[Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la acest meci!

Poll ended at 09 Apr 2016, 13:31

3 puncte, spalam rusinea de la Iasi
11
58%
1 punct, nu putem mai mult
5
26%
0 puncte (suntem din nou penibili!)
3
16%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de george_7002 » 10 Apr 2016, 02:33

[wtf]
Ba esti prost... :hmm Doamneeeeeee si ne mai miram de ce nu joaca fotbal echipa noastra.

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... mosii+supo

[smile35] Mai avem mult pana departe... Vatajeluleeee e de rau nu e de bine o: Stiu si eu un proverb :o "Unde nu-i cap, vai de picioare" [smile84] [g]
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

LiviuB

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2016, 09:25

Bobby scrie:Ne lipseste un antrenor bun; uitati-va la ce a facut Rednic la Dinamo cu bani putini si un lot, in general, modest. Hai Craiova ! Sa speram ca viitorul va fi mai bun...
conteaza enorm antrenorul - de la stabilirea disciplinei si responsabilizarea jucatorilor pana la schimbari, la scheme... eu zic ca anul asta se putea obtine mult mai mult, daca aveam un antrenor capabil
iar vatajelu sa taca draq-ului din gura, ca afost ca o domnisoara pe teren. la centrare de la gol il contempla pe ala cum isi pregateste centrarea, nu s-a straduit deloc sa il blocheze

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de OVI2806 » 10 Apr 2016, 09:51

Nu se vrea performanta nu mai visati, a fost atins deja maximul, acum urmeaza decaderea.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de george_7002 » 10 Apr 2016, 11:34

LiviuB scrie:
Bobby scrie:Ne lipseste un antrenor bun; uitati-va la ce a facut Rednic la Dinamo cu bani putini si un lot, in general, modest. Hai Craiova ! Sa speram ca viitorul va fi mai bun...
conteaza enorm antrenorul - de la stabilirea disciplinei si responsabilizarea jucatorilor pana la schimbari, la scheme... eu zic ca anul asta se putea obtine mult mai mult, daca aveam un antrenor capabil
iar vatajelu sa taca draq-ului din gura, ca afost ca o domnisoara pe teren. la centrare de la gol il contempla pe ala cum isi pregateste centrarea, nu s-a straduit deloc sa il blocheze
Are si Vatajelu dreptate... pai ganditiva daca punem merele sanatoase impreuna cu cele stricate stricaciunea se extinde rapid si la cele sanatoase. Pai voi vreti sa se strice baiatul pe aci pe la Craiova. :lol: Omul vrea sa mearga si el la bucale sa mulga si el citiva berbeci la stana nu sa se strice aici impreuna cu noi... NU? [nnther]

Daca ar sti el Vatajelu cati jucatori au incercata sa manance astfel de mere stricate fara sa li se faca rau... doar putini au reusit... Chivu, Craioveanu, Cristescu, Badea etc. plus Craiova Maxima... s-a intrebat Vatajelu cum au reusit acesti sportivi? Pai din cate se vede, nu... :hmm Poate pentru ca au avut un caracter puternic atat in teren dar si in viata de zi cu zi? Poate pentru ca au reusit sa lege mai mult de 2(doua) meciuri consecutive la un nivel foarte bun de joc... Pai cu caractere precum Vatajelu vrem noi sa castigam cupe si campionate care la primul mar stricat mancat(ce mancat, spun prostii... poate mirosit) incepe sa se planga ca o "domnisoara" :-( Slabe sanse... Dar speranta moare ultima. ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

DoRyN

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 10 Apr 2016, 12:05

Hai să stăm strâmb și să judecăm drept! Doar noi avem voie să-i criticăm ? Nu! Au și jucătorii aceeași libertate.
Văd că il criticați și pe Bancu. Banderola de căpitan pe care a purtat-o a creat o responsabilitate in plus. El a jucat cu determinare iar al doilea galben a fost la limită, el a atacat minge dar a întârziat o fracțiune de seccundă.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de george_7002 » 10 Apr 2016, 12:16

DoRyN scrie:Hai să stăm strâmb și să judecăm drept! Doar noi avem voie să-i criticăm ? Nu! Au și jucătorii aceeași libertate.
Văd că il criticați și pe Bancu. Banderola de căpitan pe care a purtat-o a creat o responsabilitate in plus. El a jucat cu determinare iar al doilea galben a fost la limită, el a atacat minge dar a întârziat o fracțiune de seccundă.
Parerea mea este ca Vatajelu trebuie sa isi ceara scuze... eu asa vad lucrurile o: De Bancu ce sa mai zici atunci cand revine dupa ce isi rupe piciorul apld Na, ne dam si noi cu parerea :-) Putem sa facem altceva? Stiu ca nu e usor sa performezi intr-un anumit domeniul in ziua de azi mai ales in sport si nu e usor sa faci o "echipa" impreuna cu suporterii tai... Dar cum am mai zis... Speranta moare ultima! Deocamdata atat avem... doar speranta ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

DoRyN

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 10 Apr 2016, 12:41

Asta de la maximasport zice ca Balaci e o posibilă soluție pentru banca tehnică pentru o impulsionare de ultim moment a echipei și suporterilor. Praf în ochi :)-

Imagine

iuli

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 10 Apr 2016, 12:42

poate invatam dracu' si noi vreodata sa ne sustinem echipa cat timp mai are sanse sa indeplineasca un obiectiv.fara sa ne mai dam mari cat sintem noi de buni la fm(real life sucks),fara sa mai injuram jucatorii,antrenorii sau presedintele,managerul sau maseur,doctor,etc...
in lumea civilizata,concluziile se trag la sfarsit.
si eu am groaza de nemultumiri,dar ce rezolv daca-l injur la fiecare meci pe Vatajelu sau Baluta?sau ii dau la mumu lu nea mogo tot meciul?sau ii strig lui Madson ca e la nivel de tehnicitate egal cu fiu meu de 9 ani?

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Nea Marin » 10 Apr 2016, 13:06

Ia sa facem noi o analogie. Ce-ar fi daca la teatru spectatorii n-ar aplauda dupa o piesa jucata prost si un actor s-ar ofusca pe public?
Sportivii si actorii sunt profesionisti platiti sa ofere un spectacol. Spectatorii dau bani ca sa vada un spectacol de calitate.
Cat sa mai avem rabdare? Nimeni nu voia UCL din primul an, dar daca si ei ar vrea performanta ar trebui sa se vada o evolutie, nu involutie si nesiguranta.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2016, 13:52

Exact... Dupa sirul de meciuri fara infrangere din perioada Cartu&Sandoi, echipa a luat-o in jos, a intrat in vrie. Si lucrurile au mers din ce in ce mai prost:
- campania de achizitii din vara - un dezastru
- echipa nu s-a regasit in prima parte a sezonului si a urmat demisia lui Cartu
- a venit apoi cazul Dananae si suspendarea transferurilor pentru 3 perioade (multumim Felics, stim ca tu ai facut-o!)
- demisia lui Sandoi si instalarea lui Mogosanu & Naicu e bomboana de pe coliva!

Ce urmeaza? Probabil salariile vor incepe sa fie platite din ce in ce mai rar, iar unii jucatori vor pleca in vara.
Ce a inceput cu mult entuziasm se va sfarsi intr-o noua retrogradare daca se va continua pe linia asta.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DarkComy » 10 Apr 2016, 13:55

Imagine

Imagine

Imagine
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DoRyN

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 10 Apr 2016, 14:08

Frumoasa realizare, felicitari !

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de SLH » 10 Apr 2016, 14:10

Noi suntem obsedati sa identificam cat mai repede un vinovat si sa il omoram cu pietre in piata la Mihai... intre timp un mesaj facut de aradeni in weekend, parca pentru noi.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2016, 14:11

Pe Balaci l-as vedea mai degraba ca director tehnic, decat ca antrenor... Si da, oricum sezonul asta e compromis! L-as lasa pe banca pana la vara si atunci as trage linie. Daca a adus un plus la echipa, l-as pastra.

LE:
@SLH: nimeni nu poate sa aiba o rabdare infinita... Mai ales cand cei despre care vorbim sunt olteni!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Play-out etapa 6] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de mihu » 10 Apr 2016, 15:00

Eu unul l-aș vrea pe Balaci, măcar până la sfârșitul sezonului ăsta... Mai slab decât Mogo nu poate fi, iar ca si autoritate în fața jucătorilor nu cred că se pune problema.

Dar nu cred că va renunța ușor rotari la păpușa lui Mogo!!!

Trimis de pe al meu Nexus 5X folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis