[Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine duminica?

Poll ended at 17 Sep 2016, 23:11

3 puncte, ne mentinem pe podium!
21
84%
1 punct, il confirmam pe Sandoi in functie.
4
16%
0 puncte, Emil ne stie prea bine!
0
No votes
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2016, 21:35

Dupa meci, Multescu a declarat ca una dintre cauzele nefolosirii lui Mateiu a fost dorinta jucatorului de a pleca de la Craiova. Multescu spune ca Mateiu a cerut o hirtie de la club care sa-i permita sa negocieze un transfer la alta echipa, dar transferul a picat in cele din urma.

Nu sint antrenor si evident ca nu-i vad pe jucatori la fiecare antrenament - dar ma intreb de ce Surugiu nu prinde macar o data banca de rezerve...

JustME

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de JustME » 18 Sep 2016, 21:49

lasa vere ca nu e vorba doar de Mateiu, e vb si de Dumitras, e vb si de Surugiu, Manea, Vladoiu, Screciu, Petre. il vezi pe Bancu ca e pamant un meci intreg si nu ai nicio reactie. ok ai o problema cu Mateiu, Dumitras si Surugiu dar da-le manca-ti-as o sansa pustilor ca nu s-au facut de ras cand au intrat.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de dxtr009 » 18 Sep 2016, 22:02

pai poate ala a cerut sa plece ca vede ca nu e bagat in lot constant : )))
"daca tot n aveti nevoie de mine, macar lasati ma sa plec"
speculez, chiar nu stiu detalii
inclin sa cred ca e vrajeala
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de romaad » 18 Sep 2016, 22:04

Screciu, Vladoiu si Petre au jucat vineri la echipa a doua. Dezamagitor meci, nu as da prea tare in jucatori ca mi s-a parut ca ei s-au straduit insa asezarea asta 4-1-4-1, cu Bancu si Baluta in spatele varfului, cu Rocha ratacit pe teren pe un post pe care nici el nu l-a inteles el nu stie sa joace decat atacant, pentru ca daca il pui pe alte posturi, e atat de dezordonat in joc incat nu face nimic bine, e o chestie pe care nea Sorin a intuit-o si s-a folosit excelent de ea), cu Popov depasit pe dreapta pentru ca poti sa faci un meci bun daca nu etsi de meserie, dar nu merege la infinit smecheria, cu Mazarache inexistent, practic cu el in teren jucam in 10, cu Gustavo aruncat la disperare si trmis in banda desi nu cred ca stie ce sa faca acolo, cu Ivan plictisit de viata, era greu sa o scoti la capat in fata unui Emil Sandoi care mi s-a parut mai mult decat motivat de cele intamplate in iarna si care a venits a ne demonstreze ca nu o fi el mare antrenor, dar oricum e putin peste nea Gigi al nostru. Cata vreme Multescu a a lasat jucatorii sa joace pe posturi cunoscute, a mers si jocul nostru, cand a facut experimente, ne-am ars de fiecare data,. Si nu a invatat nimic din asta. Azi am castigat un punct dupa ce am aratat. Aia de la Chiajna ar trebui sa fie cei nemultumiti de rezultat

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2016, 22:16

Eu zic ca avem citiva jucatori care pot juca in banda : Bancu, Surugiu, Baluta, Manea, Petre. Adevarul e ca pe Manea l-am vazut putin - parca nu coboara sa ajute fundasul de banda. Ivan poate juca pe banda cu randament bun, dar parerea mea e ca il risipesti acolo.

De ce naiba jucatorii care pot juca in banda nu sint folositi acolo ? Gustavo asta parca inoata pe teren - asa fragil imi pare. Daca are sut si pasa decisiva - pune-l sa joace unde in zona centrala, in spatele virfului (Rocha ?, Ivan ?), nu in banda ca e mincat acolo de oamenii de viteza si cu vina.

Ai pe dreapta apararii doi oameni de meserie - Dumitras si Vladoiu - joaca domnule cu ei. Multescu a dus o tenta ofensiva in jocul echipei, dar jucatorii par folositi aiurea. La cit de slab e campionatul, lotul pare bunicel - sa te bati la play off.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 18 Sep 2016, 22:54

O vrea sa joace Multescu ofensiv, dar trebuie sa se gandeasca ca nu poti sa faci asta cu Calancea pe post de varf! E ca si cum ai cere tarafului de la Clejani sa-ti cante Mozart, Enescu sau Bach!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorialis » 18 Sep 2016, 23:13

dxtr009 scrie:pai poate ala a cerut sa plece ca vede ca nu e bagat in lot constant : )))
"daca tot n aveti nevoie de mine, macar lasati ma sa plec"
speculez, chiar nu stiu detalii
inclin sa cred ca e vrajeala

asta e citat "Ana-maria" gen! :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai

Bun asa, cerem hartie de la club, sa plecam, cand mai avem 2 ani de contract, si de vina e antrenorul, [cenzurat]-l in gura!

Culmea e ca jucatorul nu are nici o vina in treaba asta, de vina sunt fortele oculte... :cool:

Adevarul e ca, nici Zlatinski, nici madson, nu s-au ridicat la inaltimea evolutiilor Prodancei, pardon, Ana-Mariei, pardon, Idita, pardon, xxx....er, pardon, Alex, pardon, da' ce [cenzurat] mea atat pardon?!?! :-)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de alex.p » 18 Sep 2016, 23:15

La ce lot avem noi, prima echipă pare destul de clara (pentru noi cel puțin): Calancea - Dumitraș, Kelic, Kay, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Ivan, Rocha, Bancu.

Avem si ceva rezerve, așa că stăm binișor - Popescu, Acka, Popov, Vladoiu, Briceag, Screciu, Manea, Surugiu, Mazarache, Rambe, Gustavo, Băluță.

Problema e ca ... Multescu nu prea vede asta.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de dxtr009 » 18 Sep 2016, 23:56

alex.p scrie:La ce lot avem noi, prima echipă pare destul de clara (pentru noi cel puțin): Calancea - Dumitraș, Kelic, Kay, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Ivan, Rocha, Bancu.
excelent

sorialis, deja tu porti un razboi absurd
daca tie iti place sa crezi ca anamaria are atata influenta in echipa, pe baza unor declaratii ale unor persoane care exact cu asta se ocupa: MANAGEMENT si carora le ar fi maxim la indemana sa contracareze manevre oculte, n ai decat
mai veniti si la fotbal, oricat de bine intentionati ati fi, realitatea este sustinuta cu argumente si chestii concrete, nu cu povesti cu bau bau

in alta ordine de idei, pare totusi ca jucam pe stadionul din Voluntari de la 17:00
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

FreakBoy

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de FreakBoy » 19 Sep 2016, 00:05

Anumiti baeti (;)) imi cauzeaza dor de gogo, altii chiar de posti. Sunteti siguri ca aici au ramas "cei mai buni dintre olteni"?


Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 19 Sep 2016, 03:44

Frumoasa atitudinea lui Sandoi dupa meci - daca Jerry Gane nu ne scoate din CSU prin mass media, Sandoi a folosit corect numele si istoria echipei.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de zschortau » 19 Sep 2016, 08:22

Nici nu va puteti inchipui cat m-am saturat de Prodanca!
Mop, nemop, am gasit pe ce sa ne contram.
Si echipa nu merge, tot din cauza ei.
Si Bancu joaca prost tot din cauza ei.
Zlatinski s-a blonzit ( sau bolunzit).
Ivan doarme in ghete.
Kay se cearta cu Popov in propriul careu.
Lui Rocha i-a mai crescut 1 cm.
Toate din cauza ei.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de dantes » 19 Sep 2016, 08:36

Bobby scrie:Frumoasa atitudinea lui Sandoi dupa meci - daca Jerry Gane nu ne scoate din CSU prin mass media, Sandoi a folosit corect numele si istoria echipei.
Aceeasi observatie. Mai mult, mi se pare ca Sandoi vorbeste mai bine acum decat o facea cand antrena. A folosit deliberat de doua
ori Universitatea si a precizat ca a antrenat de trei ori "aceasta echipa". O adevarata lectie de comunicare.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorinyki » 19 Sep 2016, 09:14

Last edited by sorinyki on 19 Sep 2016, 09:18, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de gsm » 19 Sep 2016, 09:17

sincer, au dreptate.

Închis