[Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine duminica?

Poll ended at 17 Sep 2016, 23:11

3 puncte, ne mentinem pe podium!
21
84%
1 punct, il confirmam pe Sandoi in functie.
4
16%
0 puncte, Emil ne stie prea bine!
0
No votes
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de _T@V_ » 18 Sep 2016, 19:29

Am jucat azi in dorul lelii, exact cum a facut Multescu echipa. M-am saturat de improvizatiile astuia. Bancu a reusit o singura pasa azi. In rest, puscarie. Si el, si Maza. Madson deja a obosit. Nu inteleg cum nu reuseste Mateiu sa prinda nici banca, in conditiile in care Madson si Zlatinski deja scartaie din toate incheieturile
Iar in aparare... pregatiti-va de zile negre. Acka si Kay n-au castigat nici un duel cand a fost implicat Pena. Jale mare, sa-ti castige Pena toate, dar toate mingile.
Jucam din ce in ce mai prost.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de zschortau » 18 Sep 2016, 19:32

chiajna a jucat bine pentru o echipa in deplasare. nu au bagat autobaza. cu putin noroc ne-ar fi vaduvit si de punctul asta. noi jucam la intamplare, fara nici o idee, fara nici o minte limpede care sa ordoneze jocul. cred ca suntem in pierdere de viteza. ivan doarme in ghete, doar freza e de el, rocha viseaza. zlatinski s-a vopsit si ... atat. ca dovada, golul nostru a fost lucrat de cei mai slabi jucatori ai nostri. trebuie sa li se dea o sansa lui mateiu, dumitraș și copiilor de pe bancă. rambe și gustavo - dezamăgitor! o singură certitudine - avem portar - CALANCEA!!!


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2016, 19:44

Avem meci greu cu Voluntari miercuri. Daca ne bat, ne egaleaza la puncte si intra in lupta pentru play off. Acum, cele peste 2 milioane oferite de oier pentru Ivan in iarna par sa fi fost o afacere foarte buna pentru Craiova ! Andrei nu pare sa fie conectat la meciuri, deja nici macar nu este luat in seama de Daum (ca si Vatajelu de fapt).

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Copacul » 18 Sep 2016, 19:47

Era evident ca Emil va veni sa joace deschis, asa nu risca nici injuraturile din tribuna daca baga autobaza, nici reprosuri de la ai lui (chiar daca pierdea). Doar tataie smurd nu prea intelege mersul in sportul asta, din ce in ce mai evident ca e total depasit (a ratat tactic complet meciurile de la Timisoara, Cluj si asta)
Cu siguranta nici la noi nu apuca finalul de sezon
C O P A C U LImagine

LiviuB

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 18 Sep 2016, 19:51

Terminati frate cu fazele astea cu afaceri cu oierul. Va rog eu, si asa am o gramada de draci... nu am chef sa mai aud tampenii de astea

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2016, 19:57

Craiova e una dintre putinele echipe care nu au probleme financiare, conditii de pregatire si logistica foarte bune, probabil la buget sintem pe locul 2-3 (avem buget mai mare decit Dinamo - de exemplu) : dar asta nu se vede in jocul echipei. Actionarii echipei au bagat cu aproape 50 % mai multi bani in fotbal decit Hagi la Viitorul - si nu au cistigat nimic. Hagi a vindut jucatori de vreo 8 milioane de Euro in ultimii 3 ani, a jucat in cupele europene - evident ca omul a construit o afacere de succes, desi afacerea asta are destule bube :-) Ma intreb cita rabdare si bani au actionarii Craiovei, sa tot arunce cu milioane de Euro fara nici un cistig.

Hai Craiova si sa speram ca fi mai bine !

sorin107

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 18 Sep 2016, 20:16

ba, asta-i clasic multescu. mereu incepe bine si mereu se intampla in [cenzurat] mea ceva si se duce drq totul.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 18 Sep 2016, 20:31

Daca Multescu continua cu aceasta politica falimentara de a baga in teren jucatori care nu au nicio treaba cu fotbalul sau sunt iesiti din forma, pastrand pe banca jucatori sau in afara lotului jucatori care ar putea insemna o schimbare in bine pentru jocul echipei, tind sa cred ca intram in 2017 cu alt antrenor pe banca.

"Sunt supărat că nu am câştigat. Am făcut însă lucruri bune în teren. I-am felicitat pe jucători pentru ce au facut bine. Am pierdut dintr-o extragere loto. A prins (n.r - Marian Constantinescu) un şut, nici el nu stie unde s-a dus mingea. Fotbalul te pedepseşte când ţi-e lumea mai dragă. Noi stăpaneam jocul, aveam ocazii... Asta este."

Multescule, ai pierdut pentru ca bagi gloabe in teren, d-aia ai pierdut!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de zschortau » 18 Sep 2016, 20:35

adevarat!


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 18 Sep 2016, 20:45

eu cred ca Multescu nu apuca returu la Craiova,am inpresia ca deja a scapat vestiaru din mana si deja incepe sa alunece pe topogan marele antrenor SMURD.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Nea Marin » 18 Sep 2016, 21:04

De ce e mereu antrenorul tap ispasitor? Chiar si cu selectia partial neinspirata facuta de el, nu e vina lui ca aia din teren nu joaca! Cu Chiajna puteam bate lejer daca Ivan, Rocha, Baluta si celelalte vedete erau seriosi! Pe astia nu-i vede nimeni? Nu, sa plece antrenorul (oricine ar fi el), dar marii fotbalisti sunt batuti in cuie in lot, unii si in teren, plus ca sunt platiti cu o caruta de bani. De ce nu li se retine din salariu daca nu-si fac planul?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 18 Sep 2016, 21:06

Nea Marine, e NUMAI vina antrenorului atunci cand formula cu care incepe un meci nu da randament. Iar unii jucatori sunt iesiti din forma inca de la inceputul sezonului, nu de saptamana trecuta. Un antrenor capabil baga in teren numai jucatorii in forma, evitand sa apeleze la cei care nu pot s-o faca la capacitate maxima din N motive.
Ori Multescu insista cu Bancu, Mazarache sau Popov, desi are si alte solutii in lot.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Nea Marin » 18 Sep 2016, 21:09

Da, Deux, e si vina lui, dar si a jucatorilor. Ei de ce nu sunt sanctionati?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DarkComy » 18 Sep 2016, 21:23

Imi explica cineva pe ce post a fost jucat Rocha astazi de catre nea gigi? Cel mai bun varf al tau l-am vazut mai mult pe la mijlocul terenului impreuna cu madson
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: [Etapa a 8-a] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de JustME » 18 Sep 2016, 21:27

Nea Marin scrie:De ce e mereu antrenorul tap ispasitor? Chiar si cu selectia partial neinspirata facuta de el, nu e vina lui ca aia din teren nu joaca! Cu Chiajna puteam bate lejer daca Ivan, Rocha, Baluta si celelalte vedete erau seriosi! Pe astia nu-i vede nimeni? Nu, sa plece antrenorul (oricine ar fi el), dar marii fotbalisti sunt batuti in cuie in lot, unii si in teren, plus ca sunt platiti cu o caruta de bani. De ce nu li se retine din salariu daca nu-si fac planul?
pai in primul rand ar trebui sa ii vada fix antrenorul ca nu joaca si sa ii schimbe. dar daca el ii vede ca nu joaca si ii baga oricum..... ba mai mult pe altii chiar ii lasa in afara lotului sau ii uita pe banca.

cand a fost de laudat l-am laudat insa momentan Multescu isi arata crunt limitele.

Închis