[Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce reusim?

Poll ended at 10 Sep 2016, 15:51

Nu ratam nici un penalty (3p)
10
56%
Ratam doar unul (1p)
5
28%
Le ratam pe toate (0p)
3
17%
 
Total votes: 18

ozzy

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 12 Sep 2016, 15:38

Nu înțeleg de ce ne ferim s-o spunem: este că avem șanse minime să evităm retrogradarea?

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 12 Sep 2016, 15:44

:lol: :lol: :lol: :lol:
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 12 Sep 2016, 16:54

tare asta! Bravo! Nu ma gandii!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

JustME

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 12 Sep 2016, 17:07

ozzy scrie:Nu înțeleg de ce ne ferim s-o spunem: este că avem șanse minime să evităm retrogradarea?
:laughing: :laughing: :laughing:

foarte tare :)( umor sadic oltenesc :lol:

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 12 Sep 2016, 20:39

Frate, citesc de 7 pagini si nu ma mai opresc din ras.

Ca sa fac un rezumat:

1. Vinovatii principali daca ne pleaca jucatorii sunt impresarii ... de la Ana pana la Caiafa.

Opinia mea: Suntem bolnavi psihici daca acuzam un impresar, fie si prodanca, care vrea binele clientului sau ca il ia de la Craiova, unde are 0 perspective si se duce la fcsb, astra, dinamo unde poate lua campionatul! Baieti a plecat Higuain de la Napoli pentru ca juca la nimeni pe lume in materie de performante si la cei mai fanatici din Italia in materie de suporteri. Ei bine, din toata regiunea nu l-a acuzat nimeni pe fratele lui Pipita ca l-a dus pe ala unde era mai bine, pentru ca e absurd. Nu e nimeni vinovat intr-o asemenea situatie in afara de jucator sau conducere. Ala ca vrea sa plece pentru binele lui ori pentru ca nu mai are viitor in club, ailalti pentru ca il dau sa faca bani ori pentru ca nu se mai inteleg cu el. Unde e impresarul in combinatia asta???
Vedeti ca toata lumea e impotriva lui Mino Raiola ca influenteaza jucatorii si ii plimba dupa bunul plac. Si cu toate astea, jucatorii lui sunt cei mai buni din lume.
Vrem sa trecem de la statutul de club satelit, de club care creste pentru alte echipe mai bune din Romania? Pai hai sa nu mai acceptam rezultate mediocre, hai sa incepem sa nu ne mai multumim doar ca existam, hai sa punem piciorul in prag si sa cerem ce ne dorim, adica performante. Transferuri, profesionalism, salarii, trofee.

2. Avem dovezi, desi eu nu am vazut niciuna. Vorbiti cu marcelus si puneti botul la vrajeala ieftina, doar ca va baga in seama marele presedinte.
Opinia mea: Pe bune??? Asta e ca si cum as sustine eu ca Maza e cel mai tare atacant doar ca ma baga in seama. A venit vremea sa va maturizati si sa nu mai puneti botul la vrajeli ieftine de presedinte marioneta.

P.S.: Nu credeam ca dupa istoria ultimilor 10 ani mai putem cadea in delir asa usor, cu atat mai mult sa existe oameni care sa sustina derapaje neprobate. Imi pare rau sa constat ca nimic nu s-a schimbat. Bine macar ca nu sunteti in barca justitiarilor lui marin, ca iesea macel pe forum.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Sep 2016, 21:01

Vai, dar ce articol delicat la adresa anei! Woow, nici reghe nu putea scrie asa ceva .... apld apld apld apld apld Apropos: ea o avea dreptul sa fie impresar? Asta nu va intrebati in articol....

Ma gandeam sa fac un rezumat, din fapte si lucruri concrete, nu fetisuri ciudate pentru curve inapoiate, dar dupa articolul din seara asta, repede publicat, intru juisarea maxima si prematura a unei curve bete si a unui lingau de joasa speta din Craiova, ma las pagubas....

Nota: am avut decenta de a vorbi in privat despre aceste probleme, si de a cere pareri, sfaturi, sugestii. Din pacate, s-a lucrat pe la spate, dar nu e un secret, daca stam sa ne gandim, avem experienta in astfel de chestiuni...

Bravos, craiova-maxima,ro, prin marele tau purtator de cuvant, pentru articolul laudativ la adresa unor samsari de jucatori, si demolator la adresa echipei pe care pretindem cu totii ca o sustinem. Nota importanta: am discutat cu alti oameni de buna-credinta de pe acest site, macar au avut decenta de a nu arunca cu laturi, si a discuta constructiv, din pacate, purtator de cuvant fiind, asta capeti....

Articolul de azi nu ma reprezinta cu nimic, deci, e ok sa comentez in acest fel.

Intentia mea a fost una singura: fiecare din noi, NU forumul, ci noi, fiecare, sa putem face ceva pentru echipa! Cine a reinterpretat aceste lucruri, sa-i fie rusine, si cu mine nu mai are ce discuta din acest moment! Mesajul era foarte simplu: jos labele de pe jucatori si echipa! Valabil nu doar pentru mopul fotbalului romanesc, pentru oricine altcineva!

Atingand insa corzi sensibile, s-a transformat totul in manipulare de 2 bani, din disperare, ca alt motiv nu pot vedea!

Din pacate, ati rastalmacit, ati inversat sensul cuvintelor, al intentiilor, spre bunul vostru plac si interes!

IMPORTANT: Vreti conferinta de presa, sa sara apoi la gatul tuturor (suporteri, jucatori, club, conducatori) niste idioti??Pai asta e carne de tun pentru presa de azi, aservita oilor si nu numai lor! Atat le-ar trebui, sa aiba motive de can-can si improscare cu noroi....

Eu zic asa: ia puneti-va mintea la contributie, lasati placerile adolescentine cu selfi-uri cu jucatori inainte/dupa betie, sau inainte/dupa imparteala de cascaval (ei -primitori,impresarii-daruitori, sa nu intelegeti cumva gresit), si duceti-va in [cenzurat] mea la club, si mai ales, VORBITI BAI CU JUCATORII!

Va dati atotstiutori (sau autostivuitori, mai stii, vorba unui clasic in viata), mari psihologi, mari constructori de atmosfera, spirit de echipa, dar poate (cine stie, cerbul, sau ce [cenzurat] mea de alt animal?) va umbla rau prin bibilica!!!!


pentru port-drapelul "cazului" stoarfa, am 2 mici recomandari:

1. cand te mai intalnesti cu curva aia prin centrul vechi , te rog eu, lauda-te ca ii mai dadusi cateva limbi azi! eventual ia-l si pe rocha, sa fii mai convingator! :)

2. nu-ti face griji, prin ce a trecut jianu ma astept sa trec si eu! Dar, fii un pic atent, macar pentru ca am ceva ani in plus (nu fata de jianu!): Jianu a fost un finut, in cazul meu, vei fi surprins din toate punctele de vedere! Telefonul meu e public, la fel ca si alte detalii, dar ce spun unii la telefon doar, eu sunt disponibil sa mi se spuna in fata, asa ca FEEL FREE !!!! Cine o face, o face pe pielea lui/ei!


Ca incheiere: stati, judecati, ce pi.z...da... a luat foc in cateva zile, de cand mi-am spus un punct de vedere, zic eu mai mult decat real si evident, intr-un mediu relativ restrans (bine-aici e de discutat, voi face curatenie imediat), si apoi huliti pe cine vreti!

Inchipuiti-va ce foc lua daca mai erau si alte aspecte spuse altfel, intr-un mediu mult mai public! Ce [cenzurat] mea se intampla, se facea banner de-ala cum s-a pus pe stadion saptamana trecuta, cu mesajul "Forza fofoloanca, tu, marea iubitoare de echipe intregi!" ?!?! :o

Daca imi pare rau de ceva, este faptul ca da, am fost naiv! Naiv pentru ca am crezut ca niste initiative sincere, cu buna-intentie, pot fi impartasite cu anumite persoane, dar asta e, mai vine si vremea in care sa spui: FUCK OFF!!!!

Hai, pa!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 12 Sep 2016, 21:14

sorialis
articolul este al lui dantes. semnat si asumat
n am inteles CE anume i s a intamplat lu jianu. azi m a abordat pe mine pe privat, l am rugat (ca si pe altii) sa nu ma zapaceasca pe mine, sa scrie pe forum, public. ce s o fi vaietat la tine, nu raspund de telefonul fara fir
nu ii ia nimeni apararea prodancai
eu, ca tot insinuezi, nu am nici cea mai mica legatura cu ea, asa ca pot cataloga maxim ca ridicole glumitele sa l iau pe rocha cand o vad prin centrul vechi

de o saptamana incoace faceti un lobby pueril bazat pe nimic, dupa care izbucnesti pe forum ca nu te sustine lumea si ca te tradeaza in loc sa luptam
tot incercam toti sa aflam o informatie concreta
te a invitat si dark comy sa scrii un editorial, va aparea automat, ca si celelalte, ca si cel al lui dantes de azi

ma surprinde cum poti sa crezi pana la infierbantare o informatie de la MP, nu ne o prezinti, dar te certi cu noi pe viata si pe moarte
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Sep 2016, 21:18

Practic, reacția virulenta in urma acestor detalii confirmă detaliile spuse de mine! Ce [cenzurat] mea de dovadă mai buna decat asta?! Ma bucur totuși ca am deschis o cutie a Pandorei, dar stai, ăsta nu e decât începutul!!!!

Nota: nu am declarat NICIODATĂ, pe acest site si in mos public, care sunt acele surse!!!! Așa că, dacă doriți sa va construiți scenarii, nu aveti decât, e problema voastră! Prefer sa discut totuși față în față cu oamenii implicați direct , sa aflu direct de la ei ce se întâmplă, nu doar sa plec urechea la percepții subiective... Bine, părerea vedetei nu o am, dar v-a fost deja servită...

Trimis de pe al meu D5503 folosind Tapatalk
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 12 Sep 2016, 21:31

Sorialis, sa mi bag [cenzurat] in ana maria, reghe si cine mai crezi tu ca incearca sa ne fure echipa, sa ne distruga viata sau ce [****] vor ei sa faca.
M ai disperat, de doua zile o tii la nesfarsit cu aceleasi clisee, stereotipii si lamentari, fara sa spui defapt nimic, nu mai pot, nici nea marcel nu te depaseste la asa ceva.

JustME

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 12 Sep 2016, 21:31

Sorialis in primul rand nu cred ca te-a acuzat nimeni de nimic. poate maximum de naivitate pt ca te-ai bagat singur intr-o chestie aiurea. sper sa nu te superi pe mine dar pari un revolutionar fara revolutie. reactia ta la adresa articolului scris de Dantes e nitel exagerata din punctul meu de vedere.

apreciez initiativa, apreciez spiritul dar incearca sa privesti nitel situatia din exterior si ai sa vezi ca pare cel putin ciudata. presa oricum ne improasca la greu cu noroi asa ca nu vad care ar fi problema daca MP ar spune lucrurilor pe nume si ar lasa harneala asta cu "sa nu implicam clubul".

si iarasi ca o parere personala: luptele suporterilor cu oricine ar trebui sa depinda 100% de suporteri nu sa fie soptite dinspre club. ca azi un banner, maine un comunicat, poimaine un protest si uite asa manat de intentii bune ajungi sa faci jocul unor indivizi sireti. ca pana la urma nu vorbim despre Corneliu Andrei Stroe, nu cred ca dansul a soptit vreodata catre suporteri diverse indicatii in toata cariera sa de conducator de club.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Sep 2016, 21:56

Bai, eu nu sunt purtătorul de cuvânt al nimănui!!! am cautat sa am confirmări de la cat mai mulți implicați, ce insinuati voi, ca am luat de bună o vorbă venita de la nu știu cine, e vecina cu nebunia!!! Spre deosebire de unii, nu cunosc personal pe nimeni din club, nu cunosc jucători, nu am socializat/stat la masa cu niciunul! deh, asta e, un suporter simplu, care a reușit, puțin ce-i drept, dar a reușit in anumite momente sa strângă oameni la aceeasi masă.... În schimb, voi, nu eu - nu am mai scris in ultimele 8-9 pagini, ati reușit sa faceți o mare "isprava". La zvonurile lui muttley sau mai stiu eu cui, nu ati mai luat asa foc...

Dantes, dacă e articolul tau ( nu am vazut autorul), sincere scuze, eu nu am atacat persoana, fie ea și dexter , am spus doar ca nu sunt de acord cu ceea ce s-a scris.

Dextere, nu m-am plans ca nu ma sustine lumea, am prezentat niste aspecte, si am cerut părerea. Atat! Nu am pretenția sa se facă nu știu ce campanie, asta e extrapolarea ta mai ales, in urma unui sir de mesaje fără sfârșit.... Nu-mi pune in gură vorbe aiurea, ca nu tine...

Doryn: apreciez modul de discutie, si stii foarte bine ca am ținut seama de sugestiile tale.

Restul: ati transformat (unii) o problema altfel evidenta, într-o mare etapa de ridicat poalele, sa vadă toți, si booveni, si oieri, public!, cat de inteligenți suntem noi ăștia de pe_aici....

Un sfat, desi nu ma pot compara cu alti Guru : mai bine ștergeți postarile de pe acest topic, suntem penibili! PS: dar sa le arhivati eventual, nu stii cand ajunge marea eroina ana-suge banana (lui Rocha) președinte sau mai știi, investitor la club....

Trimis de pe al meu D5503 folosind Tapatalk
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 12 Sep 2016, 22:03

Imi cer scuze, dar chiar nu am fost atent de unde a inceput toata discutia asta cu Mateiu, nea marcy si fufa lui reghe, oricum e prea aprinsa dupa parerea mea. Inteleg ca de la o informatie la tine Sorialis, asa ca te rog sa mai pui o data mesajul initial ca nu cred ca il gasesc sau macar un rezumat.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 12 Sep 2016, 22:04

hai ca ma enervezi de a binelea
am pierdut ieri juma de zi sa fiu coerent si logic si te am invitat sa vii cu ceva concret
acum o dai ca tu nu ne ai rugat sa facem nicio campanie si sa nu ti pun vorbe in gura
uite ca n am rezistat lobby ului asta copilaresc si ifantil in care ne rugam de tine sa ne zici ceva concret si tu tot ce poti sa zici e ca ii luam apararea prodancei. de cel putin 5 ori ti am scris explicit sa ne arati ceva, chiar si in privat
acum uiti ca ai vb cu deja jumatate de forum in privat sa dam foc la oras ca vine ana si ne fura clubul
il astept si pe domnul jianu cu lamuriri, din ce ai zis, una imi zice mie alta se vaita la tine

sfat: nu va mai bagati in chestii pe care nu le stapaniti
mai discut cu voi cand imi raspundeti punctual intrebarilor formulate concret
restul pufaielilor de fete mari cu barfe ca nu sunteti miez cand vreti voi sa faceti nush ce campanii care va depasesc, va fac si mai ridicoli
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 12 Sep 2016, 22:44

Cred ca ati innebunit! Dxtr, sinteza la ce am vorbit in privat cu tine, inafara de treaba cu lansarea cartii lui mancini: sorialis sa ne convinga si pe noi de treaba cu mateiu sau tu sa ne convingi ca MP a aruncat o fumigena aiurea.am mai zis ca ar fi nasol sa ai tu dreptate,adica ar fi naspa ca mateiu si noi sa fim la.mijloc intr un eventual razboi MP - Mopul..sa mor daca mai inteleg ceva,se fumeaza pe aici?
Sorialis, explica - ne clar tot ce stii,te rog
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Sep 2016, 22:50

Off topic dar hazliu : ciinii au pierdut la Tirgu Mures ! Exact cum ne-am impiedicat noi la Timisoara...

Închis