[Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Incheiem sezonul cu:

Poll ended at 30 Mai 2016, 08:41

O victorie
8
62%
Un meci egal
1
8%
Ne facem de ruşine
4
31%
 
Total votes: 13

DoRyN

[Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DoRyN » 28 Mai 2016, 08:41

Ultima etapa a Ligii 1 se desfăşoară duminica, 29 mai, cu toate meciurile de la ora 17:00.

Ultima şansă de reabilitare în ochii suporterilor, meciul cu o echipa deja retrogradată nu ar trebui să pună probleme echipei. Mai multe probleme de lot ar putea să fie întrebările la care echipa tehnică va trebui să gasească cele mai bune soluţii.

LiviuB

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de LiviuB » 28 Mai 2016, 09:51

trebuie sa invinga. asa cum noi nu am batut la Timisoara e posibil ca nici Iasiul sa nu bata. trebuie sa speram pana in ultima clipa, chiar daca dusul rece de la Cluj ne-a cam luat cheful de Europa...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de blixa » 28 Mai 2016, 10:32

cred ca depinde de ce echipa putem alinia. Nu sunt linistit in privinta rezultatului.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de sorin107 » 28 Mai 2016, 10:43

pai cica nu putem conta pe dumitras, achim, kay, madson, ivan, bancu (?), acka, rocha si ivan. destul de rau stam in aparare, avem gaura pe partea dreapta. eu as juca cu hergheligiu acolo, e destul de tare pe picioare si cred c-ar putea face fata. dar poate intra un junior, desi niciunul nu are profil de fundas dreapta.

popescu - hergheligiu, popov, iliev, vatajelu - zlatinski, mateiu - baluta, surugiu, petre - MAZARACHE

rezerve: straton, hodea, armaselu, iuga, manea, luica

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de blixa » 28 Mai 2016, 10:50

Ca naiba! Mi se pare mai probabil sa faca egal Tm cu Is, decat sa batem noi Ploiestiul... Ar fi rasul curcilor sa ne ajute rezultatul din Banat, dar noi sa nu fim capabili sa castigam!
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de LiviuB » 28 Mai 2016, 11:05

Vrând nevrând mogosanu va trebui să bage copii. Este sansa lor sa arate ca ne putem baza pe ei

JustME

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de JustME » 28 Mai 2016, 15:07

Mogosanu asta frizeaza nesimtirea. asta saracu chiar crede ca e antrenor, e aproape amuzant! meciul cu Petrolul in sus meciul cu Petrolul in jos, trei puncte bla bla. bai prietene da-o in mortzii ei de calificare, da-l in mortzii lui de clasament BAGA BA COPIII! daca dintre Popescu, Petre, Iuga, Manea etc mai apare un Ivan atunci castigul e infinit mai mare ca o eventuala clasare pe locul 7,8. mai conteaza ca terminam pe 8 sau pe 11? sunt cateva sute de mii de euro, daca dintre pustnii astia apare inca un Ivan asta inseamna cateva milioane de euro. sezonul asta e ratat, gata, pa! hai sa vedem pe cine putem sa ne bazam la anul.

penibil, absolut penibl acest pandar ca antrenor nu pot sa il numesc. el vizeaza 3 puncte in meciul cu Petrolu.. pai adu-i ba pe Curelea, Ferfelea, pe batusul Kay, baga-l pe Madson si Acka sa joace intr-un picior.

mai bine nu ma uitam la conferinta de presa.. ce misterios o arde el Mogo ca sanki "mai bine tac", "eu am mai vazut situatii de genul asta". DU-TE BA! DU-TE INVARTINDU-TE! daca voiai binele echipei nu acceptai sa fii pandarul echipei. dar [****] ai fost pandar in era booveana, tot pandar si acum. pandarul isi schimba parul dar naravul ba!

la meciul asta cu Petrolul preferam sa jucam fara antrenor, ca oricum Mogo si Naicu sunt un fel de Stan si Bran. n-au inteles nimic din nimic. ard gazul de pomana.

DoRyN

conferinta de presa

Mesaj de DoRyN » 28 Mai 2016, 17:53



Mie imi place Mogosanu, e un antrenor care s-a dovedit peste asteptarile multora.

JustME

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de JustME » 28 Mai 2016, 18:03

bine, depinde care sunt asteptarile. iar pana in prezent bietul Mogo nici macar calitati de pandar nu a demonstrat din moment ce jucatorii se bat ca chiorii pe la antrenamente (Madson vs Vatajeu si Kay vs Baluta). singura lui calitate se pare ca e obedienta fata de stapan. e bun de secund dar macar sa isi caute ucenicie la niste antrenori competenti nu la ajica sau rotaru.

e bine totusi ca venind de la echipa a 2-a a reusit sa promoveze niste tineri de acolo. de fapt... stai.. nici macar atata lucru nu a facut.

ma astept ca echipa pt meciul cu Petrolul (echipa careia se pare ca i-au plecat mai toti jucatorii) sa arate asa:

Baluta - Mateiu, Popov, Iliev, Vatajelu - Herghe, Zlatinski, Kay, Ferfelea - Mazarache, Curelea;

rezerve: nimeni ca oricum nea Mogo are alergie la juniori.

*daca e totui musai sa avem rezerve ii bagam pe Dumitras, Acka si Bancu. a jucat Zlatinski intr-un picior la Botosani o carca de vreme nu vad de ce nu ar putea Bancu sa intre 15-20 de minute anesteziat si in carje.

**poate totusi nu i-am reziliat contractul lui Dananae caz in care il vad titular iar pe Mateiu pe banca de rezerve langa Bancu, Dumitras si Acka. eventual putem sa il readucem la echipa si pe Izvoranu si deja avem prea multe optiuni pe banca. riscam sa il bulversam pe bietul Mogo!

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Kellogg » 28 Mai 2016, 18:12

Il traumatizarati pe mogoflet. :)))
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 28 Mai 2016, 18:24

Eu zic ca va fi egal in Banat. Pacat ca nu avem cu cine sa invingem maine!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de JustME » 28 Mai 2016, 18:29

in ultimele doua etape Timisoara a luat 5 de la Voluntari si 4 de la Botosani in conditiile in care inca mai aveau sanse de a se salva de la retrogradare. sansele sa scoata vreun punct cu Iasul sunt infime. poate daca-s aia absolut cretini. iar la Petrolul in afara de Astafei si Benga vin si ei tot cu o echipa incropita din cioburi de iubire.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex21.mufc » 29 Mai 2016, 12:23

I am spus aseara lui Jerry sa ne lase sa batem duminica

A ras putin si a zis nu stiu vedem

Chiar am simtit ca isi propune sa ne dea meciul, daca ceva merge bine la ei sunt convins ca va schimba acel lucru pt a merge prost, asa l am simtit aseara
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 29 Mai 2016, 13:14

Cred ca glumesti... Jerry va face tot posibilul sa ne bata azi. De ce? Pentru ca a fost aruncat ca un gunoi! Are tot interesul sa demonstreze ca e mai bun decat au crezut altii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Play-Out Etapa a 14-a]Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de florinkeke » 29 Mai 2016, 13:32

Cred ca glumiti.Jerry sa isi vada de echipa lui si sa joace corect.Daca suntem in stare ii batem singuri.Nu avem nevoie de pomeni si mai ales de la Jerry.

Închis