[Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem la Cluj in Cupa Ligii cu CFR

Poll ended at 11 Aug 2016, 13:07

calificare, speram la un trofeu sezonul acesta
16
73%
eliminare, ne impiedicam ca de obicei in fazele incipiente
6
27%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gsm » 12 Aug 2016, 10:37

sorin107 scrie:eu cred ca gresesti, gsm. si la giurgiu si aici am fost peste adversar fara nicio indoiala. iar cu multescu exagerezi, nu vad nicio ruptura si mi se pare ca omul stie despre ce-i vorba in propozitie.
eu sunt pro multescu, dar se stie ca, pe un antrenor il tin rezultatele sau vestiarul. in momentul de fata dupa parerea mea nu-l tine vestiarul, deoarece el doreste un joc ofensiv -verticalizat, iar ai nostrii pase inapoi, lateral. in privinta lui mazarache eu nu sunt de acord cu nimeni. l-am vazut live la giurgiu si vreau sa va spun ca herghelegiu era/este mult mai eficient decat el. fratilor, asta la fel si ca ivan nu au "mansarda".

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gsm » 12 Aug 2016, 10:44

fratilor, pe mine cel mai mult ma doare ca aceasta echipa este omogena joaca de 2 ani impreauna. este inadmisibil sa te prezinti la meciururi inca fara o idee de joc, in momentul de fata trebuie sa-ti domini adversarul 70% din meci. noi inca suntem in cautari, inca nu sunte pregatiti fizic. e clar, noi nu avem fotbalisti. steaua isi schimba lotul in fiecare an, si domina fotbalul romanesc care este destul de modest.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de SLH » 12 Aug 2016, 10:57

plusuri: am jucat cu leul si in deplasare
minusuri: totul in rest
Ar fi multe de spus, dar e prea multa tristete.
Last edited by SLH on 12 Aug 2016, 11:05, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 12 Aug 2016, 10:59

li s-o fi parut baietilor ca va fi prea obositor sa lupte in toate competitiile. salariul merge...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 11:12

Ei sunt platiti sa joace fotbal, nu sa aiba pareri...

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2016, 11:14

de-aia zic ca ar trebui taxati. adica las-o in [cenzurat] mea, totul pana la nesimtire.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 12 Aug 2016, 11:43

ca sa nu mai zic ca din celebra galerie a Craiovei n a venit nimeni (ma includ)
a fost nea Nelu, un om pe care nici curentul nu l mai face bine

ma mir ca din toate bashinile ultra, discutii si figuri, propuneri de excludere ca asa da bine sa fi autoritar, nu se observa prezenta unor mascarici extremi
workers
betivii ratati, propagandisti feroce ai comunismului, mai stau si desculti pe la meciuri, scuipa seminte si intreaba inteligent:"cine e, ba, ala cu 18 ?"
suntem sparti
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 12 Aug 2016, 12:33

mie la tv mi s-a parut ca mai erau 3-4 insi in afara de Nea Nelu in peluza.revenind la meci,tristetea mare e ca aia au jucat vreo 40 de min cu Camora intr-un picior si noi n-am fortat deloc acolo.la penalty-uri dupa 120 de min e mai greu cu concentrarea,au ratat la fel ca ai nostri fotbalisti imensi gen Baresi,Baggio in momente critice(finala de mondial)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2016, 12:37

Cind te prezinti in fata publicului pentru 2 sau 4 ore pe saptamina si nu te concentrezi la maximum, nu dai tot ce e mai bun pentru echipa ta, inseamna ca nu iti respecti meseria, nu esti profesionist. Eu cred ca Ivan si Vatajelu au talent cu carul, pacat ca isi bat joc de meseria lor. Ar trebui sa li se dea exemple de genul Andrei Ionescu sau Gingeoveanu, sa vada ca ratarea e mai aproape de ei decit o cariera frumoasa.

Eu l-am vazut pe Ivan la un "shoot out" cu Patrascu, fostul junior al Craiovei, acum mare jucator de FIFA. Am ramas surprins sa vad ca Patrascu a cistigat acel "shoot out" - suficienta lui Ivan chiar si acele executii simple era evidenta.

In concluzie, baietii astia mai pot aduce citeva victorii in liga 1 - dar realitatea nu se schimba peste noapte. Ceva talent exista, dar au lipsuri de baza la jocul asta, atitudine nesanatoasa fata de meseria lor, si par ca nu muncesc suplimentar multe ore pe saptamina ca sa-si imbunatateasca jocul. Daca Vatajelu la virsta lui tot se duce dupa fenta ca fraierul, sansele lui sa ajunga la nationala sint zero. Chiar nimeni din clubul asta nu le poate spune chestiile astea ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 13:46

Una peste alta, am vazut cam pe cine putem sa ne bazam si pe cine nu. Daca toti ar avea determinarea lui Mazarache, am fi departe acum.

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 12 Aug 2016, 13:47

iuli scrie:mie la tv mi s-a parut ca mai erau 3-4 insi in afara de Nea Nelu in peluza.revenind la meci,tristetea mare e ca aia au jucat vreo 40 de min cu Camora intr-un picior si noi n-am fortat deloc acolo.la penalty-uri dupa 120 de min e mai greu cu concentrarea,au ratat la fel ca ai nostri fotbalisti imensi gen Baresi,Baggio in momente critice(finala de mondial)
Iuli, într-o finală de mondial sau de liga campionilor e altă presiune, aici a fost vorba de nesimțire. Eu în general le iau apărarea jucătorilor, dar aseară chiar mi s-a părut că au întrecut măsura. Efectiv au jucat la mișto meciul ăsta și sper să fie sancționați de către club. Dacă tot voiam să ne batem joc de competiția asta, atunci mai bine ne prezentam cu niște copii, jucau și ăia un meci tare.

iuli

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 12 Aug 2016, 14:12

@ozzy,eu asta o consider o greseala:faptul ca am jucat tot cu prima echipa.adica nu dam nicio sansa celorlalti din lot sa le sufle in ceafa vedetelor care se cred indispensabile.
mare problema daca ne batea cfr-ul cu manea,dumitras,popescu sau petre.....
dar asa e la noi,ne punem presiune singuri.

ozzy

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 12 Aug 2016, 14:13

Păi eu vreau să cred că am jucat cu prima echipă pentru că clubul și-a dorit să meargă mai departe în această competiție. Din păcate, a uitat să informeze și vedetele din teren.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 12 Aug 2016, 14:17

poi cine vreti fratilor sa trimeata in teren juniorii,Multescu este un cacacios,doar ne abureste pe la conferintele de presa ca va trimite ,ca va face....
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

LiviuB

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2016, 14:17

hai sa nu facem inmormantare acum. pana la urma ne-a scos o echipa buna cu care am fost egala 120 de minute (echipa care acum 2 luni ne scotea fotbalul din cap). mie mi s-a parut ca ambele echipe au fost f prudente. era riscul sa ne prinda pe contraatac daca ne deschideam prea mult.
si eu ma oftic ca ampierdut (din nou) la 11 m... si intr-adevar - arata ca avem o problema si la mansarda.
dar asta e... duca-se...

Închis