[Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

DoRyN

[Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 02 Apr 2016, 09:29

Echipa e deja la Iasi, locul unde maine de la ora 18:00 ne întâlnim cu doi foşti "olteni": Florin Prunea şi Nicolo Napoli. Un meci important în tentativa de a juca în Europa şi a creşte cota jucătorilor ce trebuie vânduţi în vară.

Daniel Mogoșanu a prefațat astfel jocul cu CSMS Iași, ce se va disputa duminică:

„Urmează o partidă mai specială, dat fiind că întâlnim echipa cu care ne vom bate pentru locul de Europa. Este un meci greu pe care trebuie să-l gestionăm bine, astfel încât să ne întoarcem cu punct sau puncte. Iașiul formează o echipă puternică, dar care nu a mai câștigat de ceva timp pe propriul teren. Îl cunosc bine pe Nicolo Napoli, nu reprezintă niciun secret pentru mine. Victoria obținută contra Botoșaniului în ultimele secvențe ale jocului ne conferă un ascendent moral, dar a fost și un consum mare mai ales că am jucat mai bine de o repriză în zece. În ciuda acestei deplasări lungi, sunt convins că băieții vor fi apți fizic și psihic să obține toate punctele. Avem în continuare probleme de lot, Vătăjelu și Mateiu sunt încă incerți, iar Izvoranu suspendat, dar va reveni Iliev. Voi găsi o soluție bună și astfel nu se vor simți absențele de pe flancul stâng al defensivei noastre“.



Importanţa partidei a fost subliniată şi la conferinţa de presă de ieri, de antrenorul iesenilor Nicolo Napoli:

“E un meci fundamental, chiar dacă mai sunt alte zece partide. Vom încerca să ne calificăm în cupele europene. Nu am câştigat acasă în acest an, ne dorim să o facem” a declarat tehnicianul, care a adăugat: “Am auzit de declaraţiile legate de plecarea mea la Craiova. Eu sunt un om ce nu face blat”.

Prezent la conferinţă mijlocaşul sârb Milan Mitic a subliniat diferenţa dintre FCU Craiova, la care a jucat şi CSU Craiova.
Last edited by DoRyN on 02 Apr 2016, 09:29, edited 1 time in total.

Masive

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 02 Apr 2016, 11:53

Desi ne va fi greu fara Izvoranu, sper sa castigam sau sa scoatem macar un egal.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Apr 2016, 13:05

Eu as juca un 3-5-2, in functie de disponibilitatea lui Mateiu:
Imagine
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 02 Apr 2016, 13:11

de la prea mult fm ai ajuns sa crezi ca te pricepi la fotbal..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Apr 2016, 13:38

Ma, tinand cont ca aia au doi fundasi centrali mediocri, as forta pe centru. In plus, ti-am zis ca iti dau lectii oricand de FM :cool:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 02 Apr 2016, 13:49

Deux,fotbalul e putin mai complicat.

Masive

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 02 Apr 2016, 18:26

Batura si voluntarii lui corleone. Nasol de petrolu , joci bine, dar te lasa in 9 doi jucatori tampiti. Asta ne mai trebuia, sa-l avem pe mitica in spatele nostru sa viseze la europa. Doamne fereste sa-si revina moldovenii tocmai cu noi si sa castige acasa.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 02 Apr 2016, 19:22

echipa a doua a pierdut azi 2-0 in deplasare
desi au jucat ferfelea si curelea
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Apr 2016, 21:34

Nu ma mira ca cei doi au jucat la echipa a 2-a. Ferfelea si Curelea au fost in tribuna la meciul cu Botosani - era de asteptat ca ei sa revina in circuit.

Eu am auzit ca la vara se incearca niste vinzari masive de jucatori sa se faca rost de bani. Numele vehiculate sint Ivan, Madson (are salariu mare, ii expira contractul intr-un an), Rocha, Kay si Acka. Cum se pare ca echipa mare nu ar avea voie sa aduca noi jucatori pina in iarna, ca sa nu bage echipa la retrogradare cu aceste vinzari, s-ar putea lua in calcul chiar prelungirea contractelor lui Ferfelea si Curelea pentru cel putin 6 luni.

Off topic : jale la echipa a doua; s-a pierdut azi cu 0-2 la Hunedoara cu multi seniori in primul 11 (Dina - 20 de ani), Florea (27 de ani - ca naiba cauta asta la Craiova ???), Scarlat (23 de ani), Ferfelea (31 de ani), Neacsu (20 de ani) Curelea (32 de ani).
Last edited by Bobby on 02 Apr 2016, 23:45, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Apr 2016, 21:41

Masive scrie:Batura si voluntarii lui corleone. Nasol de petrolu , joci bine, dar te lasa in 9 doi jucatori tampiti. Asta ne mai trebuia, sa-l avem pe mitica in spatele nostru sa viseze la europa. Doamne fereste sa-si revina moldovenii tocmai cu noi si sa castige acasa.
Uite ca Mitica arata ca e manager adevarat :laughing: : a luat o echipa aproape retrogradata si o baga in Cupele Europene. Penalty dubios facut de portarul ploiestean Cobrea : a facut-o pe bani, ori a facut-o dintr-o prostie pe care o vedeam la Cimpeanu (Gloria Bistrita), cind echipa adversa trebuie sa cistige. Pur si simplu s-a aruncat in picioarele unui atacant advers, desi atacantul alerga inspre lateral - si era flancat de doi fundasi ploiesteni.

ozzy

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 03 Apr 2016, 14:59

Absolut jenant articolul scris de Maxima înaintea acestui meci. Băieții au luat-o razna de tot și ne fac de râs pe toți.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 03 Apr 2016, 15:28

Merg de doua-trei ori pe an la Iasi. Unii dintre cei mai creativi oameni pe care i-am intalint sunt ieseni. Cine ii face tarani pe ieseni se invarte la un nivel suburban al vietii. Am senzatia ca o sa batem azi.
S-a rupt Brazda.

DoRyN

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 03 Apr 2016, 15:48

Mda, din ce in ce mai jos. De fapt la ce sa te astepti de la unul ca ala.
moldoveni.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2016, 17:08

Echipele de azi :

CSMS Iași: Grahovac – Voicu, Mihalache, Ciucă, Țigănașu – V. Gheorghe, Mitic, Llullaku, Bole – Cristea, Golubovic. Rezerve: Caparco, Saric, Viveiros, Piccioni, Onduku, Crețu, Enescu. Antrenor: Nicolo Napoli

Universitatea: Straton – Popov, Acka, Iliev, Bancu – Madson, Zlatinski, Nuno Rocha – Ivan, Măzărache, Hergheligiu. Rezerve: Vlad, Achim, Kay, Petre, Băluță, Ciocoteală, Dumitraș. Antrenori: Daniel Mogoșanu, Victor Naicu

Trei fosti jucatori FCU la Iasi - Ciuca, Mitic, V. Gheorghe - impotriva lui Acka (ex FCU) la Craiova.

Dupa mult timp, ieseanul Herghelegiu e titular la Craiova.

Jenant articolul din Maxima Sport. Exista citiva jucatori la U Craiova nascuti in Moldova : Dumitras, Burlacu si Herghelegiu. Tilihoi este moldovean de asemenea.

DoRyN

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 03 Apr 2016, 17:14

Jucam ofensiv.

Închis