[Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la acest meci!

Poll ended at 09 Apr 2016, 13:31

3 puncte, spalam rusinea de la Iasi
11
58%
1 punct, nu putem mai mult
5
26%
0 puncte (suntem din nou penibili!)
3
16%
 
Total votes: 19

LiviuB

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 11 Apr 2016, 17:58

pai acolo se injura si mai rau

ozzy

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ozzy » 11 Apr 2016, 18:03

E foarte posibil să se înjure și la Chiajna, problema e că pe ăia nu i-am auzit niciodată pretinzând că sunt printre cei mai șmecheri suporteri din țară.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Nea Marin » 11 Apr 2016, 19:36

ozzy scrie:Nu-ți place spectacolul, nu mai vii altă dată. Sau îți manifești nemulțumirea altfel, nu te apuci să-l înjuri pe ăla din primul minut.
Cum iti manifesti nemultumirea? Daca nu mergi la meci, jucatorii, care nu sunt academicieni, nu vor sesiza aluzia ta fina. Daca mergi, ce faci cand vezi un meci ca ala cu cfr?

PS - Sigur ca aia care ii injura din minutul 1 sunt niste lepre, aici vorbim de oamenii cat de cat normali.
STIINTA SUNTEM NOI !

iuli

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 11 Apr 2016, 19:42

nu e un pic ciudat ca cei care mergem meci de meci la stadion sa fim certati ca inghitim rahat de aia care incind fotoliile cand joaca Stiinta?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Apr 2016, 20:21

Ei ar trebui sa stie mai bine ca toti - de la inger la demon iti trebuie doar un meci.
Sava, Lutu, Domocos, Frasineanu, Papura, Njock ...
La cate meciuri a vandut Papura in viata lui, in milioane de injuraturi a fost rasplatit, dar si cand juca era Dumnezeu

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _T@V_ » 11 Apr 2016, 21:49

Nu e chiar asa man.

Cred ca m-am plictisit de cate ori am expus problema asta. E normal sa-ti afirmi frustrarea si patosul atunci cand esti insotit in tribuna de un numar considerabil de suporteri. In momentul in care tu la Chiajna ai 1/2 din suporterii pe care i-a afisat Petrolul in aceeasi deplasare sau 1/3 din suporterii deplasati de Iasi la Botosani, ar trebui putin coborat tonul macar cat sa nu pari ridicol.


Craiova are prezente in tribuna mai slabe la meciurile de acasa decat ASA sau Iasi. E adevarat, ca istoria noastra nu se compara cu a lor. Dar prezentul ar trebui sa sublinieze ridicolul, nu sa-l adanceasca. De cate ori a jucat echipa asta cu peste 50% din capacitate? Va spun io. Sub 20%. Atata timp cat tu nu reusesti sa treci peste o anume bariera de bun simt in prezente, ar trebui macar sa te temperezi in activitati. Noi suntem cei mai cunoscatori ai fotbalului, dar cei mai putin prezenti la stadion. Dintr-un oras de peste 200 000 de locuitori, noi nu reusim sa afisam o medie de 2000 la meciurile de acasa. Nici nu vreau sa vorbesc de numarul de la peluza. Si atunci, e normal sa-l injuri din primul minut pe unul ce a pus umarul cum a putut el la cea mai buna clasare din 1995 incoace?

Poti fi tu cel mai fin cunoscator al fenomenului din T1 sau T2 la un loc. Daca nu realizezi ridicolul situatiei si te apuci sa-l iei pe Vatajelu si familia lui in soola din primul minut si pina in ultimul (nu uitati ca schimburile de replici au fost la 1-0 ptr noi si in momentele in care Vatajelu incerca macar de amorul artei actiuni, chiar daca se umplea constant de respect in ele) doar pentru ca esti tu mai desptept decat el (iar, as vrea totusi sa subliniez iq-ul fotbalistilor worldwide, nu numai mioritici) inseamna ca ai si tu tigle lipse de pe casa. Te apuci sa-l apostrofezi cand abia te vezi din aia zeci de mii de la meciuri si tipi cat te tin plamanii. Sau mii din deplasari. Atata timp cat Petrolul are mai multi in deplasari decat tine( ia sa va vad acum la calcule, cati au fost la Botosani de la noi, si cati de la lupisori). Tu insisti sa-ti injuri jucatorii in numele unui glorios trecut pe care-l invoci pina la ridicol. Tarane, trezeste-te!

Ai fost cineva. Esti pielea suolii. Javrele au avut peste 6000 intr-o "deplasare" ieri. Noi n-am ajuns nici la 500 la Severin. Noroc ca tinea tot stadionul cu noi, nu cu bAndurii. Mai multa eleganta din partea tuturor, n-ar strica niciunei parti.


La anul vom avea o prezenta respectabila la si dupa inaugurare. Dar dupa 5-6 meciuri riscam sa ne intoarcem la 3-4000, maximi. Vi se pare normal? Hai sa fim peste 15K (Stuttgart a jucat in UCL pe vremea Urziceniului si de vreo 2-3 ani se bate numai la retrogradare si tot joaca aproape cu casa'nchisa) la fiecare meci, si vom avea tot dreptul sa-l injuram pe Vatajelu. Momentan suntem sub nivelul gleznei broastei, dar avem pretentii de supercampioni.

Ridicolul te condamna.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de blixa » 11 Apr 2016, 22:11

eu cred ca vom avea o medie buna. pana sa demoleze stadionul stateam bine la numarul de spectatori.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 11 Apr 2016, 22:12

T@V are dreptate 100 % - zic eu.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de blixa » 11 Apr 2016, 22:23

ma, baieti, voi aveti idee despre cine vorbim? il cunoasteti pe ala care a injurat? voi nu stiti in ce popor traiti? Povestea un jurnalist cum il injura unu' pe Albulescu ca se misca prea incet "bosorogu' dracu" pe trecerea de pietoni.
Voi nu stiti cine sunt vecinii vostri? Voi nu stiti cum se apeleaza romanii intre ei? Cum isi dau binete?
Ma, asta ne e ADN-ul! Povestea oripilat secretarul Italian al lui Brancoveanu cum isi educau romanii copiii sa injure si cum se distrau parintii cand aia mici bateau animalele si suduiau cu naduf.
Aveti impresia ca am evoluat vreun pic? Vorbiti de parca nu avem niste prapaditi prin oras de abia se pot numi oameni. Ii vedeti in trafic, ii vedeti pe strada, sunt peste tot si va mirati ca au ajuns pe stadion... Si noi, aici, ne manifestam intotdeauna elegant? si la noi avem pretentii!!!nu stiu ce v-a apucat, zau!
S-a rupt Brazda.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de OVI2806 » 11 Apr 2016, 22:43

T@V
Nu-ti inteleg logica. Daca tu esti unul din aia 500 care merge la stadion nu ai voie sa-l injuri pe Vatajelu ca e zeu ca nu mai vin inca 4500 pe langa tine? Aia care mai vin la stadion vin sa vada fotbal si multi sunt buni cunoscatori, sunt din cei care se uita toata ziua la campionat si aia sunt cei mai vocali, nu-s 10% din aia care care vin pentru echipa. Cand se da gol lumea se bucura, cand nu joaca nimic stii ce striga? [cenzurat] ti CSU ul ma tii. Asta e ce am vazut de la tribuna 1. In conditiile in care lumea nu se identifica, cu echipa si tu inoti in mediocritate fara sa ti doresti performanta, gonesti fotbalisti buni ca le dai salarii il pui pe mogo antrenor ai pretentii sa ti vina lumea, pentru ce?
@blixa
Despre nivelul de educatie e adevarat, e mult de discutat.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex21.mufc » 12 Apr 2016, 01:36

Pe noul stadion media va fi de voie de peste 15.000
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _T@V_ » 12 Apr 2016, 08:06

OVI2806 scrie:T@V
Nu-ti inteleg logica. Daca tu esti unul din aia 500 care merge la stadion nu ai voie sa-l injuri pe Vatajelu ca e zeu ca nu mai vin inca 4500 pe langa tine?
Da mosule, io inainte sa ma apuc sa fac ceva, ma uit putin in stanga, in dreapta, sa-mi dau seama daca nu cumva risc sa devin ridicol. Nu ma consider buricul pamantului, nu consider ca daca-mi strig io frustrarile in gura mare pe stadion ma elibereaza cumva, sau ma ridica, sau ma face mai destept. Din contra, daca sunt doar io unul care tipa, sau mai sunt vreo 2-3 pe linga mine, inseamna doar ca noi nu observam ridicolul situatiei. Ca n-o sa moara Vatajelu de apostrofarile primite de la cativa fini cunoscatori razvratiti ai fenomenului.

Ia sa se duca 5000 peste ei la un antrenament, si apoi mai vedem care-i rezultatul privind atitudinea lui Vatajelu si altor jmecherasi cu aere de fotbalisti de p'acolo.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de george_7002 » 12 Apr 2016, 09:54

T@V scrie:
OVI2806 scrie:T@V
Nu-ti inteleg logica. Daca tu esti unul din aia 500 care merge la stadion nu ai voie sa-l injuri pe Vatajelu ca e zeu ca nu mai vin inca 4500 pe langa tine?
Da mosule, io inainte sa ma apuc sa fac ceva, ma uit putin in stanga, in dreapta, sa-mi dau seama daca nu cumva risc sa devin ridicol. Nu ma consider buricul pamantului, nu consider ca daca-mi strig io frustrarile in gura mare pe stadion ma elibereaza cumva, sau ma ridica, sau ma face mai destept. Din contra, daca sunt doar io unul care tipa, sau mai sunt vreo 2-3 pe linga mine, inseamna doar ca noi nu observam ridicolul situatiei. Ca n-o sa moara Vatajelu de apostrofarile primite de la cativa fini cunoscatori razvratiti ai fenomenului.

Ia sa se duca 5000 peste ei la un antrenament, si apoi mai vedem care-i rezultatul privind atitudinea lui Vatajelu si altor jmecherasi cu aere de fotbalisti de p'acolo.
Pai aici consider eu ca a fost beleaua... Vatajelu a fost la fel de ridicol ca aia 2 sau 3 care au injurat... in momentul cand se cramponeaza de asta(si nu e doar Vatajelu mai sunt si altii) asta dovedeste ca inca mai este mult pana departe... si cum am mai zis noul stadion va regla din acest comportament amatorist atat la jucatori cat si la spectatori... pe Extensiv tot timpul a fost asa o atmosfera mai de divizia D cam ca la tara asa... Hai, Craiova! ucv P.S. Vatajelule cand iti ceri scuze? (astfel poate scapi de ridicolul situatiei si te apuci de jucat fotbal... parerea mea)
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

LiviuB

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 12 Apr 2016, 11:47

Tavi, in principiu ai dreptate, la nivel de suporteri suntem foarte jos dar trebuie tinut cont si de contextul ultimilor 20 de ani. Din pacate, lumea a uitat drumul spre stadion.. de ce? pentru ca de 20 de ani nu mai suntem in prim planul fotbalului romanesc, pentru ca lumea s-a saturat de minciuni, s-a saturat sa aclame jucatori care peste putin timp sa imbrace tricourile rivalelor, pentru ca lumea s-a saturat de minciuni.
Pentru ca lumea si-a pierdut speranta ca poate fi mai bine... si usor usor, s-a indepartat de fenomen. de aceea, e nevoie de timp, ca lumea sa vada ca e un proiect serios, ca nu vor mai fi mintiti, si mai ales - e nevoie de rezultate. Vatajelu le va inchide gura tuturor cand va rupe tot pe banda stanga, cand va da goluri, cand nu va mai centra nimeni nestingherit de pe partea lui. dpdv al meu, asa poate un fotbalist sa raspunda

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 12 Apr 2016, 12:02

nu cred ca vatajelu e principalul vinovat pt gol. a jucat slab intr-adevar dar cel care a gresit a fost rocha care nu s-a mai ridicat din lesinul temporar in care se afla in timp ce mingea se afla inca in joc dupa respingerea lui straton. daca milogul cu pl mare facea un minim efort sa ridice capul din pamant faza se incheia fara gol.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis