[Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2016, 23:23

Era o gluma..."eu cred ca CU CURelea astazi nu pierdeam" :laughing:

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 03 Apr 2016, 23:26

Nu stiu ce vedeti voi dar eu presimt lucruri bune in viitor.

Avem un centru de copii si juniori, avem antrenori bunicei pentru ei adica peste media din Romania, avem si conditii bune de pregatire pentru ei - juniori OK
Ne asteapta un stadion grandios, o atmosfera superba - stadion OK
Ca management s-au facut greseli uriase, dar sa nu uitam ca nu suntem in situatia ASAului. Sa nu uitam ca a plecat Frasinescu, a venit Popov. A plecat Brandan, a venit Zlatinski. Am scapat de Bawab, a plecat Pufi pentru ca asa a dorit el, nu l-am trimis noi acasa. Nu uitati ca a venit Ivan de nicaieri, Bancu si Vatajelu din L2, au venit Madson, Mateiu, Acka, Kay, Rocha, Achim, Dumitras care sunt OK (l-as fi bagat si pe Straton dar a gresit mult la meciul asta) - lot asa si asa

Nu avem un antrenor, o personalitate. Altfel ne-am fi prezentat la Iasi cu o echipa mai scurta, mai sus in teren, care sa dea drumul mai repede la minge si baietii sa fie increzatori si sa aiba forta de patrundere, fuleu, nu sa fie mortaciuni din primul si pana in ultimul minut. Altfel ar fi aratat partida cu un Rocha mai bataios care sa nu aiba timpi morti si sa incetineasca jocul si un Madson mai motivat la mijloc.

Astept sa vad constructia noului stadion, atunci daca ni se va pune pe tava un antrenor mediocru vom vedea cu adevarat soarta acestei echipe si cine o conduce. Daca imi vine un antrenor cu o idee de joc, cu un micut palmares in spate si cu idei bune pentru club atunci e foarte ok si vom incepe sa ne batem pentru orice, chiar si titlu si chiar si cu jucatorii astia de acum.

Variante de antrenori nu sunt, cel mai umed vis e Piturca si a si promis ca ne va antrena dar nu stim in cati ani... Ca e unul ca e 3...
O alta varianta pe care eu o vad buna este Boloni sau Stanga. Chiar si Fane Stoica

In rest, meciul a trecut, la 3-0 am stins elevizorul de nervi...

Dorintele pentru viitoarea partida:

Vlad sau Popescu in poarta
Dumitras sau Achim pe dreapta
Oricare 2 dintre Popov Acka Iliev Kay in centru
Bancu pe stanga
Un trio la mijloc format din Madson Mateiu si Zlatinski asezati corect pe piciorul corespunzator
Un trio in atac Burlacu sau Petre Ivan Vatajelu

Mie unul mi-au placut atat Burlacu cat si Petre in putinul timp in care i-am vazut pe teren

STIU ca nu ii voi vedea pe niciunul in teren si nici macar pe portar pentru ca Mogosanu nu are [cenzurat] sa faca asta!
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Apr 2016, 23:39

Copile, du-te la somn! Deja ai inceput sa visezi... La echipa a doua avem 5-6 tinere sperante care, cel mai probabil, asa vor si ramane. Cazul lui Ivan este o exceptie, nu o regula. Da, daca clubul ar fi condus in mod profesionist, poate am scoate 1-2 jucatori de la echipa a doua / sezon. Dar au trecut 3 ani si, din ce spun cei care au trecut pe la meciurile echipei a doua, niciunul nu da semne ca ar putea sa faca fata la prima echipa. Nu mai vorbesc de o confirmare sigura.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 03 Apr 2016, 23:41

DeuxEx scrie:Copile, du-te la somn! Deja ai inceput sa visezi... La echipa a doua avem 5-6 tinere sperante care, cel mai probabil, asa vor si ramane. Cazul lui Ivan este o exceptie, nu o regula. Da, daca clubul ar fi condus in mod profesionist, poate am scoate 1-2 jucatori de la echipa a doua / sezon. Dar au trecut 3 ani si, din ce spun cei care au trecut pe la meciurile echipei a doua, niciunul nu da semne ca ar putea sa faca fata la prima echipa. Nu mai vorbesc de o confirmare sigura.
Nimeni n-are voie sa-si spuna opinia ca e prea copil, prea nestiutor de fotbal sau prea umed visator.

In fine, voi aveti mereu dreptate si va pricepeti mai bine decat mine ca de, am doar aproape 20 de ani, n-am ani si ani de fotbal ca voi
Aka giallorosso!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 03 Apr 2016, 23:54

Fotbalul poate fi o afacere, dar nu cu oameni ca Rotaru sau Fericitu'. Trebuie sa ai bani cu nemiluita, or n-are nimeni in Ro, sau faci club cu oameni ca Hagi. Daca ne uitam dupa "oameni cu bani" care sa bage "10 milioane", vom avea mereu exact echipa ca acum.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 04 Apr 2016, 00:01

Eu vad viitorul acestui club fara rotaru, penix si cersetorii lor. Un club listat la bursa, care sa se finanteze din ce produce la nivel de juniori. Exact cum e la Viitorul. Cu un manager bun jucam an de an in cupele europene.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 04 Apr 2016, 01:02

marius_vl scrie:
DeuxEx scrie:Hai, mah, calmati-va! Voi ati uitat in ce situatie ne aflam? Eu ma mir ca am ajuns pe locul asta si nu ne batem (inca) la retrogradare. Sa va expun pe scurt situatia, apoi analizati-o din punctul de vedere al suporterului oltean aflat in 2015, dupa 19 meciuri fara infrangere:
- Mogo antrenor
- Straton in poarta
- de la echipa au plecat Bawab, Balgradean si Brandan.
- Cartu & Sandoi - demisi
- echipa nu are voie sa faca transferuri timp de 1 an si jumatate.

Ganditi-va ca v-as fi spus asta pe 01.04.2015 - nu-i asa ca vi s-ar fi parut ca fiind gluma secolului?
Ce consolare....dupa o asemenea umilinta nu mai conteaza nimic, nicio scuza!
inca o data, [cenzurat] mortii matii mantog
Marius, esti naiv daca-l injuri pe acest Mantog. Personajul exact asta-si doreste, sa fie paratraznet. Ghinionul lui e ca n-are de-a face cu mititei, la aia mergea treaba usor. Azi in fituica aia a lui ii facea tarani si isi batea joc de moldoveni, dar prost-crescutii noi am fost astazi, evident, prin prisma lui. Mantoage, te crezi sfera dar esti zero!

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 04 Apr 2016, 02:17

Personajul Mantog isi doreste doar sa faca misto de voi. Atat. Si personajul Mantog reuseste, chiar ma distrez pe cinste. Altfel, personajul Mantog nu castiga nimic de pe urma maximasport si foarte mult din alte surse. Obscen de mult. Nemeritat de mult. Aici este Motru!!!(...)! Doljul n-a dat de la Sorescu un talent literar si financiar comparabil. E drept ca si la job-urile care imi aduc sinistru de multi bani fac misto de oameni. Dar nu e la fel. De voi fac misto gratis, e un hobby de-ale mele. Sunteti speciali, intr-un fel.

PS - ma-tii, pls.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Apr 2016, 09:18

Vai, ne-a facut Mantog din nou! Vai, vai, vai!
Bai, pseudo-ziaristule! Sterge-o!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 04 Apr 2016, 11:14

Haoleu, mânca-tzi-ash, n-are nimeni valoarea lu' Mantzog. Acum nu poți să-l contrazici, de noi chiar face mișto gratis, spre deosebire de celelalte cazuri în care mai face el miștouri d-alea fine și în care la sfârșit primește nota de plată din partea instanței.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Apr 2016, 11:44

ba, pe mine nu ma intereseaza ce crede omul asta ca face, nasol e ca Madson si alti cativa fac misto de fotbal si de tricourile Universitatii.
S-a rupt Brazda.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 04 Apr 2016, 12:40

Si ce te face sa crezi ca ne intereseaza pe noi cati bani faci personaj Mantog? Tot sluga esti, pentru noi tu esti Spanu doi, esti obscen de,......

iuli

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 04 Apr 2016, 12:58

ma' io tot nu inteleg ce dracu aveti cu spanu de-l jigniti asa.......

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 04 Apr 2016, 14:11

Cel mai jenant meci de anul asta, chiar mai jenant decat cel de la viitorul **** hagi. Toti au fost zombie in afara de Zlatinski.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Play-out, Etapa 5] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 04 Apr 2016, 14:22

:o
Hai, Craiova! ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Închis