[Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine duminica?

Poll ended at 17 Sep 2016, 23:11

3 puncte, ne mentinem pe podium!
21
84%
1 punct, il confirmam pe Sandoi in functie.
4
16%
0 puncte, Emil ne stie prea bine!
0
No votes
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de mihu » 19 Sep 2016, 09:24

alex.p scrie:La ce lot avem noi, prima echipă pare destul de clara (pentru noi cel puțin): Calancea - Dumitraș, Kelic, Kay, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Ivan, Rocha, Bancu.

Avem si ceva rezerve, așa că stăm binișor - Popescu, Acka, Popov, Vladoiu, Briceag, Screciu, Manea, Surugiu, Mazarache, Rambe, Gustavo, Băluță.

Problema e ca ... Multescu nu prea vede asta.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
da asa o echipa as vrea si eu...macar incercata cu ea 4-5 meciuri si imi este imposibil sa cred ca nu avem rezultate...dar de unde sa mai joace Maza, Popov , Briceag etc ???
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de florinkeke » 19 Sep 2016, 09:32

Rezultat echitabil la cum s-a jucat per total.Dar platim scump ratarile din pozitii clare.Daca Bancu o baga in ate in min 65 altfel virbeam acum.Ne lipseste consistenta la mijloc.Nu inteleg de ce Mateiu nu primeste sanse in astfel de conditiii.

LiviuB

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2016, 09:52

mi s-a parut ca am avut la acest meci aceeasi fragilitate ca la timisoara... nu stiu care cauza - tactica, jucatorii folositi dar mi s-a parut ca aia ajungeau foarte usor la poarta noastra

ozzy

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de ozzy » 19 Sep 2016, 10:11

dantes scrie:
Bobby scrie:Frumoasa atitudinea lui Sandoi dupa meci - daca Jerry Gane nu ne scoate din CSU prin mass media, Sandoi a folosit corect numele si istoria echipei.
Aceeasi observatie. Mai mult, mi se pare ca Sandoi vorbeste mai bine acum decat o facea cand antrena. A folosit deliberat de doua
ori Universitatea si a precizat ca a antrenat de trei ori "aceasta echipa". O adevarata lectie de comunicare.
Nu știu de ce sunteți surprinși, Săndoi e unul dintre ultimii oameni la care m-aș aștepta să arunce vreodată cu căcat în această echipă.

În altă ordine de idei, văd că nimic nu se schimbă pe forum: :-x Măzărache. Ăsta nici dacă iese golgeterul campionatului nu mai scapă din gura voastră.
Mă bucur în schimb că vă place cum joacă Ivan, credeți că ni-l mai lasă Barcelona până la iarnă măcar sau îl transferă de urgență, că Neymar nu prea mai dă randament?
Rezultatul de ieri mi se pare srict opera jucătorilor și, în opinia mea, are o singură cauză: șmechereala asta gen ”cine, mă, Chiajna, dă-i în [****] că-i rupem pe desculți”.

LiviuB

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2016, 10:24

Mazarache a fost 0. a dat gol, dar asta nu inseamna ca poate sa doarma apoi.
atunci eu propun ca dupa ce da gol sa se duca la dusuri, ca si asa echipa joaca in 10.
in legatura cu ivan - sa nu uitam ca de la el au plecat cele mai periculoase faze din a doua repriza (sutul lui Bancu si momentul in care mazarache nu a ajuns la centrare). si a mai ajutat si defensiva

sorin107

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 19 Sep 2016, 10:44

adevarul e ca ivan a fost slab ieri, chiar si el a recunoscut in interviu. pe faza defensiva a fost chiar degeaba, l-a lasat singur mai mereu pe popov si a fost cam vraiste pe partea aia. asta nu-i scuza prestatia lui popov, evident.

mazarache nici nu ma mai deranjeaza intr-atat ca-i slab, atata timp cat marcheaza. cand te gandesti ca alternativa-i rambe...

LiviuB

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2016, 10:45

in afara de Calancea, Vatajelu si Madson toti au fost slabi ieri

sorin107

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 19 Sep 2016, 10:53

mie nu mi-a placut nici madson, parca inota acolo. nu poate juca singur la mijloc, dar zlatinski pare iesit din forma de tot. pai in cazul asta, cred ca mateiu n-ar putea juca mai rau ca el.

LiviuB

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2016, 11:05

cu asta sunt de acord. eu as juca cu Mateiu si Madson. Zlatinski nu a ajutat cu nimic, dimpotriva

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorialis » 19 Sep 2016, 11:50

zschortau scrie:....
Lui Rocha i-a mai crescut 1 cm.
Toate din cauza ei.
:o :o :o :o :o :o

Da' de unde stii? :lol: :lol: :lol: :lol:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de alex.p » 19 Sep 2016, 12:18

Ivan a jucat ieri cu infiltrații la inghinali, pentru că l-a forțat Multescu. Posibil si asta sa ii fi afectat prestația.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de romaad » 19 Sep 2016, 12:42

LiviuB scrie:mi s-a parut ca am avut la acest meci aceeasi fragilitate ca la timisoara... nu stiu care cauza - tactica, jucatorii folositi dar mi s-a parut ca aia ajungeau foarte usor la poarta noastra
Lipsa de densitate la mijlocul terenului, joci 65 minute cu un singur mijlocas, Madson, care era deja sufocat de efortul depus in prima repriza cand a trebuit sa acopere 60 m de teren. oricat am vrea noi, fotbalul nu mai este in epoca in care se juca cu 5-6 atacanti pe teren

iuli

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de iuli » 19 Sep 2016, 14:29

sincer,chiar am crezut ca Multescu are ceva tactica in bagaje.N-are!l-a ucis cu zile pe Madson,l-a schimbat pe Baluta desi parea singurul cu creier la purtator pe faza ofensiva.Popov parea din alt film,dar Dumitras nu primeste nicio sansa.
Nu cred ca poate duce echipa mai sus de locul 4-5.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de SLH » 19 Sep 2016, 14:49

Ma bucur ca a dat Mazarache gol. E jucatorul inceputului de sezon pentru noi.

LiviuB

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2016, 15:09

daca avea 8 goluri eram de acord, dar asa...

Închis