[Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Apr 2016, 14:27

Da, Zlatinski a miscat ceva. Poate golul ala rapid i-a debusolat. A doua repriza am inceput bine si am jucat ceva. Macar sa invete ceva din meciul asta.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Apr 2016, 14:38

n-ai cum sa joci daca n-ai portar.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 04 Apr 2016, 14:47

tare mi-e frica sa nu se repete evolutia de dupa meciul cu viitorul (4-0). 5 meciuri fara victorie.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 04 Apr 2016, 14:56

[mantz], rasp la tel
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

conStiinta

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 04 Apr 2016, 15:40

Traim intr-o tara libera, omu' poa' sa faca misto de oricine, poate sa faca taranoi orice grup de oameni, poate sa se laude cu cat de mare e purcoilul de bani ce-i intra in cont, poate sa-l pupe-n [cenzurat] pe Fericit fara sa fie chestionat pe subiect! Jos cenzura! AICI E MANTOG!!!

Je suis Mantzy!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Apr 2016, 00:09

Statistica meciului pe GDS nu arata asa de rau :-)

"Statistica spune însă că oltenii s-au zbătut mult, pentru că au condus la capitolele posesie (54%-46%), ocazii de gol (10-8), șuturi pe lângă poartă (4-1) și lovituri libere (27-17), ori asta înseamnă ineficiență dacă tronează acel zero pe tabelă. Craiova a fost depășită de CSMS Iași la șuturi pe spațiul porții (7-6), cornere (4-2), aruncări de la margine (22-19), intervenții portar (6-4), cartonașe galbene (3-1) și, ce-i mai important, la goluri marcate (3-0) și trebuie să dea de gândit conducerii."

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2016, 08:17

Bobby, fotbalul se joaca pe goluri...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 05 Apr 2016, 09:00

mantog nu se ataca decat la cainii vagabonzi.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Apr 2016, 09:53

Bobby - aici e vorba si de calitatea jucatorilor. Tin minte faza aia in prima repriza cand Mazarache a scapat singur si s-a inchis singur in lateral.
de asemenea, hai sa comparam modul in care s-au batut loviturile libere, sa ne amintim preluarea lui tiganasu de la golul 2, modul in care mergeau pasele. chiar la primul gol, fundasii lor centrali au combinat prin pase foarte precise prin care ne-au scos 3 jucatori din joc (Mazarache, Herghelegiu si Zlatinski), dupa care ne-au prins descoperiti (si cu o echipa intinsa pe 70 de metri). noi, in schimb, am gresit pase de 5 m.
dpdv al meu am intrat in meci total nepregatiti si neconcentrati. n-am capitalizat deloc moralul obtinut dupa meciul cu botosaniul, in schimb au parut total obositi

iuli

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 05 Apr 2016, 11:18

daca stai si analizezi ca am jucat joi si ei miercuri poate fi o scuza oboseala.dar cand te gandesti ca ne-au facut muci din min 1 nu prea mai avem ce zice.Straton era obosit?ca a respins numai in fata.......
ne tineam de ei,apoi ne bateau greu dupa min 70 atunci puteai sa spui ca au fost obositi.
am si eu o curiozitate,care mergeti pe la antrenamente,Mazarache lucreaza vreun pic la finalizare?ca pare deficitar grav la acest capitol.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 05 Apr 2016, 16:28

La finalizare sunt toti slabi, inca de pe vremea lui C&S si sunt si capcauni, ca le explicau ca la prosti cum sa dea in ea si ei tot aiurea finalizau. Multi n-au abc-ul fotbalului, nu stiu ce dracu au facut la juniorat ca preluarea, pasa scurta, centrarea si sutul sunt lucruri elementare.
Recunosc ca m-am inselat la Straton. Inteleg o greseala, dar cand ai atatea in 2 meciuri consecutive ai o problema.
Sent from Windows Phone
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

ozzy

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 05 Apr 2016, 16:35

Ovidiu* scrie: Multi n-au abc-ul fotbalului, nu stiu ce dracu au facut la juniorat ca preluarea, pasa scurta, centrarea si sutul sunt lucruri elementare.
Aia e problema, dau câte un gol sau au o execuție o dată și gata, noi avem impresia că sunt fotbaliști, uitând că și nouă ni se mai întâmplă, când jucăm pe maidan, să nimerim din când în când căte un șut la vinclu sau o pasă cu călcâiul.
Am văzut niște preluări de mi-a stat mintea în loc, și nu doar la meciul ăsta. Când ai dificultăți în a controla o minge primită încet de la 4-5 metri, e clar cam ce fel de fotbalist ești.

ozzy

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 05 Apr 2016, 16:43

Cât despre Straton, și mie mi se părea ok până la meciurile astea, probabil din cauză că juca foarte rar. Că și cu portarii ăștia e o șmecherie, când încep să joace constant și să fie sub presiune tot meciul, atunci se cam vede care e bun și care nu. Iar domnul Straton are tendința să le comită grav. Mie mi se pare cea mai mare problemă pe care o avem acum postul de portar și nu pot decât să remarc încă o dată că până acum am fost scoși în nenumărate rânduri de Pufi, chit că era cam aerian și ăla când era vorba să iasă din poartă. Dar, trăgând linie, Pufi n-a avut în toată perioada cât a stat la noi atâtea greșeli ca Straton în ultimele două meciuri.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2016, 10:42

Nu vreau sa le gasesc scuze jucatorilor Craiovei, dar mi s-a parut ca programul lor intre meciurile cu Botosani si Iasi a fost foarte prost facut. Baietii astia au jucat joi dupa amiaza, au fost pe drumuri vineri (Craiova - Urziceni) si simbata (Urziceni - Iasi) si au jucat duminica la Iasi. Mi s-ar fi parut normal ca echipa sa mearga cu autocarul pina la Bucuresti si sa ia avionul de la Bucuresti la Iasi - totul intr-o zi. In fine - treburi de-ale lui Felix :-)

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 06 Apr 2016, 10:49

oricum ar fi, cu strazile noastre, drumul asta e greu. cand treci de Bucuresti, spre Iasi, e imposibil sa nu vezi 2-3 accidente.
vad ca Doamna Chiajna a fost calcata de anchetatori. asa ca retrogradarea, oricat am dori-o noi, intru slavirea echipei familiei de la epicentru, e cam improbabila.
S-a rupt Brazda.

Închis