[PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
sorin107

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Apr 2016, 19:11

cam asa zice maximasport in ultimul articol:

Se impun măsuri drastice începând din birouri și terminând cu banca de lângă gazon, și asta cât mai urgent. Avem toate motivele să credem că aceste schimbări vor veni. Există negocieri și se vizează nume grele, care se lasă însă (logic) convinse la fel de greu să vină la Craiova.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 17 Apr 2016, 00:35

iuli scrie:parerea mea e ca blamam degeaba jucatorii.se tot vorbeste de Ivan,ca nu joaca nimic,pai daca nu e jucat?omu' n-a avut nicio minge utila in ultimele 3 meciuri.echipa n-are nicio idee tactica,Baluta,Madson si Popov sint degeaba pe teren meci de meci.Straton pare clar nepregatit,Petre nu joaca in fata lui Baluta,pai nu esti antrenor daca nu vezi ca ala e de-acum cu o clasa peste "cap-mare si creier putin".daca te surprinde Jerry tactic,iti dai demisia tu,indiferent de ce spune conducerea.fii barbat,macar o data in viata!
Perfect de acord cu ce spui, dar Madson a fost singurul care a arat terenul in meciul asta, si chiar in ultimele. Daca 70% din jucatori trebuie sa ne cam lase, Madson as vrea sa fie printre aia 30% care raman. Ma rog, parerea mea.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Apr 2016, 04:03

sorin107 scrie:cam asa zice maximasport in ultimul articol:

Se impun măsuri drastice începând din birouri și terminând cu banca de lângă gazon, și asta cât mai urgent. Avem toate motivele să credem că aceste schimbări vor veni. Există negocieri și se vizează nume grele, care se lasă însă (logic) convinse la fel de greu să vină la Craiova.
Eu raman la parerea ca e (pentru a cata oara?!) praf in ochii suporterilor...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Apr 2016, 10:02

Ce nume grele? Sa zicem ca ar fi Balaci un nume greu care ar fi bun de presedinte si e liber. Ar mai fi Gica Popescu, dar s-a decredibilizat. Antrenori? Ce nume grele sunt la noi? Ar veni Piturca, Boloni, Petrescu, Lucescu sau Olaroiu? Sau nume mai gretute ar fi Contra si Galca. Se discuta cu vreunul? Ce atatea nume grele viseaza astia? Ca vreun Dorinel nu e cazul. Poate ar veni Stanga, sau Fane Stoica. Altii?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Apr 2016, 12:19

Ce ati zice de o combinatie Balaci-manager general/Contra - antrenor?

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 17 Apr 2016, 12:57

Stim sigur ca rotaru se baga la echipa in dulcele stil mititelian? Nu are probleme mai mari acum? I-ar ceda autoritatea unui manager general adevarat? L-ar demite pe neFericitu?
STIINTA SUNTEM NOI !

iuli

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 17 Apr 2016, 13:11

DeuxEx scrie:Ce ati zice de o combinatie Balaci-manager general/Contra - antrenor?

Trimis de pe LG G2
vis,ce dracu' am putea zice........ :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Apr 2016, 15:32

Tinand cont de faptul ca ambii sunt liberi de contract, cred ca ar fi cea mai buna combinatie in acest moment.
Din pacate, da, e doar un vis...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Apr 2016, 09:25

ar fi foarte frumos... dar prefer sa nu imi mai fac iluzii si sa ma trezesc apoi cu Naicu principal...
am avea nevoie acum de antrenor... pentru evolutia viitoare a echipei ar fi f importanta prinderea cupelor europene. si ar trebui pregatiti de pe acum urmatorul sezon, sa nu mai repetam greselile de anul trecut, cand am fortat sa prindem locul 3, nu am promovat tineri (Ivan a inceput sa prinda jocuri in toamna), si au fost jucati jucatori la care s-a renuntat apoi... inclusiv Carstea... nu am inteles de ce a fost fortat pt ca apoi sa fie pus pe liber...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 18 Apr 2016, 09:40

Din cate stiu eu Carstea nu era atat de bun pe cat se spunea, si a avut pretentii sa fie titular, de asta s-a renuntat la el.
La fel, din cate stiu, desi s-ar putea sa fii fost mintit, singurul mod in care Rotaru s-a bagat la echipa este ca le-a cerut antrenorilor sa joace ofensiv. Asta era pe vremea lui C&S si daca mi-aduc bine aminte insusi Cartu a spus asta. Am mai spus la vremea aceea ca erau jucatori nemultumiti de stilul de joc, 2 cu care ma intalnisem si vorbisem in mall, dupa meciul de la timisoara. Nu le-am spus numele atunci, unul era Acka, celalat era Rocha. Daca va duceti prin mall o sa-i vedeti cu siguranta ca-si petrec mult timp pe acolo.
In prezent cu mogo nu stiu nimic, daca se baga sau nu rotaru, nu mai sunt in tara si abia mai vad meciurile Stiintei pe internet.
Sent from Windows Phone
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

LiviuB

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Apr 2016, 10:16

nu stiu daca avea sau nu valoare Carstea dar mi s-a parut aiurea sa il fortezi in primavara iar in vara sa renunti la el...

iuli

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 18 Apr 2016, 11:10

@ovidiu:rotaru e antrenor principal,nea mogo il impune doar pe Mazarache.restul decide "mai-marele" anchetat cine joaca. :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 18 Apr 2016, 15:20

la cum joaca echipa mi se pare exclusa implicarea patronului sau a altcuiva (exclus chiar si antrenorul). echipa arata un joc mult prea haotic, fiecare face ce-l duce capul (iar cum noi nu prea avem jucatori cu cap....)
CRAIOVA NESUPUSA

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 18 Apr 2016, 15:51

Eu nu prea cred ca vreun actionar, la cate are pe cap, ar mai sta sa dea si indicatii tactice. A fost de ajuns sa puna un manager incapabil si obedient si s-a dus dracului totul, fara sa fie necesara implicarea nimanui.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Apr 2016, 18:08

pe mine ma deranjeaza altceva - avem la nivelul lotului figuri de mari vedete.
Ma uit la cei de la Iasi - baieti muncitori, modesti... limitati, dar constienti de limitele lor pe care incearca sa le compenseze cu mult efort. In aceste conditii au fost la un pas de play-off iar acum au cele mai mari sanse de a prinde locul pt Europa league.
La noi in schimb, plin figuri, impresii... desi nu s-a obtinut nicio performanta... avem o serie de jucatori care se gandesc numai sa prinda Euro fara sa constientizeze penibilul de a nu fi in stare de a da o pasa de 3 m sau de a fi intors ca o clatita de un jucator aruncat de rednic. Tratam cu lejeritate fazele, ca si cum nici nu conteaza... nu se intelege ca trebuie sa lupte pt orice minge, doar prin munca se pot obtine performantele visate. Aceasta ignoranta aratata pe teren ne-a costat intrarea in play-off si ne costa si prinderea acestui loc 7. Sper sa nu platim mai rau...
nu cred ca este echipa in liga 1 care sa ii faca adversarului mai multe cadouri, fie ca vorbim de gafe ale portarului, fundasilor, fie de ratari ale mijlocasilor sau atacantilor. se vede o atitudine de suficienta din partea jucatorilor, de lipsa de concentrare. o cauza poate fi lipsa concurentei, alta lipsa unui antrenor adecvat, dar e o mare problema care pleaca de la atitudine.

Închis