[Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la acest meci!

Poll ended at 09 Apr 2016, 13:31

3 puncte, spalam rusinea de la Iasi
11
58%
1 punct, nu putem mai mult
5
26%
0 puncte (suntem din nou penibili!)
3
16%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2016, 13:31

Imagine

Sambata, 9 aprilie, incepand cu ora 15.00, Universitatea Craiova intalneste pe teren propriu echipa CFR Cluj. Ardelenii vin dupa o victorie cu 2-0 obtinuta pe teren propriu, in fata echipei Concordia Chiajna.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de blixa » 05 Apr 2016, 14:16

Rog sa se consemneze: poza neconforma cu realitatea.
Prosti am fi sa nu-i batem pe clujeni! Astia sunt euforici dupa victoria din etapa trecuta.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 05 Apr 2016, 15:53

adevarul e ca fotbalistul din Romania (inclusiv strainii care vin aici, ca se metamorfozeaza repede) face nunta dupa o victorie

Masive

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Masive » 05 Apr 2016, 19:37

Echipa asta nu e in stare sa castige un meci in deplasare. Pe langa asta, napoli o sa-l faca pe gogo si la Craiova, asa se va pierde calificarea in Europa. Sincer va spun ca acest Felix reuseste sa-l bata pe mititelu la prostie. Mai lipseste sa apara la tv si sa zbiere ca asta e echipa copiilor copiilor lui rotaru :lol: Daca il mai pun la socoteala pe mantog ala care aduce a spanu , la fel cum minima sport aduce cu felatia speciala, parca retraiesc momentele din trecut. Retrogradam la anu si scenariul e complet

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2016, 21:27

blixa scrie:Rog sa se consemneze: poza neconforma cu realitatea.
Prosti am fi sa nu-i batem pe clujeni! Astia sunt euforici dupa victoria din etapa trecuta.
Poza fara nocturna n-am gasit! [oameni]

Parca vad ca ne bat ardelenii, iar Iasul se impedica in deplasarea de la Botosani....
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _T@V_ » 05 Apr 2016, 21:39

Ce treaba ai ma tu cu Iasiu?

0-1

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2016, 23:24

Pai am treaba, ca ne batem cu ei pentru primul loc in play-out

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2016, 11:22

Patronul de la Botosani, un tip care pare dintr-o bucata, spune ca bugetul echipei sale in acest campionat este 3.4 milioane de Euro, din care 70 % se duce pe salarii. Botosani nu investeste prea mult in copii si juniori, nu are echipa a 2-a, nu are jucatori cu salarii prea mari ca la Craiova (Curelea, Ferfelea, Madson, Zlatinski, Dananae etc.) plus stafful tehnic de acolo nu a fost atit de numeros si costisitor ca la Craiova (Cirtu, Sandoi, Adrian Popescu, Mosteanu - doar pe asta din urma se arunca vreo 60.000 de Euro cu tot cu taxe pe an !). Asa ca un buget de 4.5 milioane, poate spre 5 milioane de Euro, la Craiova in acest campionat pare aproape de realitate. Ca banii sint aruncati, asta e alta treaba :-)

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de blixa » 06 Apr 2016, 12:05

inca o data: sub ce forma sunt platiti jucatorii? stie careva? Bugetul Stiintei o fi fost declarativ la 5 milioane, dar nu cred ca in realitate depaseste 3,5-4 milioane. Botosaniul cati straini are? Ce taxe se platesc pentru un extracomunitar, ce taxe pentru un european? Sumele care se vehiculeaza sunt nete, brute? Cati bani sunt sifonati, cati bani sunt albiti, cat reprezinta para-ndarat? Discutiile astea sunt presupuneri si sunt absolut degeaba. Noi nici nu stim cum se prinde in contabilitate un fotbalist. eu nu cred ca sunt angajati ca noi toti. am mai spus: si-ar da demisia. au alt regim. alte contracte. doar un om care lucreaza la contabilitate int-run club sportiv ne poate spune, dar sigur omul n-ar vorbi.
stiu ca citeam mai demult pe un forum, cum ar putea fi un fotbalist inregistrat in contabilitate ca mijloc fix. :)( ganditi-va cum si-a legat Boo jucatorii de glie de nu puteau astai sa devina liberi, desi echipa nu exista.

PS - uitati o explicatie a faptului ca in fotbal sunt asa multe nereguli:
se intampla in 2013.

1. “Toţi fotbaliştii români au contracte de prestări servicii la momentul actual. În urma acestui acord vor fi obligaţi să aibă contracte de muncă. De aceea s-a creat acest haos, de aceea au apărut aceste nemulţumiri în rândul conducătorilor de cluburi. Nu le convine pentru că totul va fi transparent în ceea ce priveşte impozitele. Cluburile vor fi obligate să plătească toate impozitele afe­rente unui contract de muncă. Aceasta e principala nemulţumire a lor. În acord se vorbeşte doar de relaţii de muncă, în timp ce în fotbalul românesc vorbim despre con­venţii civile mascate. Sunt făcute aşa pentru a evita impozitele către stat. Impozitele pe care trebuie să le plătească angajatorul în cazul unui contract de muncă sunt mult mai mari”, a declarat Emilian Hulubei, preşedintele Asociaţiei Fotbaliş­tilor Amatori şi Non-Amatori.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dxtr009 » 07 Apr 2016, 21:28

acelasi lot ca la Iasi
*Vatajelu in locul lui Ciocoteala
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex21.mufc » 07 Apr 2016, 23:00

Herghe a fost praf... Sa il tii in lot sa fie acolo de umplutura si sa faca doar un meci pe sezon, de fapt 5 minute pe sezon... E exagerat rau.

Ia sansa unui junior sa isi incerce sansa sau sa creasca... Gen Petre Burlacu Iuga etc.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Nea Marin » 08 Apr 2016, 10:50

Nu mai am nici o asteptare de la prostii astia dupa etapa trecuta. Ma intreb serios de ce imi mai pierd timpul uitandu-ma la ei. Chiar am crezut ca dupa boo e o sansa sa reinvie spiritul Stiintei.
Dar daca facem media, echipele din anii 80-90 au fost exceptii. Tinerii de azi nu l-au prins nici pe Craioveanu, ce sa mai zic de Oblemenco sau Balaci. Mentalitatea de acum a jucatorilor si a unei mari parti a publicului e de mica ciupeala, bani si cluburi (nu de fotbal).
Ne facem iluzii si pelix se pisa pe ele.
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 08 Apr 2016, 13:31

dxtr009 scrie:acelasi lot ca la Iasi
*Vatajelu in locul lui Ciocoteala
deci Mateiu tot nu este refacut...
am fi avut mare nevoie de el...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dxtr009 » 08 Apr 2016, 16:25

si Popescu rezerva de portar
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 08 Apr 2016, 18:07

As prefera sa pierdem un meci cu un junior in poarta decat cu Straton...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis