[PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Poli Timisoara?

Poll ended at 20 Mar 2016, 01:25

3 puncte de la Mogo! :lol:
12
60%
1 punct, banatenii sunt obisnuiti cu egalurile
3
15%
0 puncte, ne facem din nou de ras!
5
25%
 
Total votes: 20

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de blixa » 20 Mar 2016, 17:09

Ce limbarita are Mogo!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de hanky panky » 20 Mar 2016, 17:59

Io zic sa intoarcem clasamentul
Craiova e retrogradata si ingropata
Deja
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2016, 18:06

Victorie importanta a unei echipe gazda antrenata prost. Cum naiba sa tii doi fundasi dreapta pe banca de rezerve (Dumitras si Achim) dar sa-i lasi pe Kay si Mateiu in afara lotului de 18 ??

Eu spun ca am avut noroc azi - Timisoara a ratat citeva ocazii bune. Daca marcau ei primii, meciul ar fi fost jucat. Mogo are noroc ca oaspetii au trimis in bara la 0-0, la fel ca la jocul cu Voluntari.

Avem o echipa modesta, condusa si antrenata prost - nu aveam ce cauta in play off. Ramin la parerea ca sintem in pericol de retrogradare - poate ca norocul nu va tine cu noi tot timpul la meciurile de acasa...

Bancu = catastrofal azi. Ma ia durerea de cap cind ii vad pe Mazarache si Herghelegiu in tricoul Craiovei.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2016, 18:46

Eu am auzit ca in acest meci Craiova avea, pentru prima data in acest an, tot lotul valid. Dumitras este favoritul patronului, care a aruncat pe acest baiat 100.000 de Euro, cind toata lumea isi aduce jucatori buni liberi de contract. Nici macar antrenorii de atunci ai echipei nu au fost de acord cu acest transfer - s-au platit bani buni pentru un jucator aruncat la cos de FCSB.

Eu spun ca ne-a trecut glontul pe linga ureche in acest meci - dar evident ca oamenii pot avea opinii diferite. Timisoara, una dintre echipele modeste al campionatului, a avut citeva ocazii mari - amenintind poarta noastra mai mult decit a facut-o Chiajna pe teren propriu etapa trecuta.

Ramin la parerea ca Mazarache nu e jucator de liga 1 - mi se pare un tip care nu detine bagajul de baza al acestui sport. Valoarea nu e data de o reusita, ci de consistenta reusitelor. Mazarache, ca si Dumitras, alterneaza momentele mai bune cu momentele penibile - ceea ce inseamna lipsa de valoare. Popov a jucat bine - e un jucator bunicel, pacat ca a avut multe accidentari pina acum.

P.S. Pina si revista de casa a clubului recunoaste ca am batut azi cu mult noroc : "Victorie ca la ruletă rusească împotriva Timișoarei, după ce trei gloanțe ale adversarilor ne-au șuierat pe la ureche, primul la 0-0. "

iuli

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de iuli » 20 Mar 2016, 19:05

am impresia ca multa lume e deranjata de victoriile noastre,inclusiv aici pe forum.
mereu cand castigam e cu noroc,cand pierdem sintem prosti.dar faptul ca maimutoii de la tim ajunsera de 2 ori la poarta intr-un meci nu-l vazurati?meseriasilor.....mazarache asa slab cum e,a aratat mai mult decat Curelea sau Ferfelea in 2 ani.
am castigat meritat azi,si cu Voluntari sau Petrolul.echipa a jucat altceva chiar si la Chiajna.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2016, 19:11

Sa fie cum spui tu si echipa sa se salveze de la retrogradare ! Probabil ca as dori sa vad meciuri bune ale noastre - in concordanta cu bugetul de 5 milioane de Euro. Orice victorie e bine primita !

In acest moment mi se pare ca Petrolul si Timisoara sint echipele cele mai modeste din liga 1 - desi Timisoara poate mai mult. Echipele satesti au liniste financiara, conduceri de club unse cu toate alifiile si au facut transferuri bunicele in iarna - sanse bune sa scape.

Thunder

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Thunder » 20 Mar 2016, 19:43

Salutari din UK bai ex clonatilor

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2016, 19:51

Ce faci Thundere in UK ? Ti-ai lasat business-ul orfan si ai taiat-o peste Canal ?

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de andyucv » 20 Mar 2016, 20:01

Rezultatul este foarte bun ! Si asta e tot ce zic despre joc.

Acum ma refer la mizeria de la casele de bilete, la organizarea de [cenzurat] a acestui club condus de un [cenzurat] pe nume Grigore si Rotaru.

O mai mare umilinta la adresa fanilor nu cred ca se putea. Am ajuns la stadion la ora 14:30 iar biletul a ajuns la mine in mana la 15:08 nu mai putin de 40 de minute am stat la rand sa iau bilet!
De ce? Pentru ca managementul acestui club este de [cenzurat]. Din 8 case de bilete doar 2 erau deschise, nu este suficient atat? Va zic eu ca nu! Pe langa faptul ca din 8 case doar 2 mergeau, nu aveau bilete tiparite. Ca sa intelegeti, iti ajungea randul si stateai langa ala de la casa, te uitai la el eventual pt ca nu avea bilete, iti spunea sa astepti ca acum le tipareste si intre timp urla pe geamul ala mic "Mai am 3 la tribuna intai, vrea cineva?"
Este inadmisibil asa ceva, daca tu ca club nu ai incredere in fanii tai, cum sa aiba ei in tine? Cum sa nu tiparesti suficiente bilete si sa fie nevoie ca oamenii sa astepte si sa ajunga pe stadion in minutul 10-15.

Asa arata coada la casele de bilete la ora 15:10 (nici atunci nu aveau bilete tiparite,le tipareau atunci pe loc)
Imagine
Imagine

Rusine !!! Suporterii merita scuze pt prostia lor. In alta tara nu incepeau meciul pana nu intrau toti...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de DeuxEx » 20 Mar 2016, 20:09

Mah, azi am avut noroc! Daca era gol la bara aia a Timisoarei, ne duceam peste ei si mai luam cel putin un gol. Am luat 3 puncte azi care vor conta enorm la finalul campionatului. Ca idee, Popov - fundas dreapta e cea mai buna miscare pe care a facut-o Mogosanu de cand e "director tehnic". Bulgarul a dat azi atat de multe centrari bune incat si-a surprins si coechipierii, neobisnuiti de altfel cu atatea centrari din banda.
Bancu - penibil! Iliev a salvat cele 3 puncte azi, cu pretul acelui cartonas rosu. Ivan s-a zbatut mult, dar nu a prea reusit mare lucru. A avut permanent cel putin un jucator langa el si era rapid inconjurat la fiecare faza in care avea mingea.
Mi se pare mie sau Zlatinski a jucat azi bine? Nu i-am numarat mai mult de 3 pase in spate. :lol:
Concluzia e simpla: norocul nostru (pana acum) e ca in aceasta faza a campionatului intalnim echipe slabe si foarte slabe.

Astept revenirea lui Mateiu - lipsa lui se vede la mijlocul terenului, unde cuplu Madson - Zlatinski are evolutii oscilante.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Masive

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Masive » 20 Mar 2016, 20:33

Destul de interesant Ovidiu Popescu. Ar merge la noi impreuna cu Hora , Sapunaru si Nistor :D

iuli

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de iuli » 20 Mar 2016, 20:49

Masive scrie:Destul de interesant Ovidiu Popescu. Ar merge la noi impreuna cu Hora , Sapunaru si Nistor :D
da' Barbut ce are? :)(

Masive

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Masive » 20 Mar 2016, 20:53

Mai zis ce nu are, valoarea lui izvoranu :lol:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 20 Mar 2016, 21:07

bai nu stiu ce fumatz unii din voi dar sa il injuri atata pe Bancu care azi, in opinia mea, (si ma pricep otara, mai bine decat jumate de forum), a fost cel mai bun jucator pe faza ofenisva de pe teren mi se pare deplasat... Ok, i se poate imputa ultima pasa, aia la care Iliev a luat rosu, dar la aia prima mi se pare destul de clar ca a dat pe om liber, iar bulgarul evident dormea. Ca a venit Barbut ala la de la 5 m din spatele lui si i-a suflat mingea....
Puneti voi putin cu incetinitorul faza golului si o sa va dati seama ca daca nu era Bancu, acum plangeam probabil dupa punctele pierdute.
PS - Am martori, de aici de pe forum, ca acum jumatate de an am spus ca as juca cu Popov fundas dreapta.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de blixa » 20 Mar 2016, 21:30

Bancu e jucator bun. Omul recunoscu ambele gafe. O sa mai creasca.
S-a rupt Brazda.

Închis