[Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

U Craiova - FC Botosani

Poll ended at 31 Mar 2016, 11:54

1
12
71%
x
4
24%
2
1
6%
 
Total votes: 17

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex21.mufc » 31 Mar 2016, 23:04

Straton ok, a gresit la gol dar ne a scos destul
Dumitras prima repriza a fost dezastru, a doua acceptabil
Popov imperial, cel mai bun fundas din Romania
Acka 'la inaltime'
Izvoranu mi s a parut implicat atat cat poate si nu e el de vina pentru galbenul secund
Rocha cel mai bun de pe teren
Madson mai slab ca de obicei dar mi a placut curajul lui
Zlatinski joaca din ce in ce mai bine si alearga din ce in ce mai mult
Ivan un joc slabut dar l au si luat aia la boabe marunte
Mazarache mai inactiv ca de obicei dar a avut si un fundas tare pe picioare si inalt acolo, Ngadeu
Bancu a avut o prima repriza modesta dar a doua a fost foarte foarte bun a arat banda si cu exceptia centrarii aleia slabe nu i am gasit vreun defect
Baluta a fost in plus
Herghe a dat gol dar nu stiu ce parere sa am despre el
Kay a fost bagat sa nu ia madson rosu si a luat el galben la un minut dupa ce a intrat, timp prea putin sa ma exprim despre plusurile sau minusurile aduse


De luat in seama urmatoarele:
Bancu pare o solutie mai buna ca fundas stanga si Vatajelu ca mijlocas stanga
Asta l ar pune pe Ivan pe dreapta unde se simte mai bine ca in stanga
Popov ca fundas dreapta mi se pare cea mai buna solutie
Acka Iliev e cel mai bun cuplu de CB pe care l putem alinia
Mateiu Zlatinski Madson e mare batalia pentru doua locuri
In fata Mazare si Rocha ar putea face meciuri bune.. De asemenea rocha are si sut bun de la distanta (bara acum 2 etape, sut bun acum)

Cel mai bun 11 pe care il putem alinia e urmatorul:
Straton
Popov Acka Iliev Bancu
Ivan (Mateiu Madson Zlatinski 2/3) Vatajelu
Rocha Mazarache sau Mazarache Rocha desi rocha nu l are pe stangul deloc la sut

Ar ramane un Kay care poate juca in doua pozitii, Cb sau Cm
Dumitras ca rb lb cb cm si chiar Rm cum a jucat azi repriza secunda
Izvoranu ca cb si lb
Baluta ca rm sau lm
Herghe ca rm lm sau atacant
Achim ca rb sau lb
Petre cicioteala burlacu vlad sau popescu pentru momente speciale

Solutii sunt putine, dar ne adaptam

Daca ar fi sa ii gasesc cuplului de antrenori o adevarata calitate este adaptabilitatea jucatorilor sa diferite sisteme de joc
4-3-3, 4-2-3 4-4-2 4-2-3-1 4-2-4 ba chiar si 5 fundasi cand se apara zlatinski sau madson foarte jos

De asemenea, faza de la golul secund a parut lucrata la antrenamente, nu am scapat singuri cu portarul din intamplare



De asemenea, la meci au fost prezenti Curelea si Ferfelea, stie cineva ceva de ei? Eu nu vreau sa ii vad in teren.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex.p » 31 Mar 2016, 23:30

Felicitari echipei pentru revenirea de azi. Si lui Mogo pt inspiratie - golul 2 facut si inscris de jucatorii de pe banca.

sorin107

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 01 Apr 2016, 09:19

Ovidiu, straton nu doar ca a gresit, dar mi se pare defazat si nesigur la orice sut pe poarta. dumitras e dezastru acolo de cand a venit, nu imi amintesc vreun meci bun al lui.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de hanky panky » 01 Apr 2016, 09:47

Oricum
Straton nu-i mai prost decat Pecanha ala de la viitorul
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

LiviuB

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2016, 14:12

eu nu zic ca Straton e un portar slab, dimpotriva. eu pun aceste erori pe faptul ca nu are foarte multe meciuri in picioare, nu are cum ca acest lucru sa nu se vada (si la faza cand l-a blocat pe Matulevicius tot el gresise cand respinsese in fata). pe mine ma deranjeaza cand tot vad comentarii la adresa lui Balgradean, care a avut, in general, prestatii foarte bune (ne-a salvat in multe meciuri) si mi se pare urat sa incepem cu faze cu centrarile, cu suturile de la distanta. de altfel, ne-a aratat ce poate acum 3 etape la Chiajna.

cu privire la meci, vazut pe bucati (direct, faze, rezumat, reluare), recunosc, pe ruta Strasbourg - Amsterdam - Bucuresti, trebuie spus ca revenirea este senzationala, recunosc ca nu ma mai asteptam. Si sper sa reprezinta o injectie de moral pentru jucatori si pentru Acka si Herghelegiu care au marcat golurile.
Dar am ramas dezamagit de anumiti jucatori
- Dumitras a gresit grav la golul alora, e inadmisibil sa pierzi atat de usor o minge in jumatatea adversa. s-a mai scos cu lansarea de la golul 2 dar...
- Acka a pierdut destule dueluri la cap (la gol, la bara alora), e puternic, ar trebui sa fie primul la minge.
- Baluta - eu nu cred ca poate mai mult.
- Izvoranu a luat ca prostu 2 cartonase in 3 minute. poate se credea la fcsb, altfel nu imi explic (fie vorba intre noi, a fost identica cu faza cu steaua cand a dat 11 m pt ei, dar istvanel e prieten vechi de-al nostru...)

Cred ca anumiti jucatori nu pot mai mult iar la vara ar fi nevoie de o remaniere.
Cat despre Mogosanu, nu stiu cat de mult putem analiza, pana la urma din cele 7 meciuri jucate 5 au fost pe propriul teren. si in afara de Pandurii, au fost numai echipe din a doua jumatate a clasamentului.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 01 Apr 2016, 15:17

Eu ma asteptam sa luam bataie ca hotii de cai cu Mogo pe banca.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de SLH » 01 Apr 2016, 15:17

Meciul asta mi-a adus cea mai mare bucurie din sezonul asta, exceptand victoria cu dinamo.
Mie decat Dumitras mi s-a parut slab, de prea multe ori l-au scos Popov si Ivan din [cenzurat]. Imi pare rau ca nu intra in forma pentru ca mi se pare ca e baiat bun.
De pe stadion Straton mi s-a parut foarte bun, a gresit el la gol, dar repriza a doua, la cativa metri in fata mea, a scos vreo 3 goluri ca si facute.
Una peste alta, cel mai mult ma bucur ca am revenit pentru ca am evitat discutiile interminabile despre un eventual blat.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 02 Apr 2016, 02:15

Nu face nimeni topic pentru meciul de la Iasi ?

DoRyN

Re: [Play-out, Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DoRyN » 02 Apr 2016, 10:21

Pustai a fost demis de la carma FC Botosani dupa meciul pierdut la Craiova.

Dincolo de supărarea pricinuită de jocul echipei, la demiterea lui Pustai şi aducerea lui Grozavu pare să fi contribuit decisiv un amănunt conjunctural, care ţine mai degrabă de orgoliul patronului de la Botoşani şi mai puţin de meci: felul în care Iftime a perceput atitudinea craiovenilor faţă de el. Acesta a simţit, după cum a mărturisit la ProSport Live, că oltenii l-au tratat de sus, ca pe o rudă săracă, şi asta l-a înfuriat. Ar fi vrut să le dea o lecţie pe teren, însă exact atunci FC Botoşani a pierdut. „Toţi din conducerea de la Craiova erau foarte politicoşi, dar era o politeţe din asta pentru unul sărman, care vine la un ceai la ei acasă. «Da, dom’le, da, n-o să retrogradaţi». Noi eram cei mici şi ei erau câştigătorii“, a povestit Iftime.

Închis