[Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum ne descurcam pe terenul campioanei en-titre ?

Poll ended at 06 Aug 2016, 10:27

3 puncte - profitam ca nu e Sumudica pe banca si ca vin obositi din Europa League
12
46%
1 punct - indraznim dar nu prea
5
19%
0 puncte - rezultat de echipa mica
9
35%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

[Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 03 Aug 2016, 10:27

19:00
Stadion "Marin Anastasovici", Giurgiu

sa nu uitam ca vin obositi dupa deplasarea de la Copenhaga
Sumudica n are voie pe banca, nu sunt asa in priza
dinamo le a dat 4
personal, sper la victorie
sunt reticent putin pt ca nu mi place ca multescu nu creaza o emulatie la nivelul echipei, dimpotriva, mai si enerveaza in alcatuirea lotului

deplasare ideala pt suporteri(15 ron acces oaspeti) ucv usteag
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Kellogg » 03 Aug 2016, 10:41

Un 0-1 chinuit.
Gol Ivan/Rambe.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de valentin0001 » 03 Aug 2016, 10:57

Ii batem 100%, o sa-i bag de astazi la pariuri.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2016, 12:50

Un punct ar fi o realizare, dar nu cred ca luam nici macar atat...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 03 Aug 2016, 13:34

Putem sa speram ca o sa-i batem. Chinuit, dar ......... sper sa-i batem.
Poate va juca si Gustavo ceva mai mult.
Cred ca o sa dea Kay gol cu capul.
Sau Madson de la distanta.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

JustME

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 03 Aug 2016, 14:21

as vrea o victorie dar ma multumesc si cu un egal. cel mai mult imi doresc sa terminam cu cadourile facute adversarilor. pana acum toate golurile primite au fost efectiv cadouri.

asa vad eu echipa:

Calancea
Dumitras, Popov, Acka, Vatajelu
Madson, Mateiu
Ivan, Rocha, Surugiu/Baluta
Rambo


as juca cu Dumitras in dreapta pt ca acolo e locul lui, pe Popov l-as baga iar in mijloc chiar daca a facut un meci bun spre foarte bun (cel putin pe partea de atac) cu ASA, el si sezonul trecut a facut un joc excelent in dreapta iar etapa urmatoare a fost jucat tot acolo si a avut o prestatie foarte slaba deci n-as forta iar cu el acolo. e ok sa il joci acolo cu o formatie slaba gen ASA nu cred ca e ok sa il joci acolo intr-un meci tare asa cum este cel cu Astra.

pe Hristo l-as odihni o etapa si l-as baga pe Mateiu care nu a facut un meci rau cu Pandurii. Zlatinski nu pare intr-o forma extraordinara. in repriza a 2-a cand Madson va termina benzina l-as baga pe Hristo.

pe Bancu iar l-as lasa pe banca pt ca prestatiile sale au fost slabe insa Multescu a spus de multe ori ca Bancu a avut niste probleme medicale si chiar a fost incert pt meciul cu Pandurii. e clar ca din lipsa de solutii a fost fortat sa joace si din pacate a facut-o foarte slab. sa il lasam sa se odihneasca si sa revina apt 100% dupa care putem sa il judecam. in locul lui l-as baga ori pe Baluta ori pe Surugiu. personal as opta pt Surugiu, baiatul asta de fiecare data cand a intrat s-a descurcat, cred ca merita o sansa. totusi tinand cont ca e vb de un meci important varianta Baluta pare mai sigura.

in rest Rocha surprinzator si-a castigat locul de titular deci n-ai cum sa il scoti. Ivan chiar a jucat binisor in meciul cu ASA chiar daca a avut acel autogol antologic iar Rambo nu e un jucator fantastic dar acolo in fata este extrem de util.. e puternic, stie sa protejeze bine mingea, e bataios, trebuie doar sa rezolve problema ratarilor si ar deveni un jucator extrem de util.

Multescu insa cred ca va juca in felul urmator:

Calacea
Popov, Kay, Acka, Vatajelu
Madson, Zlatinski
Ivan, Baluta, Rocha / Baluta, Rocha, Ivan/ Baluta, Ivan, Rocha/ Ivan, Rocha, Baluta
Rambo
Last edited by JustME on 03 Aug 2016, 14:31, edited 1 time in total.

sorin107

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 03 Aug 2016, 14:27

nu cred ca va schimba cu astra deloc. singurele dileme pentru mine sunt la madson vs mateiu si la bancu vs baluta/mazarache, eventual.

calancea - popov, kay, acka, vatajelu - madson/mateiu, zlatinski - ivan, rocha, bancu/baluta - rambo

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de champion » 03 Aug 2016, 17:26

eu zic sa nu ne amagim dupa o victorie la limita cu cea mai slaba echipa din campionat. Jocul + lotul mie personal nu imi dau sperante. Pt acest meci am votat infrangere. Sper doar sa fie una la limita, sa nu ne dam golaveraju peste cap.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blue_titan » 03 Aug 2016, 18:59

maxim x. nu avem puterea sa invingem astra in deplasare.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Kellogg » 03 Aug 2016, 19:42

champion scrie:eu zic sa nu ne amagim dupa o victorie la limita cu cea mai slaba echipa din campionat.
Pai nu eram noi cea mai slaba echipa din campionat? :-D :-D
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

JustME

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 03 Aug 2016, 20:00

cea mai slaba nu suntem insa nici printre cele bune nu suntem din pacate. sper sa miscam ceva in cupe, acolo cred ca am putea sa obtinem niste rezultate bune. cu Astra nu-mi faci iluzii mari, sper sa ma insel.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2016, 20:28

Pierdem cu 1-2 sau 1-3 - nu avem forta sa ne batem cu primele echipe din campionat decit, poate, daca prindem o zi in care ne iese tot iar echipa adversa are o zi extrem de proasta.

P.S. Un cunoscut de-al meu a vazut un antrenament al echipei zilele astea...parerea lui este ca Gustavo aduce un pic cu Patrik Petre, micut, prieten cu mingea, dar firav rau de tot. Bine, Petre Jr. e cu vreo 5 ani mai tinar, deci ar mai avea timp sa puna ceva muschi pe el...

sorin107

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 03 Aug 2016, 20:44

Ai tu ce ai cu gustavo, bobby ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 03 Aug 2016, 20:56

Sincer eu l-am vazut in meciul asta cu bozgorii.... are cam aceeasi inaltime cu Baluta si Vatajelu si mi se pare un pic mai legat ca astia doi. E mic, dar nu e gen Elton ala de il adusese meme la oi

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 3] Astra Giurgiu - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Copacul » 03 Aug 2016, 21:39

O sa fie greu, astralii se odihnesc in racoarea de la Copenhaga...e 3-0 la pauza pt aia
C O P A C U LImagine

Închis