[etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce face LEUL din Banie cand vine in vizita la OAIA din Pipera ?

Poll ended at 01 Oct 2016, 00:21

o eviscereaza si pleaca la Craiova cu 3 puncte, demonstram ca ne putem lupta la titlu anul asta si sarbatorim o saptamana
16
43%
egal, echipa Craiovei se prezinta demn la primul meci pe National Arena
16
43%
0 puncte, suntem inca necopti pentru a iesi campioni
5
14%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de hanky panky » 04 Oct 2016, 19:12

JustME scrie:[align=center]Frumoasa înfrângere a Craiovei[/align][/color][/b]

Pe Național Arena, oltenii au pierdut trei puncte, dar au câștigat mult mai mult.

E necesară o scurtă ridicare a privirii de la nivelul gazonului, de la înălțimea fluierului lui Radu Petrescu și a fanionului lui Ghinguleac către peluza cealaltă, cea de Nord.

Probabil că asistentul a trebuit să rostească în căști aiuritoarea afirmație „Radule, a fost henț la Acka și penalty” de mai multe ori, pentru că auzul „centralului” era bruiat de glasul acelei peluze, un cor uman de două mii de voci, în cel mai semnificativ desant provincial din ultimii ani la un meci în București. Plus că, inclusiv la tribuna întâi, fularele alb-albastre erau mai multe decât cele roș-albastre, semn că acest loc doi oltean strânge niște energii nebănuite.

Craiova joacă frumos și e iubită frumos. Mulți dintre puștii cu steaguri au auzit doar de la bunici și de la părinți de Balaci, dar printre ei erau și oameni de vârsta a doua, care și-au petrecut o parte a tinereții cu Maxima și care i-au înconjurat pe Nae Ungureanu și pe Aurică Beldeanu, doi tipi cu părul alb, scurgându-se discret la ieșire prin mulțimea de la „oficială”, adunată ciopor în jurul unei limuzine pe care se cățăra caraghios alt tip, mult mai mediatizat decât bătrânii internaționali.

Cu toată defilarea discretă a „Maximilor”, e reconfortant că după foarte mult timp Craiova nu înseamnă doar trecut. Înseamnă prezentul unei formații tehnice, plăcute și ofensive și înseamnă și viitor. În minutul 82 a intrat pe teren Vladimir Screciu, născut pe 13 ianuarie 2000, primul jucător din istoria primei divizii românești al cărui an de naștere începe cu cifra 2. Și mijlocașul central n-a debutat oriunde, ci pe Arena Națională, într-un derby al primelor două clasate. El vine nu numai după Ivan, ci și după Vlădoiu, decisiv în victoria cu Astra, sau după Manea, omul cu pasa de gol din meciul cu Viitorul.

La rând așteaptă Hreniuc, portarul Vlad, iar Petre, Ciocoteală și portarul Laurențiu Popescu au fost folosiți frecvent în finalul campionatului trecut. Acești copii azvârliți curajos în luptă sunt semnul că viitorul Craiovei a început deja.


sursa: alin buzarin - blog
http://blogsport.link site sport/buzarin/2016/10/04/frumoasa-infrangere-a-craiovei/
ȘEFII ARBITRAJULUI NE DAU ”CALDE” DE LA RECEA

MAR, 04 OCTOMBRIE 2016

Cu mortul neîngropat pe masa din sufragerie, cu mai multe cluburi cu colții înfipți în beregățile lui Vassaras și Deaconu, Comisia Centrală a Arbitrilor emite un comunicat în care nu spune nimic. Sau mai nimic. Compunerea, care poate fi citită pe portalele de specialitate, e mai confuză decât faza primului gol marcat de Steaua cu Craiova și mult mai în afara subiectului decât a fost hențul lui Acka în afara suprafeței de pedeapsă.
Vom studia, vom face o analiză amănunțită, vom face, vom drege. Așa zic domnii. Nimic concret, subiectele Voluntari, Botoșani și Steaua complet neatinse. Da, ne vom vedea cu toții pe 10 și 11 octombrie, vom aprofunda, vom despica firul în patru. De ce pe 10 și 11 octombrie și nu pe 32 sau 33 octombrie? De ce nu la primăvară? Sau în toamna viitoare? Nu cumva abia atunci revine kir Kyros de la Elada? Până atunci, ce face? Ia 6500 de euro pe lună, plus bilete de avion, plus cazare, plus mașină, plus telefon de serviciu ca să ronțăie calamarachi și suvlachi la vreo locantă din Pireu?
Singurul lucru clar din compunerea de gimnaziu alcătuită de CCA e că s-au luat măsuri drastice împotriva arbitrilor care au zbârcit-o la meciul de Cupa României dintre Comuna Recea și Metalourgistul Cugir!!!!! Extraordinar! Magistral! Colosal! Admirabil! Nemaipomenit! Câtă fermitate, ce intransigență! Ce-au făcut amărâții aceia pe terenul de la Recea? Le-au confirmat gazdelor că pot face patru schimbări și nu trei. Iar rezultatul a fost schimbat la masa verde din 9-0 pentru gazde în 3-0 pentru oaspeți.
Exemplul de crasă incompetență al acelor ageamii le-a venit pe voleu domnilor de la CCA. Îi belim, îi suspendăm, îi tăvălim prin smoală și fulgi, îi băgăm într-o cușcă și-i târâm prin bâlciuri să vadă prostimea că la noi nu merge cu așa ceva. Am găsit sursa tuturor relelor din lume, dându-i exemplu pe nereușiții de la Recea cu Cugir vede toată lumea cât de severi și de neînduplecați suntem noi! Carne friptă caldă direct de pe grătarul de la Recea! Demonstrație de forță pe viu!
Vax, e praf în ochi! După cum tot praf în ochi ar fi și mazilirea lui Vassaras. Da, e indicat să se renuțe la el, în afară de o gaură în bugetul federal grecoteiul nu face mai nimic. Dar scăparea de Kir Kyros nu rezolvă problemele. El poate fi acum un fel de Moțoc al cărui cap se va azvârli prostimii înfometate, dar sforile din arbitrajul nostru nu se trag de pe colina Acropolei, ci de-aici, de la București. Iar vinovații nu trebuie căutați cu lumânarea aprinsă, nici măcar cu bricheta. Brichetă am spus? Ce potriveală, domnule! N-am găsit altă rimă….

de Alin Buzărin

http://www.ilfovsport.ro/opinie-alin-bu ... -la-recea/
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 04 Oct 2016, 19:35

Atentie: atac azi pe facebook, la multi dintre noi, unul intitulat Doar Stiinta, a primit accept de prietenie de la multi. Mi-a cerut si mie, l-am intrebat cine e mai intai.

Apoi, mi-a spus ca stie cine sunt, ca il cunoaste pe deuz, deux a negat!

In fine, dupa inca ceva suturi trimise de mine prin mesaj privat, si-a sters contul !

In acelasi timp, sunt sunat de la persoane din club, care confirma si ele ca e cont fals!

Mai mult, se pare ca pentru cei cu care a apucat sa fie prieteni, putea vedea deja parolele - nu sunt expert, nici paranoia, dar asa zic o parte din oameni!

Plus: de unde mama dracu stia ca ma cheama sorialis pe forum????

Am schimbat imediat parola pe facebook, si pe forum!

Acum fac acelasi lucru si pe email!

sper sa nu fi fost prea tarziu!

DAR, atentie mare, Doryn, si altii: avem din nou multi "prieteni" !!!!!

ROG MODERATORII SA STEARGA IMEDIAT POSTARILE DE AZI ALE MELE, DE PE TOPICUL SEZONULUI! MA REFER LA CELE LEGATE DE FISIER, EXTENSIE .OPUS, ETC!!!

PS: Sper sa nu avem un infiltrat pe-aici!!!!

PS2: zicea ca are cont pe forum din 2010! Nu stiu daca o fi adevarat!

doryn, alti experti: puteti verifica conturile din 2010? Bine , e foarte posibil sa fi fost minciuna!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 04 Oct 2016, 19:45

e posibil sa ai dreptate. am schimbat si eu parolele pe forum si fb
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 04 Oct 2016, 19:48

eh, unii de pe forum cred ca am mult timp liber! :(

bai baieti, eu zic asa: daca a fost adevarat, sa va fie rusine!

Daca a fost vreo vrajeala din partea unuia din voi ( va stiti voi care!:), cu atat mai mult , sau mai degraba ****!

Iar daca doar postati mesaje la misto, ok, am inteles cu cine am de-a face!

PS: deranjeaza din ce in ce mai mult pe unii, faotul ca niste nemernici sunt aratati cu degetul?!?!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
adrian123
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 16 Iul 2015, 13:18

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de adrian123 » 04 Oct 2016, 19:55

sorialis scrie:Atentie: atac azi pe facebook, la multi dintre noi, unul intitulat Doar Stiinta, a primit accept de prietenie de la multi. Mi-a cerut si mie, l-am intrebat cine e mai intai.

Apoi, mi-a spus ca stie cine sunt, ca il cunoaste pe deuz, deux a negat!

In fine, dupa inca ceva suturi trimise de mine prin mesaj privat, si-a sters contul !

In acelasi timp, sunt sunat de la persoane din club, care confirma si ele ca e cont fals!

Mai mult, se pare ca pentru cei cu care a apucat sa fie prieteni, putea vedea deja parolele - nu sunt expert, nici paranoia, dar asa zic o parte din oameni!

Plus: de unde mama dracu stia ca ma cheama sorialis pe forum????

Am schimbat imediat parola pe facebook, si pe forum!

Acum fac acelasi lucru si pe email!

sper sa nu fi fost prea tarziu!

DAR, atentie mare, Doryn, si altii: avem din nou multi "prieteni" !!!!!

ROG MODERATORII SA STEARGA IMEDIAT POSTARILE DE AZI ALE MELE, DE PE TOPICUL SEZONULUI! MA REFER LA CELE LEGATE DE FISIER, EXTENSIE .OPUS, ETC!!!

PS: Sper sa nu avem un infiltrat pe-aici!!!!

PS2: zicea ca are cont pe forum din 2010! Nu stiu daca o fi adevarat!

doryn, alti experti: puteti verifica conturile din 2010? Bine , e foarte posibil sa fi fost minciuna!!!!
:)))Eu zic ca exagerezi,maxim e un dinamovist sau un boovean :))) :laughing:
Anti BuCUResti ! ucv ucv

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 04 Oct 2016, 20:01

e normal să fim cu ochii în 4! deja deranjâm! mai bine cu atentie decât să ajungem de râsul boovenilor, oilor sau javrelor! nu uitați faza de la meciul cu city! a rămas de pomină!


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv


FreakBoy

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de FreakBoy » 04 Oct 2016, 20:40

Mi-am schimbat si eu pin-ul de la card... Nu e de joacă cu ăștia :))

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

DoRyN

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DoRyN » 04 Oct 2016, 20:40

Parolele snt stocate codat in baza de date si nimeni nu are acces la ele, nici chiar daca baza de date ar fi furata, desi asa ceva e imposibil. Cand va uitati parola, sistemul de resetare a parolei e automat, nici o actiune umana nu e necesara. Singura modalitate ca cineva sa va cunoasca parola este sa aveti contul de email compromis. In acest sens vedeti avertismentul yahoo care spune ca toate adresele de email create anterior lui 2014 au fost furate, fiind suspectata implicarea unui stat.
yahoo0.jpg
yahoo1.jpg
yahoo2.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 04 Oct 2016, 20:54

adrian123 scrie:
sorialis scrie:Atentie: atac azi pe facebook, la multi dintre noi, unul intitulat Doar Stiinta, a primit accept de prietenie de la multi. Mi-a cerut si mie, l-am intrebat cine e mai intai.

Apoi, mi-a spus ca stie cine sunt, ca il cunoaste pe deuz, deux a negat!

In fine, dupa inca ceva suturi trimise de mine prin mesaj privat, si-a sters contul !

In acelasi timp, sunt sunat de la persoane din club, care confirma si ele ca e cont fals!

Mai mult, se pare ca pentru cei cu care a apucat sa fie prieteni, putea vedea deja parolele - nu sunt expert, nici paranoia, dar asa zic o parte din oameni!

Plus: de unde mama dracu stia ca ma cheama sorialis pe forum????

Am schimbat imediat parola pe facebook, si pe forum!

Acum fac acelasi lucru si pe email!

sper sa nu fi fost prea tarziu!

DAR, atentie mare, Doryn, si altii: avem din nou multi "prieteni" !!!!!

ROG MODERATORII SA STEARGA IMEDIAT POSTARILE DE AZI ALE MELE, DE PE TOPICUL SEZONULUI! MA REFER LA CELE LEGATE DE FISIER, EXTENSIE .OPUS, ETC!!!

PS: Sper sa nu avem un infiltrat pe-aici!!!!

PS2: zicea ca are cont pe forum din 2010! Nu stiu daca o fi adevarat!

doryn, alti experti: puteti verifica conturile din 2010? Bine , e foarte posibil sa fi fost minciuna!!!!
:)))Eu zic ca exagerezi,maxim e un dinamovist sau un boovean :))) :laughing:

sa dea Domnu' sa fie asa! o:

dar nu sunt convins... poate la vreun dinamovist ma pot gandi, au mai facut de-astea

dar boovean, daca e, e cu scop clar!

coincidenta a fost prea mare, sa nu ma gandesc la orice!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de FanStiinta » 04 Oct 2016, 22:06

Pai si halatul? Cat e halatul?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 04 Oct 2016, 23:19

Asta-i conversiatia avuta cu acel individ, dupa care l-am blocat.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8178
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 05 Oct 2016, 00:32

Declaratii Multescu dupa meci :

"„În unele momente m-am simțit umilit. Cu ce aroganță mă priveau centralul și tușierul. Mă vedeau că sufăr… Pe mine m-a deranjat foarte tare că pînă la fazele acelea incriminate au fost niște intrări cu talpa, dar jocul mergea, nu dădea niciun fault. Dar pentru viitor ce s-a întîmplat m-a înrăit și mai mult”, a spus Mulţescu. - See more at: http://www.fanatik.ro/multescu-m-simtit ... aDafT.dpuf

Tehnicianul lui CS U Craiova a dezvăluit şi care a fost atmosfera în vestiar după partida de pe Arena Naţională - See more at: http://www.fanatik.ro/multescu-m-simtit ... aDafT.dpuf

“Au fost niște discursuri frumoase. Capitanul Vătăjelu a spus: ‘Ne-au dezavantajat, dar și noi puteam să facem mai mult și să cîștigăm’. Eu îl apreciez pentru că eu vreau un colectiv viu, nu unul cu limbaj de lemn”, a declarat Mulțescu. - See more at: http://www.fanatik.ro/multescu-m-simtit ... aDafT.dpuf

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 05 Oct 2016, 00:59

fraierilor, v-a cerut mutley prietenia si voi l-ati ratat. Free gigi!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 05 Oct 2016, 12:58

"adevaratii" cum o mai scalda acum??? ca aia cu platitul suporterilor nu prea mai merge. prea multi s-au prezentat la stadion si mai important decat numarul a fost calitatea lor. "adevaratii" iar au supt-o si o vor suge in continuare, dar deja devine obisnuinta, milogelu i-a dresat bine.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis