[Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum debutam in noul sezon ?

Poll ended at 22 Iul 2016, 19:45

cu victorie
24
73%
cu un meci egal
6
18%
cu o infrangere
3
9%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de dxtr009 » 26 Iul 2016, 02:04

Autor Cosmin Staicu
Calancea – Nu are nicio vină la golurile gazdelor, iar alte ocazii Pandurii nu a avut.

Briceag – Are spirit de fundaş lateral, aleargă mult în bandă, dar uneori nu mai apucă să coboare. Cea mai mare problemă este cea a piciorului invers, toţi se aşteaptă să preia pe interior pentru a-şi face mingea de centrare. A avut un serviciu bun, pentru Ivan, în prima parte, şi l-a luat valul la şutul din final, când a tras prost, în loc să menţină posesia sau să paseze, faza fiind urmată de golul gazdelor de 2-1.

Popov – Incredibilă gafa de la deschiderea scorului, mai ales că Pandurii nu a avusese nicio ocazie până atunci. Dacă nu a avut controlul asupra mingii, încercând o pasă aiurea spre Acka, atunci putea să o lase să treacă, ar fi fost în ofsaid Herea.

Acka – A fost depăşit uşor la golul de 2-1. A avut o ocazie, dar a tras, cu “şut de fundaş”, la recentrarea lui Popov, în partea secundă.

Vătăjelu – Impecabilă execuţia penalty-ului. A tras foarte tare, Stanca nu a văzut practic mingea. Vătăjelu bate aproape toate penalty-urile la fel, tare şi pe centru. A mai avut alte acţiuni remarcabile în ofensivă şi câteva centrări foarte bune, inclusiv cea pentru Rambe, în minutul 89. În apărare însă, căpitanul Craiovei are în continuare probleme mari. A fost depăşit de câteva ori prea uşor de debutantul Pârcălabu, pe care l-a oprit doar cu preţul unui “galben”. La faza golului din prelungiri, reacţia lui Vătăjelu este inexplicabilă, în loc să degajeze, a preluat mingea în 6 metri, assist pentru Hora.

Mateiu – Foarte discret, nu mai are avântul de anul trecut. A avut câteva deposedări utile, dar parcă şi-a limitat spaţiul în care acţionează şi nu are deloc aport ofensiv.

Surugiu – L-a lansat foarte bine pe Rocha la faza penalty-ului. Nu pare dispus la efort însă, pe final putea fi mai activ, în special în faza golului victoriei pandurilor, când a refuzat un sprint spre careul propriu.

Zlatinski – A avut momente bune, dar şi unele în care a fost neinspirat. El a pierdut mingea la centru la faza golului de 2-1. În schimb, Voiculeţ merita al doilea galben la faultul asupra bulgarului, din repriza a doua.

Băluţă – A avut o oportunitate bună în prima repriză, când mingea a sărit din clinciul lui Bancu cu apărătorii adverşi, dar a lovit prost mingea din situaţie de gol. Nu merita însă să fie înlocuit aşa de devreme, mai ales că alţi coechipieri ai săi jucaseră mai prost.

Nuno Rocha – Şi-a speculat viteza la faza penalty-ului, obţinut foarte inteligent, deşi poziţia de plecare a fost suspectă de ofsaid. S-a zbătut între mijocaşi şi Rambe, dar nu i-au ieşit prea multe.

Bancu – Unul dintre cele mai modeste meciuri pe care le-a făcut de când a venit la Craiova. Doar şutul deviat în corner, în repriza a doua, l-a scos în evidenţă.

Ivan – În prima repriză a obinut un cartonaş galben şi a tras prost de la 20 de metri la pasa cu călcâiul a lui Vătăjelu, iar la centrarea lui Briceag pe colţul lung a reluat cu capul pe lângă poartă. Cam atât a făcut tot meciul, în rest a fost invizibil, neutralizat de Unguruşan.

Măzărache – S-a zbătut, în stilul său, ca o muscă fără cap. La determinare nu ai ce să-i reproşezi, dar chiar dacă obţine mingea nu ştie ce să facă.

Rambe – A ratat ocazia care putea să aducă victoria Craiovei, în minutul 89, de acolo un vârf autentic dă gol la centrarea lui Vătăjelu. Nu pare pus la punct cu pregătirea, însă a arătat nişte calităţi de vârf-pivot, care trebuie speculate, echipei lipsindu-i un jucător de acest gen, după trecerea pe linie moartă a lui Curelea. I-a scos bine mingea lui Bancu pentru şut, în careul advers.
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de blixa » 26 Iul 2016, 10:32

Da, cu parere de rau trebuie sa recunosc ca Bancu a fost tare slab meciul asta.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de iuli » 26 Iul 2016, 11:46

a fost foarte slab,nu slab.dar nu inteleg de ce se insista cu el in dreapta,e clar nu se simte bine acolo.

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de diacris21 » 26 Iul 2016, 12:21

Stie cineva cum este acest fotbalist luat de Pandurii-Valentin Alexandru, in articolul de mai jos se spune ca a fost golgheterul sezonului trecut din Liga a 2-a ?
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... tot+un+gol
Jos palaria pentru Narcis Raducan care a reusit sa aduca jucatori buni in conditii de buget mic si sper ca si conducerea noastra sa faca acelasi fel de transferuri bune in continuare. Cred ca un argument foarte important pentru aducerea acestor jucatori noi la echipa Pandurii a fost faptul ca echipa joaca in Europa League(preliminarii cel putin...) pt ca alte argumente viabile(cel putin in defavoarea noastra) nu putea aduce, ca de exemplu stabilitate financiara , baza de pregatire inclusiv stadion nou, suporteri etc. Spun acest lucru avand in vedere ca pentru Sanmartean cel putin s-a vehiculat in presa ideea ca am participat si noi la discutiile cu acesta. Se vede inca o data ce important este sa participi in competitiile europene si nu cum am auzit despre noi ca nu ar fi bine sa jucam in competitiile europene pentru ca nu am fi pregatiti sau alte asemernea argumente, discutii de acest fel purtandu-se chiar si aici pe forum daca imi aduc bine aminte...
In alta ordine de idei a comandat cineva pana acum si a primit tricou de joc oficial Joma inscriptionat cu numere sau nume(sezonul 2016/2017), pt ca desi eu am comandat nu mi-a venit inca si as dori sa stiu care este calitatea acestor inscriptionari. Tricoul de joc mi s-a parut inferior calitativ fata de cel de anul trecut in sensul ca insemnele cu J de pe umeri acum sunt doar aplicate si nu cusute ca cele de anul trecut... Nu pot sa nu fac diferenta fata de tricoul de joc al lui Espanyol Barcelona in sezonul 2015/2016 care desi ar trebui sa fie cam acelasi cu al nostru de anul acesta se vad mici diferente care conteaza in aspectul general al produsului(insertii de material cu dungi alb-albastre la guler si la maneci)

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de romaad » 26 Iul 2016, 16:10

cred ca e ala de la Dunarea Calarasi. Nu cred ca e mare chestei de capul lui

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de alex21.mufc » 26 Iul 2016, 18:45

Diacris21

Eu am un echipament complet sezonul imediat de dupa promovare, imprimeurile sunt exceptionale, sunt la locul lor si acum, dar am si avut grija de echipament, chiar daca l-am mai luat si la fotbal.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de dxtr009 » 26 Iul 2016, 18:49

eu n am vazut ca se poate comanda undeva
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de diacris21 » 26 Iul 2016, 18:54

dxtr009 scrie:eu n am vazut ca se poate comanda undeva
L-am comandat direct la magazinul clubului de langa English Park; l-am platit impreuna cu abonamentul si acum astept sa fiu sunat sa imi ridic abonamentul si tricoul inscriptionat. Am primit intre timp si tricoul lui Espanyol sezonul 2015/2016 iar asta chiar pare ok!

LiviuB

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de LiviuB » 27 Iul 2016, 09:08

romaad scrie:cred ca e ala de la Dunarea Calarasi. Nu cred ca e mare chestei de capul lui
nu e ala care l-a batut pe Ganea? :)))

sorin107

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2016, 15:10

poftim pandurii iar. cica, dupa sanmartean, l-au semnat si pe tucudean. nu ca ar fi vreun fotbalist de soi, dar e cu salariu mare in mod sigur. de unde, frate, de unde?

Hagilutu

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de Hagilutu » 27 Iul 2016, 15:16

sorin107 scrie:poftim pandurii iar. cica, dupa sanmartean, l-au semnat si pe tucudean. nu ca ar fi vreun fotbalist de soi, dar e cu salariu mare in mod sigur. de unde, frate, de unde?
O sa-ti explice Justme ca-i paste insolventa :))

sorin107

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2016, 15:19

sincer, n-ar fi greu de crezut. cam pe unde a trecut narcis raducan asta, pe-acolo s-a lasat cu de-astea. e un fel de dinu gheorghe :))

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 27 Iul 2016, 15:26

Pai logica e simpla. Aduci jucatori buni, te bati la titlu, joci in cupele europene, castigi bani. Nu aduci jucatori, ai plafon salarial ce nu poate fi depasit, joci in playout si te multumesti cu 3 milioane de euro mai putin. Dar nu te paste insolventa...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de LiviuB » 27 Iul 2016, 15:27

asta e ca si cum nu imi platesc intretinerea dar imi iau mercedes...

conStiinta

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de conStiinta » 27 Iul 2016, 15:45

LiviuB scrie:asta e ca si cum nu imi platesc intretinerea dar imi iau mercedes...
Da, dar cu mertanu mergi la raliu/concurs de frumusete si castigi bani, cu care-ti platesti intretinerea :)(

Apoi la anu' dai mertanu', cumperi bmw si o iei de la capat.

Sau poti sa stai cu loganu', cu intretinerea platita si nu participi la niciun concus :)(

Închis