb 2016, 20:03

gogu2005 scrie:
Masive scrie:Napoli a dovedit ca este un antrenor destul de bun.La ce jucatori are in lot, a jucat la victorie meciul cu Steaua. Sper ca din sezonul viitor sa lasam orgoliile la o parte si sa vina la Craiova.
la pachet cu prunea ar fi si mai bine. dar greu de crezut ca se poate.
Cu prunea presedinte, dar cu altcineva sntrenor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 29 Feb 2016, 21:55

Probabil ca ar fi interesant sa punem un sondaj in ceea ce priveste concluzia play out-ului. E halucinant sa vad Craiova in play out, cind bugetul echipei e de doua ori peste orice alt club din play out. Eu spun ca U Craiova e un club in deriva, si asta poate trage in jos echipa mult de tot, sub nivelul lotului de jucatori.

Pur si simplu Rotaru si aghiotantul Felix nu se pricep la sportul asta. Iar definitia nebuniei e sa speri la rezultate mai bune in conditiile in care nu schimbi nimic fundamental.

Cine ar putea veni antrenor la Craiova dupa 1-2 esecuri in play out ? Bondrea ? Cioroianu ? Urican ? Multescu ?

sorin107

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 29 Feb 2016, 22:58

scapi de achim si-l tii pe dumitras? nu stiu ce sa zic...

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de andyucv » 29 Feb 2016, 23:07

Sergyu_costea scrie:Hai bre ca innebuniram si cu retrogradarea asta. Timisoara si Petrolul sunt mult sub noi, Chiajna sunt convins ca e si ea acolo, Voluntari, Botosani si CFR putem sa le batem oricand, iar astora de la Iasi le luam cel putin 4 puncte. Era sa batem la Pandurii, care batura si la Tg Mures si la Ovidiu destul de lejer. Am dominat si cefereul. Eu zic ca batem si Voluntari si la Chiajna si scapam de emotii rapid. Important acum e sa inteleaga si jucatorii ca e momentul sa arate ce pot, Ivan trebuie sa lase figurile pe care le-am vazut in ultimele 3 meciuri, iar jucatori ca Baluta, Zlatinski, Herghelegiu sau Rocha sa arate ca au si ei niste valoare acolo. Iar in vara sa se trezeasca in **** mea toata Craiova, sa scapam de Izvoranu, de salariile lu Ferfelea si Curelea, de Achim si eventual de astia care nu sunt in stare sa arate ca stiu fotbal si incaseaza degeaba. Vara asta va fi cel mai important moment al Stiintei de foarte mult timp incoace. Ori facem treaba, ori vom fi si noi ca U Cluj.
Stai sa treaca 3-4 etape si te trezesti din betia asta optimista.
Nici nu va dati seama cat de aproape suntem sa retrogradam. Clubul este in deriva iar din moment ce am intrat in hora asta este greu sa mai iesim. Este nevoie de 2 meciuri in playout fara victorie ca sa apara precipitarea si o sa vedeti atunci.

Închis