[Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa "miticilor" din Ilfov?

Poll ended at 25 Apr 2016, 19:50

3 puncte, echipa se trezeste la realitate!
11
50%
1 punct, ca de deplasare
3
14%
0 puncte, ii ajutam sa-si inaugureze stadionul cum trebuie.
8
36%
 
Total votes: 22

LiviuB

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2016, 10:51

urata faza cu becali dar nu vreau sa ne strice bucuria dupa cel mai consistent meci al nostru din acest an. Mi-as fi dorit ca antrenorul sau conducatorul delegatiei sa se fi interpus intre circar si jucatori, astfel incat sa nu ii lase pe acestia sa se expuna. in sfarsit... am apreciat reactia ulterioara a clubului.
cat despre meci... in sfarsit un meci in care jucatorii au fost concentrati 100%, nu au mai facut cadouri adversarilor si asta s-a vazut. nu le-au dat nicio sansa si vorbim de o echipa buna a play-out-ului. sigur, am profitat de lipsa lui Kone dar m-a bucurat siguranta fundasilor si a mijlocasilor centrali si incisivitatea mijlocasilor laterali. De asemenea, Ivan s-a aratat mult mai util echipei in fata decat Mazarache, chiar daca nu a avut multe reusite, impreuna cu Rocha au hartuit apararea adversa, au iesit la combinatii, a fost altceva. Singura chestie care nu mi-a placut a fost ca am risipit cu nonsalanta o gramada de oportunitati - de la lovituri libere din preajma careului pana la ocazii clare. am fi putut sa ne facem meciul mult mai usor si ne-ar fi putut costa asta la final...
Una peste alta - reprezinta 3 puncte imense care ne scot din zona fierbinte (deocamdata) si care ne repun in carti pentru primul loc din play-out.
am apreciat:
- curajul lui Popescu. a avut o prestatie f buna pentru un portar debutant, a avut curaj sa iasa la multe centrari, joc f bun de picior, a fost inspirat la cateva faze dificile (cand a respins centrarea aia cu piciorul) si a scos un 11m (si nu a fost deloc usor in conditiile in care terenul e ud, mingea aluneca f usor... e foarte greu sa blochezi mingile pe jos, putea sa ii alunece pe sub manusa foarte usor). ce debut poate fi mai frumos? ne-a aratat ca ne putem baza pe elsi cred ca merita sa fie pastrat titular in continuare.
- jocul lui Dumitras - mult mai consistent ca de obicei, a blocat pe partea lui, a aparut bine si in fata, mi-a placut. in sfarsit, un meci bun al lui Dumitras.
- Popov si Iliev - mult mai siguri ca de obicei. si-au dominat adversarii la toate capitolele (dovada ca atacantii au fost schimbati amandoi)
- Vatajelu - asa da, o prestatie demna de un fundas care vrea sa prinda nationala. pacat ca s-a accidentat. sper sa nu fie grav si sa intre in meciul cu Chiajna pentru ca avem nevoie mare de 3 puncte in acest meci.
- Baluta - a fost o surpriza foarte placuta. a aratat ca poate, cred ca daca va reusi un antrenor sa il disciplineze ar putea sa il faca un jucator bun pentru liga 1.are talent, dar se precipita, tine mult mingea, nu e inspirat. in meciul asta insa, a aratat contrariul, pasa de gol, doua ocazii, multe centrari utile.. si a blocat bine si in defensiva. sper sa o tina tot asa.
- Madson si Zlatinski - foarte siguri, au ordonat jocul si i-au blocat total pe cei doi adversari ai lor - Moke si Achim.
- Bancu - are niste calitati extraordinare - nu am vazut demult in Romania un jucator care sa dribleze atat de natural. isi depaseste adversarii cu o usurinta formidabila. cand va deveni mai eficient, mai stapan pe posibilitatile lui - o sa devina unul dintre cei mai buni fotbalisti din Romania.
- Rocha - are niste calitati fizice extraordinare dar nu il duce capul... e bezmetic dar le si nimereste
- Ivan - s-a luptat mult, am apreciat asta, nu a beneficiat de mingi utile, dar cred ca ar trebui sa se debaraseze de gandul ca trebuie sa impresioneze. e f greu ca la 19 ani sa joci constant bine si se pune presiune imensa pe el (idiotul de naum nu scapa niciun prilej)

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 27 Apr 2016, 11:25

Bobby scrie:Acum se joaca pe Digi meciul de liga 2 FC Brasov - FC Baia Mare (incepe la 7 PM). Jucatorul Craiovei, Jurj, este titular la baimareni. E o oportunitate sa-l vedem pe acest jucator de 18 ani, care in ultimele 12 luni a jucat la liga IV (in returul campionatului 2014-2015), III (turul campionatului 2015-2016) si a II (sezonul de primvara 2016) !
Cine a reusit sa vada meciul integral ne poate spune cum a jucat Jurj? eu am reusit sa vad ceva din prima repriza si nu mi s-a parut ca s-a remarcat Jurj dar nu am imaginea completa...

sorin107

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Apr 2016, 11:28

mie mi se pare ca lui rocha i s-a gasit in sfarsit postul perfect. e foarte util acolo ca si trequartista, cu libertate mare de miscare. cred ca-i convine mai mult decat varf impins si cred ca se potriveste calitatilor lui mai bine.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 27 Apr 2016, 12:10

edmond e disperat sa nu cumva sa-i certe cineva pe baietii din staff care erau extaziati ca da nea gigi mana cu ei

" In ceea ce priveste un eventual comunicat al oficialilor nostri, cum ar dori unii dintre suporteri, acesta nu prea isi are rostul. Nu ai ce sa reclami, nu a fost contactat un jucator aflat sub contract caruia sa i se fi facut o propunere. A fost doar un salut si o discutie amicala. Deranjanta pentru noi, insa doar atat, nu au fost incalcate reguli sau restrictii. Becali era in zona unde avea parcata masina, nu intr-o zona in care nu avea acces. Singurul care putea refuza discutia era Andrei Ivan, probabil acesta nu a considerat necesar sa fac asta.
De ce? O mare parte sunteti prieteni cu el pe facebook, intrebati-l!"

pacat ca lui Rotaru chiar i s a parut grav si a trecut peste recomandarea lu edmond, luand o pozitie ferma
apropo de jurj, eu am ban pe gruppo-maxima, aratati-i va rog pozele astea, sa nu mai dea intepaturi :

Imagine
Imagine
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 27 Apr 2016, 14:25

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... e+sesizeze+

"Hai, hai sa facem si noi o poza..." Vlad catre taicasu cred si catre Ivan pentru Becali... pe fundal cu manele :hmm propaganda isi face perfect treba de spalat creierele copiilor pana in 20 de ani si nu numai o: [miti]

Hai, Craiova! ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

LiviuB

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2016, 14:54

acum depinde si de jucatori ce vor sa fie - fotbalisti sau marionete/circari?

sorin107

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Apr 2016, 15:05

cel mai penibil a fost tatal lui vlad, de departe, cum se milogea pe langa cioban.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Apr 2016, 17:17

Presa scrie ca Izvoranu si-a reziliat contractul cu U Craiova. Nu stiu de ce nu au asteptat sfirsitul campionatului pentru asta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Apr 2016, 17:39

E un castig aceasta plecare, nu o pierdere...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 27 Apr 2016, 17:43

Bobby scrie:Presa scrie ca Izvoranu si-a reziliat contractul cu U Craiova. Nu stiu de ce nu au asteptat sfirsitul campionatului pentru asta.
Daca mai scapam si de celelalte fosile(Curelea, Ferfelea etc) pt a le putea lua locul jucatorii tineri de la echipa a doua, nu ar fi decat un castig sigur pt echipa!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Apr 2016, 17:59

Si daca tot vorbim de jocul bun al lui Bancu, am doua observatii :

- e posibil ca sezonul de toamna sa fie un pic ratat pentru Bancu : dupa cite stiu, va avea in curind o operatie de scoatere a tijei din picior; asta il va scoate din circuit si din forma o perioada de timp;

- la un moment dat, la Craiova se discuta in 2014 despre Ganea vs. Bancu; atunci Jerry l-a ales pe Bancu in dauna lui Ganea; Jerry a facut atunci alegerea corecta - zic eu.

LiviuB

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2016, 18:17

si eu consider asta

sorin107

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Apr 2016, 18:41

Nu stiu daca a fost vorba de-o alegere. Si dac-a fost, trebuia sa-i aleaga pe amandoi :)

Izvoranu plecat e o chestie pe care o astept de cand a revenit. Vara asta se termina si cu ferfelea si curelea, gata. Le e greu si la liga a 3-a


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Apr 2016, 22:45

Lor le e greu sa mai joace fotbal profesionist... Pensionari, ce sa le ceri?! Eu l-as pensiona si pe Felix.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Play-out, etapa 8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 28 Apr 2016, 13:18

usor,usor lotul se curata de balast.sa vedem cum va fi completat in vara.din parte mea as vrea numai juniori,cu care sa te salvezi de la retrogradare un sezon si apoi sa crestem treptat.dar nu cu mogo antrenor.

Închis