[Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Botoșani ?

Poll ended at 16 Mai 2016, 15:27

Batem și revenim pe locul 1
5
31%
Batem și revenim pe 2
1
6%
Egal și urcăm pe 2
2
13%
Nu mai contează, așteptăm sezonul viitor
8
50%
 
Total votes: 16

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2016, 12:49

nu stiu despre edi iordanescu, da despre mogosanu pot sa-ti spun ca nu-i antrenor, n-are choaye.

si daca-i adevarat ca cei de la pandurii n-au fost platiti atatea luni, daca edi nu-i antrenor, macar are tact si personalitate, aia-i sigur. oricum, nu cred ca ai dreptate cu lotul pandurilor ca fiind cel mai bun si ca trebuia sa ia titlul - de oi si de astra ce mai zicem?

daca vine edi, sa vina cu narcis raducan, si-asa ne trebuie si presedinte.

iuli

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 17 Mai 2016, 13:04

mai slab ca mogosanu n-are cum sa fie edi iordanescu.nu cred sa fie vreun antrenor in primele 2 ligi din tara mai slab ca mogo.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Mai 2016, 13:12

romaad scrie:1. Rotaru o fi el manat de bune intentii... dar si pe ajica il banuiam ca e manat de aceleasi bune intentii... se pare ca nu e de ajuns!
2. Daca voua iedi vi se pare antrenor... eu am mai spus, il prefer pe Mogosanu. Sa nu uitam ca pe Iedi l-a dominat mogo de i-au mers fulgii. La ce lot au avut pandurii, trebuiau sa ia titlul lejer
3. Desi nu pot sa spun ca avem antrenor, consider ca nu prea e corect sa ne luam de Mogo, in condtiile lotului pe care il are Cam ce plus credeti ca ar putea aduce un junior bagat in min 70, apropo de faptul ca nu a mai facut a treia schimbare. Iar la Timisoara ce trebuia sa faca Mogo, poate sa intre el sa o bage in poarta a au ratat astia din toate pozitiile
4. Astia de la federatie au cam refuzat sa legitimeze pentru prima echipa jucatori liberi in iarna asa ca nu ma astept sa ne lase in vara.

Eu unul astept vremuri mai bune. Cu Rotaru and Felix m-am cam lamurit.

Bun, bun, astepti, si eu la fel.

Intrebarea e: duminica ne vedem la cico inainte de meci? :hai :hai :hai :hai :hai
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 17 Mai 2016, 14:29

sorialis scrie: Intrebarea e: duminica ne vedem la cico inainte de meci? :hai :hai :hai :hai :hai
Uite o chestie care ma scoate din amorteala :)
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 17 Mai 2016, 20:11

Din toat meciul as nota prestatia lui Petre.Sper sa il vad in teren si cu Iasul.In rest numai de bine pentru Rocha si Mogo.

Masive

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 18 Mai 2016, 00:21

Felicitari CFR-ului pentru cupa. Usor, dar sigur, CFR va fi echipa cu cel mai bun palmares din provincie. Chiar si in insolventa tot au terminat peste in clasament si mai castiga si si cate un trofeu. Bravo!

LiviuB

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Mai 2016, 08:47

si o gramada de puncte luate....

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 18 Mai 2016, 12:39

pai noi vrem olteni peste tot: in echipa, in conducere, pe banca. nu conteaza ca 3/4 sunt praf. ne imbatam cu apa rece invocand exceptiile (balaci, craioveanu, stanga etc). generatiile alea sunt irepetabile, s-au schimbat multe lucruri intre timp. trebuie sa ne adaptam vremurilor si sa vedem si dincolo de olt, ca pana una alta performantele din ultimii 25 de ani s-au facut in afara olteniei.


cfr e cel mai bun exemplu ca se poate face performanta si fara nationalisme ieftine si patetice. degeaba ne batem cu pumnul in piept, ca suntem olteni si cei mai buni dintre romani, pe cand trofeele sunt toate la aia mai prosti decat oltenii.
CRAIOVA NESUPUSA

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 18 Mai 2016, 13:38

"cei mai buni dintre romani" se refarea la o calitate sufleteasca. suntem cei mai milosi, cei mai calzi, cei mai blanzi. painea lui Dumnezeu, buni sa fim pusi la rana. de aceea ii lasam pe altii sa castige tot ce ni s-ar cuveni noua.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 18 Mai 2016, 16:06

Copacul scrie:
sorialis scrie: Intrebarea e: duminica ne vedem la cico inainte de meci? :hai :hai :hai :hai :hai
Uite o chestie care ma scoate din amorteala :)

Aveti si event pe facebook.

Invitati si voi pe cei care i-am omis (fara intentie!).
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 18 Mai 2016, 23:09

Mateiu si Herghe vor fi in lotul de 18 pt meciul cu Iasi
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Mai 2016, 00:53

Deci, ori au cazut la pace, ori patronii si-au dat seama ca vor in Europa League?!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2016, 01:44

Pai asa au facut si cu Vatajelu & Madson : au fost exclusi, s-a pierdut meciul de la Chiajna apoi i-au readus. Dupa infringerea de la Botosani - iarasi au fost adusi exclusii. Ciudat este ca l-au lasat pe Ivan sa plece la lot fara regrete. - desi echipa inca lupta (?) pentru obiectiv. Il lasi pe Ivan sa plece si il aduci pe Herghelegiu la meciul decisiv - ce logica e asta ? Astea-s mititelisme : numai booveanul isi accidenta SRL-ul, mai mult din prostie decit din dorinta.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Mai 2016, 08:32

Ce dracu' mai e de spus?!? Mie mi-e lehamite de conducerea echipei aproape ca de Boo.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 19 Mai 2016, 11:28

Bobby scrie:Pai asa au facut si cu Vatajelu & Madson : au fost exclusi, s-a pierdut meciul de la Chiajna apoi i-au readus. Dupa infringerea de la Botosani - iarasi au fost adusi exclusii. Ciudat este ca l-au lasat pe Ivan sa plece la lot fara regrete. - desi echipa inca lupta (?) pentru obiectiv. Il lasi pe Ivan sa plece si il aduci pe Herghelegiu la meciul decisiv - ce logica e asta ? Astea-s mititelisme : numai booveanul isi accidenta SRL-ul, mai mult din prostie decit din dorinta.
Si trebuia sa nu ii dai voie lui Ivan sa merga la nationala? La cat de slab are el psihicul deocamdata la 19 ani :-( nu cred ca mai juca ceva... si asa nu a jucat nimic in ultimile meciuri... e clar ca este un jucator de moral o: oricum nu cred ca prinde lotul pentru Euro ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Închis