[Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem la Cluj in Cupa Ligii cu CFR

Poll ended at 11 Aug 2016, 13:07

calificare, speram la un trofeu sezonul acesta
16
73%
eliminare, ne impiedicam ca de obicei in fazele incipiente
6
27%
 
Total votes: 22

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Kellogg » 08 Aug 2016, 23:32

CFR-ul a remizat 0-0 cu dinamo dupa un meci dominat de clujeni,cel putin asa o arata statisticile.
Sper sa fie obositi joi,iar noi sa profitam de asta calificandu-ne mai departe.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 08 Aug 2016, 23:54

DeuxEx scrie:Din punctul meu de vedere, acest trofeu ar trebui trecut la coada pe lista de prioritati. Cupa Ligii nu te duce nici in Europa League, nici nu are aceiasi notoritetate ca celelalte 2 trofee.
nu cred ca suntem in masura sa prioritizam nimic. hai sa nu lasam 2 victorii sa ni se urce la cap. sa castigam campionatul e aproape imposibil, sa castigam cupa e greu. sa jucam o finala de cupa ligii este ceva realizabil.

dupa renastere Napoli nu a fost prea mandra sa joce in cupa UEFA Intertoto, au urcat incet-incet. nici noi nu ar trebui sa fim prea mandrii sa jucam si sa luam in serios o competitie mai putin prestigioasa cum e cupa ligii.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2016, 00:24

Cupa UEFA Intertoto te ducea in Cupa UEFA daca castigai finala. Cupa Ligii nu te duce nicaieri. Compari merele cu perele pe principiul "tot fructe"... Cupa Ligii nu te duce nicaieri, iar singurul avantaj e de ordin material.
Tocmai din cauza asta am plasat-o in coada listei...

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 09 Aug 2016, 00:41

vorbesti de parca e si vreo mare procopseala daca ajungi in preliminariile cupei UEFA...

cupa ligii poate sa iti aduca dupa 16 ani o finala, poate chiar un trofeu dupa doua decenii si ceva. ce preferi sa alergi dupa cioara din gard recte o calificare in cupa UEFA care nu e deloc usor de obtinut sau sa privesti mai atent la vrabia din mana recte o finala, un posibil trofeu in urma unui traseu accesibil?

e doar parerea mea dar tinand cont de traseul accesibil de care beneficiem daca dam cu piciorul sansei de a juca o finala suntem, din punctul meu de vedere, mari dobitoci.

sper sincer ca Multescu sa abordeze cu maxima seriozitate meciul asta. nu de alta dar ultimul meci jucat la Cluj cu CFR ne-a privat, intr-un mod extrem de categoric, de sansa de a juca in eterna cupa UEFA la care tot visam. acum mergem iar la Cluj.. sper sa nu repetam istoria si sa ne alegem iar cu nimic.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2016, 02:40

Nu minimizez importanta unui trofeu, dar consider ca obiectivul principal ar trebui sa fie cupele europene. Oltenii au uitat cum arata participarea in cupele europene, iar o participare, cu meciuri jucate pe noul stadion va readuce publicul langa echipa mai mult decat ar face-o o finala de Cupa Ligii jucate cu FC Viitorul, spre exemplu. Parerea mea...

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 09 Aug 2016, 02:59

nu e chiar asa, la nivel teoretic (judecand dupa modul in care e facut tabloul competitional) putem sa jucam finala cu dinamo sau oaia.

fcs oaia e deja in sferturi deci mai are 2 meciuri si e in finala. iar in sferturi va juca cu invingatoarea dintre Botosani si Iasi. practic pana in semifinale cand vor da ori peste Astra ori peste dinamo - imi vine greu sa cred ca potaile vor pierde cu Voluntari - oile cam au cale libera.

evident ca in fotbal totul e relativ dar daca am prinde o finala, chiar si de cupa ligii, cu oaia sau dinamo ar fi ceva de vis. mult peste un meci in preliminariile cupei UEFA - zic eu.

dar hai sa nu punem caruta inaintea cailor si intai sa trecem de CFR, altfel ramanem (iar) doar cu visele.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de george_7002 » 09 Aug 2016, 08:47

ucv
Parerea mea este ca aceasta cupa este pentru antrenament... dar un antrenament aproape ca intensitate de un meci oficial o:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

iuli

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 09 Aug 2016, 12:44

eu as organiza Cupa Ligii altfel:ai 14 echipe,faci un prim tur in vara inainte de inceperea sezonului fara primele 2 din campionat si-ti raman 6.apoi cu celelalte doua joci sferturi prin septembrie-octombrie.in februarie pe un stadion bun(national arena) faci turneu inainte de inceperea returului.ajuti mai mult asa echipele care joaca meciuri cu ceva miza in loc de amicale in cele 2 pauze.

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2016, 14:44

corect, sergiu. e un meci foarte greu. desi credeam ca franele au slabit, cel putin titularii sunt toti jucatori de valoare. mai rau stau la capitolul banca de rezerve + sa speram ca-s mai obositi decat noi. altfel, va fi foarte greu sa mergem mai departe.

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 09 Aug 2016, 14:56

@Sergiu

da am picat rau in primul meci dar daca trecem de meciul asta pana in finala evitam steaua, dinamo, astra. hai sa luam exemplul Voluntariului care joaca impotriva lui dinamo dupa care da peste Astra dupa care joaca cu invingatoarea dintre oaia si Iasi ori Botosani. cel putin pe foaie drumul lor spre finala pare infinit mai greu decat al nostru.

prefer sa avem derbiul cu javrele sau oile in finala decat in optimi sau sferturi. scuza ca CFR-ul o sa traga tare nu merge. in campionat sau in cupa Romaniei o sa traga de 10 ori mai tare. ce facem atunci?

hai sa tragem si noi tare si sa nu bagam rezervele ca vb aia banii ne-ar prinde bine si noua. macar atat.

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 09 Aug 2016, 15:58

bine, nu m-ar deranja sa vad "rezerve" de genul Popescu, Surugiu sau Screciu in primul 11 :)
Popescu
Dumitras, Kay, Acka, Vatajelu
Mateiu, Madson
Baluta, Rocha, Surugiu
Rambo
*cu mentiunea ca Screciu probabil o sa fie obosit dupa meciul nationalei u17 din seara asta. altfel il treceam titular.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 09 Aug 2016, 16:41

mah n auziti ca nici screciu nici vladoiu nu subt in lot pt cfr
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 09 Aug 2016, 16:43

pai stai vere ca meciurile nationalelor u19 si u17 sunt azi, cat ii tin aia la lot? ma gandeam ca macar rezerve or sa fie. in fine, mea culpa.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 09 Aug 2016, 16:55

au meciuri azi si poimaine
au fost inlocuiti de Manea si R.Petre
si daca ar fi avut azi, ce rost avea sa i duci pana la cluj cu o zi inainte de meci, cand ai atatia jucatori ??
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 09 Aug 2016, 17:09

aha, credeam ca doar azi au meci dupa care sunt liberi. ar fi avut rost sa il porti pe drumuri sa prinda macar 15-20 de minute sa apuce sa debuteze ca abea asteapta copilul.

Închis