[Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 24 Sep 2016, 13:45

ne consolidam locul 2 - 3pct
18
64%
facem pace - 1pct
6
21%
confirmam ca suntem Craiova si dam cu mucii-n fasole - 0pct
4
14%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 24 Sep 2016, 17:05

Il vrea pe Mateiu, Ivan, Vatajelu si Bancu inaintea oricarui meci direct...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de hanky panky » 24 Sep 2016, 17:07

DeuxEx scrie:Nu se poate sa castigam si noi un meci fara sa stam 90 de min cu inima la gura!

Trimis de pe al meu LG-D802
Nu-l mânia pe kiron
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lordliv » 24 Sep 2016, 17:10

DeuxEx scrie:Il vrea pe Mateiu, Ivan, Vatajelu si Bancu inaintea oricarui meci direct...
cat zicea c...a aia ca ia de la oier cand ii vinde jucatorii afara? [miti]
filiera mafiota din fotbalul romanesc.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2016, 17:36

MP bate cimpii dupa meci - postare pe Maxima Sport :

"Marcel Popescu la Sport.ro: "Nu există discuție, anul acesta vrem să luăm campionatul. Știm că trebuie să întărim lotul, din primăvară veți vedea o Universitatea msi puternică. Pentru moment, lotul actual ne dă motive de optimism." "

Nu inteleg rostul acestor declaratii in afara de a pune presiune aiurea pe niste jucatori care, cu citeva exceptii, jucau pina nu de mult in ligi inferioare din Romania sau prin Vest.

Dar cred ca daca echipa asta avea un atacant/golgeter gen Alibec si o atitudine mai putin naiva in anumite meciuri - se puteau face usor inca 5-6 puncte pina acum.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lordliv » 24 Sep 2016, 18:06

Bobby scrie:MP bate cimpii dupa meci - postare pe Maxima Sport :

"Marcel Popescu la Sport.ro: "Nu există discuție, anul acesta vrem să luăm campionatul. Știm că trebuie să întărim lotul, din primăvară veți vedea o Universitatea msi puternică. Pentru moment, lotul actual ne dă motive de optimism." "

Nu inteleg rostul acestor declaratii in afara de a pune presiune aiurea pe niste jucatori care, cu citeva exceptii, jucau pina nu de mult in ligi inferioare din Romania sau prin Vest.

Dar cred ca daca echipa asta avea un atacant/golgeter gen Alibec si o atitudine mai putin naiva in anumite meciuri - se puteau face usor inca 5-6 puncte pina acum.

pai chiar tu ai tras concluzia.cu cativa fotbalisti pe care marcelino ii promite in iarna,de ce sa nu tragem la titlu? apld
presiune? cei care nu rezista sa se duca dupa mateiu.are balta peste. o:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 24 Sep 2016, 18:27

Ma, cand a venit M.P. la echipa si a zis ca ne batem la play-off, 95% dintre ce de pe aici il credeam nebun. Va aduceti aminte, nu?
Nu trecu mult timp si ne spuse ca va incerca sa regleze problema cu expresia CSU in presa. Iar am crezut ca e nebun, dar uite ca pana si Naum e cu Universitatea in gura.
Acum vine si ne spune ca, daca ajungem in iarna pe primele pozitii o sa faca cateva transferuri care sa intareasca echipa (ma gandesc ca aici e vorba de jucatori pe care chiar trebuie sa platim bani, nu liberi de contract!), iar nu ne vine sa credem ca ar fi posibil.
Nu zic ca e sigur ca vom lua titlul, Doamne fereste! Dar in mod cert suntem, dupa 9 etape, una dintre singurele echipe care pot sa impiedice oile sa castige campionatul. Si asta in conditiile in care avem jucatori ca Mateiu si Dumitras exclusi din lot, avem atacant pe Mazarache si un Briceag pe postul de fundas dreapta.

Dupa urmatoarele 2 etape vom stii exact daca avem sau nu vreo sansa la titlu.
Si consider ca presiunea pusa de MP pe jucatori e benefica. Vor trebui sa traga tare ca din iarna sa nu fie inlocuiti cu altii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex.p » 24 Sep 2016, 18:33

Kay a plecat ieri din cantonament.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lordliv » 24 Sep 2016, 18:38

alex.p scrie:Kay a plecat ieri din cantonament.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
normal.jigodiile actioneaza.chiar inaintea meciului cu ovinele.
daca pana si regheblat il ataca pe marcel popescu.

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 24 Sep 2016, 18:44

Dar kay are legatura cu prodanca? Sau la ce te referi, lordliv?


Sent from my iPhone using Tapatalk

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lordliv » 24 Sep 2016, 19:02

sorin107 scrie:Dar kay are legatura cu prodanca? Sau la ce te referi, lordliv?


Sent from my iPhone using Tapatalk
analizeaza si meciul de la pitesti cu jigodiile becaliste.atunci au luat toate masurile ca regheblat sa debuteze cu succes la scfecesebesa.si nu numai jucatorii mopului au mimat jocul.iti amintesti patrunderea lui rocha? :-D
din pacate de atunci a inceput degringolada la echipa.

daca a plecat,dar sunt sigur ca alex are informatia corecta,inaintea meciului de luni,nu este intamplator.
nu am fost la meci. nu am vazut cum s-a accidentat si acka.oricum si el nu mai vrea sa semneze prelungirea.mai ales ca este amendat serios pentru intarziere la pregatirea de vara.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorialis » 24 Sep 2016, 19:10

lordliv scrie:
sorin107 scrie:Dar kay are legatura cu prodanca? Sau la ce te referi, lordliv?


Sent from my iPhone using Tapatalk
analizeaza si meciul de la pitesti cu jigodiile becaliste.atunci au luat toate masurile ca regheblat sa debuteze cu succes la scfecesebesa.si nu numai jucatorii mopului au mimat jocul.iti amintesti patrunderea lui rocha? :-D
din pacate de atunci a inceput degringolada la echipa.

daca a plecat,dar sunt sigur ca alex are informatia corecta,inaintea meciului de luni,nu este intamplator.
nu am fost la meci. nu am vazut cum s-a accidentat si acka.oricum si el nu mai vrea sa semneze prelungirea.mai ales ca este amendat serios pentru intarziere la pregatirea de vara.
nu-i bai, lordule, jucam cu popov- nu parea la sfarsitul meciului sa fi avut ceva grav, si cu kelic in aparare....

si da, presimt ca rocha nu va juca impotriva oilor, iar daca joaca, va da gol! :cool:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de andmal » 24 Sep 2016, 19:27

Probleme mari la fundasii centrali, pana acum ne-a scos Calancea. Acka are o atitudine jalnica, pare si mai gras, e alt jucator fata de anii trecuti. Kay a gresit si el destul de mult, mai alea la interventiile cu capul. Nu stiu de ce nu fu in lot azi, oricum e peste Acka. Croatul a jucat putin, dar pare primitiv.
Daca aveam atacant si fundas dreapa, aveam sanse mari la titlu. Prea putine sanse date jucatorilor de la echipa a doua, nu cred nu exista un atacant care sa dea cel putin atatea goluri cate a dat Mazarache, avand in vedere cate ocazii am avut in fiecare meci. Ca in rest, participarea lui la joc nu exista, cu simularile e comic de-a dreptul.
Una peste alta, ne prezentam bine, peste asteptari ca joc.


Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de zschortau » 24 Sep 2016, 21:07

Asa trebuie! Sa stie toti! Cand joaca la Craiova sa le tremure chilotii! Sa nu mai fie smecheri de genul " mergem la craiova sa luam puncte" Aici e CRAIOVA!


Trimis de pe iPad folosind aplicatia #craiovamaximaro
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2016, 21:13

DeuxEx scrie: Acum vine si ne spune ca, daca ajungem in iarna pe primele pozitii o sa faca cateva transferuri care sa intareasca echipa (ma gandesc ca aici e vorba de jucatori pe care chiar trebuie sa platim bani, nu liberi de contract!), iar nu ne vine sa credem ca ar fi posibil.
.
Pe toti jucatorii s-au platit bani - si bani frumosi. Nu mai dau aici detalii. Gustavo a costat-o pe Craiova destul de multi bani, de exemplu. Nu cred ca vreun alt club din Romania, in afara de FCSB, ar fi dat banii care s-au platit pe Gustavo. Ca sa nu vorbesc de Draghici - pusti de 18 ani, de care n-a auzit nimeni, cu o convocare la lotul national de juniori - s-au platit o groaza de bani. Nici un alt club din Romania n-a platit vreodata sumele uriase platite de Craiova pentru juniori no name - si nu e vorba doar de Draghici sau Ivan.

Nu exista jucatori "liberi" : se platesc bani multi ca prima de instalare, bani multi catre impresar etc. Voi credeti ca Madson a venit "gratis" la Craiova ? :-) Axinte de la Botosani, cine a auzit de Axinte ?, a avut prima de instalare de la Pandurii de vreo 30-40 k, cind a venit de la Botosani acum 8 luni.

La Craiova s-au cheltuit sume uriase de bani pentru aducerea unor jucatori care nu au confirmat - in ultimii 3 ani. Asta e problema - nu s-a cheltuit cu cap. Mi s-a spus ca U Craiova ar fi adus vreo 2-3 jucatori impumut de la echipe mari din Europa (CFR face asta de multi ani) vara asta, daca nu ar fi fost interdictia la transferuri - si probabil ca asta se va face la iarna. Nu cred ca se vor baga sume mari in cumpararea de jucatori sub contract.

Închis