[Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in Banat?

Poll ended at 09 Mai 2016, 01:38

Victorie, 3 puncte mari
12
71%
Egal, nu putem mai mult
2
12%
Infrangere, EURO-PA!
3
18%
 
Total votes: 17

ozzy

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 12 Mai 2016, 09:11

sorin107 scrie:da, foarte usor am primit golurile. am aratat ca o echipa boema, cu potential dar foarte dezorganizata si dezarticulata.
Pe lângă asta, eu cred că doar noi, aici pe forum, ne gândim la cupele europene.

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mai 2016, 09:16

si asta poate fi adevarat, ozzy. daca nu putem aduce nici jucatori liberi de contract, atunci e foarte greu de crezut ca am putea face fata si-n europa league si in campionat. probabil ca la asta se gandesc patronii. dar na, daca ne gandim de cand n-am mai jucat cupe europene, parca si-un lot de 14 jucatori ne pare suficient. cel putin noua, celor de pe forum.

ozzy

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 12 Mai 2016, 09:24

A, eu n-am fost niciodată adeptul lui ”ce rost are să participăm, că oricum pierdem în calificări”. Și eu zic că ar fi foarte important să participăm, dar, cum spuneam, la nivelul clubului cred că se gândește mai pragmatic.

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mai 2016, 10:37

ozzy, mie mi-e greu sa cred ca mazarache putea sa-si creeze ocaziile alea pe care le-a avut ivan, sincer sa fiu. daca te uiti, cel putin aia la care-a dat scarita a venit dupa 1 un-doi cu rocha. mazarache a jucat 15 minute si mai mult ne-a incurcat.

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mai 2016, 10:53

Daniel Mogoșanu, antrenorul Craiovei, a oferit explicații: "Dacă aș avea alte opțiuni, cu siguranță aț fi jucat in altă formulă. Am încercat cu Măzărache în alte meciuri, dar nu a dat satisfacție și am ales să joc acolo cu Ivan.

Dureros e că ne-am creat foarte multe ocazii de a înscrie, dar le-am ratat cu seninătate. Cu siguranță dacă vom juca în Europa League ne vom întări. Cred că Ivan trebuie să se maturizeze mult mai repede, să fie mult mai responsabil cu modul în care se antrenează și își gestionează timpul liber".

Andrei Ivan, 19 ani, e unul dintre cei mai talentați tineri jucători din Liga 1 și e unul dintre fotbaliștii care au șanse mari să prindă lotul naționalei României pentru Euro


interesant ce zice mogo despre ivan.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mai 2016, 11:59

"Cum isi gestioneaza timpul liber..." - foarte interesant!
Mai exista jucatori care sa stea 2-3 ore dupa antrenament sa exerseze fazele fixe? Sau sa-si repare carentele tehnice (preluare, pasa, etc)? Nu cred!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mai 2016, 12:07

DeuxEx scrie:"Cum isi gestioneaza timpul liber..." - foarte interesant!
Mai exista jucatori care sa stea 2-3 ore dupa antrenament sa exerseze fazele fixe? Sau sa-si repare carentele tehnice (preluare, pasa, etc)? Nu cred!

Trimis de pe LG G2

da, exista. messi, de exemplu. de obicei jucatorii mari fac asta, deci nu se pune problema sa ramana vreunul de-al nostru.

LiviuB

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mai 2016, 13:30

din pacate, vad ca nu a fost bagat Petre nici acuma.... tare imi e ca patim ca anul trecut cand am alergat dupa locul 3 si nu am promovat tineri iar la la final nu am obtinut nici una nici alta...
macar sa mai castigam un jucator pe langa Popescu...

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mai 2016, 14:00

popescu a gresit la golul 2, din pacate. dar mi s-a parut si ca i-a sarit un pic.

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mai 2016, 14:33

ivan a fost convocat la nationala pentru turneul de la final de mai. problema e ca n-o sa-l avem la cel putin 2 meciuri si cel mai probabil nici la meciul cu iasi. da' nu va fie frica, ca-l avem pe mazarica...

LiviuB

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mai 2016, 15:09

sorin107 scrie:popescu a gresit la golul 2, din pacate. dar mi s-a parut si ca i-a sarit un pic.
are partea lui de vina dar sa stiti ca sunt foarte dificile aceste suturi... chiar daca nu sunt puternice dar daca sunt bine plasate si topaite e destul de greu de intervenit.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mai 2016, 16:48

A fost o minge cu pamantul, ţopăită. Genul de minge careia nu poti sa-i anticipezi cursa completa...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2016, 01:23

Mi se pare ca echipa vrea, dar deocamdata nu prea poate. Eu spun ca jucatorii ar dori sa joace in EL - dar nu prea le iese pe teren. Programul si rezultatele celor de la Iasi nu ne ajuta nici ele. Ivan s-a miscat bine - dar fara concentrare la finalizare. Ma bucur pentru Ivan in ceea ce priveste prezenta in lotul largit - va fi o experienta buna, mai pune niste selectii la CV. Vatajelu ar fi meritat sa fie acolo : Filip si Tosca nu sint peste jucatorul Craiovei. Cu inca vreo 6-7 jucatori la valoarea celor din primul 11 la Timisoara, cu antrenor si presedinte de club ca lumea, ne putem bate la primele 4-5 pozitii in campionat.

Succes echipei la meciurile ramase si sa speram intr-o vara cu profesionisti la club.

P.S. Ca tot vorbim de Mazarache ; eu l-as da un retur de campionat la o echipa buna de Liga 2 sa progreseze. Cum am mai scris pe aici, as pune in contract clauze prin care jucatorii isi iau banii doar daca lucreaza individual sa corecteze carentele observate de antrenori. Rotaru - se aude ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-Out, Etapa a 10-a) ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Mai 2016, 02:21

Pai daca il dai la o echipa buna de liga a 2-a pe Mazarache, n-ai facut nicio afacere. La o echipa buna de liga a 2-a, Mazarache nu face parte din lot. Mazarache ar trebui dat la o echipa slaba, unde sa fie responsabilizat mai mult.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI


Închis