[etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce face LEUL din Banie cand vine in vizita la OAIA din Pipera ?

Poll ended at 01 Oct 2016, 00:21

o eviscereaza si pleaca la Craiova cu 3 puncte, demonstram ca ne putem lupta la titlu anul asta si sarbatorim o saptamana
16
43%
egal, echipa Craiovei se prezinta demn la primul meci pe National Arena
16
43%
0 puncte, suntem inca necopti pentru a iesi campioni
5
14%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2016, 13:01

O fotografie cat 2000 de cuvinte...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 05 Oct 2016, 13:08

stiti cum e cu toate lucrurile astea? cine zice, ala e! ala de i-a facut fripturisti pe cei din peluza probabil ca este astfel de caracter. iar intre jurnalisti se stie ca sunt multi piscotari.
S-a rupt Brazda.

JustME

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 05 Oct 2016, 14:18

Alb-albaştrii sub lupă / Oltenii (Vătăjelu şi Băluţă) au fost la pupitru


Cei doi olteni titulari au făcut un meci foarte bun pe Arena Naţională, lor aparţinându-le şi faza golului egalizator

Calancea – Cele două goluri nu i se pot reproşa. A ghicit colţul unde bate Boldrin, dar acesta a executat prea bine penalty-ul acordat gratuit.

Briceag – A făcut un meci destul de bun în ambele faze.

Vătăjelu – Prestaţie foarte bună a căpitanului, atât pe teren, cât şi la declaraţiile după meci. S-a achitat bine de faza defensivă, a fost extrem de determinat şi a marcat un gol imparabil, după ce s-a infiltrat excelent prin apărarea gazdelor. Şi în partea a doua şi-a revendicat banda, iniţiind faza la care Băluţă a tras peste poartă şi pe final a avut şansa dublei, dar şutul său bun nu a fost şi plasat, fiind prins de Niţă. La ce apetit ofensiv are, poate ar trebui să se ia în calcul avansarea sa, pentru a profita mai mult de viteza şi tehnica pe care le posedă. Inexplicabilă neconvocarea sa la lotul naţional.

Acka – A jucat bine, i-a fost mult mai uşor de când a ieşit Tănase, pe care-l scăpase de sub control în două rânduri.

Kelic – Bun în jocul aerian, rudimentar când are mingea la picior, are probleme mari să şi degajeze, luftează de multe ori. Nici marcajul nu este unul eficient, este depăşit uşor în special în viteză, l-a cam bruscat pe Man în repriza secundă, fază la care gazdele au cerut penalty. Apoi, la 2-1 i-a prilejuit o ocazie lui Popa, după o alunecare ratată. Nu oferă nici pe departe ce se aştepta de la el.

Zlatinski – Lăsat de multe ori singur la centrul terenului a făcut faţă superiorităţii alergând foarte mult, acoperind spaţiile, faultând tactic foarte bine, fără să primească avertisment. A pierdut totuşi mingea la prima ocazie a gazdelor, pueta să-şi asume eventualul gol. De asemenea, chiar dacă nu era Amorim omul său, fiind în zonă putea sta mai aproape de el, deşi golul a fost din ofsaid. Inexplicabil de ce este desemnat să bată cornerele, când toată lumea ştie că execută pe colţul scurt, unde nici măcar nu vine vreun coechipier. Gustavo sau Vătăjelu ar fi mai indicaţi pentru astfel de faze, mai ales că ei nu contează deloc în jocul aerian.

Băluţă – Alături de Vătăjelu au fost cei mai buni jucători ai Craiovei pe Arena Naţională. A făcut o primă repriză excelentă, s-a implicat în joc, a oferit şi asisst-ul pentru golul egalizator, după ce îl lansase excelent pe Ivan la o fază anterioară. Şi în partea secundă a tras un şut prins însă de Niţă şi altul peste poartă. Este jucătorul cu cea mai mare creştere în joc faţă de anul trecut.

Ivan – A greşit la ambele goluri ale Stelei. N-a coborât cu Tamaş, care a centrat perfect pentru Amorim şi a pierdut posesia la centru într-o fază de contraatac, iar imediat Acka a fost sancţionat pentru că l-a lovit mingea în mână. A avut două şuturi în prima parte, primul cu dreptul, al doilea cu stângul, ambele plasate, dar nu puternice. A contat în joc, dar nu i-au ieşit prea multe, nici nu a avut mingi utile atunci când a fost aproape de poarta adversă, mai mult şi-a creat şansele de a şuta.

Nuno Rocha – Aproape inexistent, nu a ajutat prea mult echipa, se zbate inutil, a apărut în foarte puţine faze. Deşi uneori a interceptat câteva mingi la mijloc, nu le-a fructificat. Nu trece printr-o perioadă fastă.

Gustavo – Nu convinge deloc în bandă, a fost util doar atunci când a jucat în centru, la Voluntari. Nu are viteză, are şut şi pasă, dar din bandă nu prea şi le pune în valoare. Deşi este determinat şi nu se fereşte de dueluri, nu-l prea ajută fizicul.

Măzărache – A scos câteva faulturi, a dat cursivitate acţiunilor, a făcut presing, joacă mai mult pentru echipă decât joacă echipa pentru el. În schimb, are o şansă doar pe mingile primite în lateral sau în spatele fundaşilor, cu spatele la poartă îi este foarte greu să joace.

Bancu – Deşi a părut că a intrat bine în joc, interceptând două mingi la centrul terenului, a irosit apoi câteva contraatacuri, nu s-a sincronizat cu coechipierii. Rămâne mult sub nivelul arătat în sezonul trecut.

Rambe – O dată a ajuns mingea la el şi s-a împiedicat de ea. Nimeni nu a înţeles de ce Surugiu nu a fost păstrat în lot, fiind preferat Rambe, chiar dacă vorbim de posturi diferite, Ivan sau Rocha putând fi folosiţi în schimb ca back-up pentru Măzărache.


sursa: cvlpress.ro
http://www.cvlpress.ro/05.10.2016/alb-a ... a-pupitru/

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 05 Oct 2016, 16:03

...si un articol foarte bun, zic eu:

http://mirceamester.ro/liga-1-orange-fa ... l-arbitru/
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de stuparu_alexandru » 05 Oct 2016, 18:50

gogu2005 scrie:"adevaratii" cum o mai scalda acum??? ca aia cu platitul suporterilor nu prea mai merge. prea multi s-au prezentat la stadion si mai important decat numarul a fost calitatea lor. "adevaratii" iar au supt-o si o vor suge in continuare, dar deja devine obisnuinta, milogelu i-a dresat bine.

ce sa mai zica si saracii de ei.. nu te uiti ca si mana aia de oameni care mai sunt, tot batuti in cap au ramas ? ei scriu mesaje in loc sa faca un mitting (asa putini cati sunt) sa-i dea la **** brutarului, sa-l intrebe ce-i cu decizia aia de la curtea de apel s.a.m.d.

norocul cacatului cu ochelari de soare este ca mai are un sclav pe la un ziar de [cenzurat]. jegul ala uman numit daniel vlad, nu stiu cat il mai suporta pamantul, continua sa scrie toate rahaturile pe care i le da stapanul. mai e putin oriucm, pe urma, sper sa faca-n [****] atac cerebral toti, de nervi c-au supt-o.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

DoRyN

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DoRyN » 05 Oct 2016, 21:09

Exista informatii ca inainte de meci doi dintre jucatorii nostri au fost abordati prin intermediari. Nu li s-a cerut explicit sa nu joace la maxim, dar li s-a promis ca vor ajunge la FCSB. Unul dintre cei doi isi termina contractul in vara si chiar poate ajunge la FCSB. Ambii au fost in primul 11. Se stiu si numele, dar e mai bine sa nu le divulgam si sa vedem daca sursa e de incredere sau nu.

JustME

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 05 Oct 2016, 21:16

nici nu e foarte greu de ghicit :) am un feeling ca unul e roman si celalalt e strain. am o vaga banuiala ca pe unul dinte ei il admonesta indirect Vatajelu chiar dupa finalul meciului cand declara ca "unii" nu respecta ceea ce li se cere de pe banca.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex.p » 05 Oct 2016, 23:01

JustME scrie:nici nu e foarte greu de ghicit :) am un feeling ca unul e roman si celalalt e strain. am o vaga banuiala ca pe unul dinte ei il admonesta indirect Vatajelu chiar dupa finalul meciului cand declara ca "unii" nu respecta ceea ce li se cere de pe banca.
Mazarache? :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2016, 23:04

Mai degraba Ivan... Mazarache o fi el limitat, dar moare pe teren.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 05 Oct 2016, 23:59

Mai degraba cred ca e unul mai brunetel....
CRAIOVA NESUPUSA

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex21.mufc » 06 Oct 2016, 02:40

Briceag probabil, celalat brunetel a jucat bine.

Edit: mi-am adus aminte. La final, am cantat cu totii m*ie steaua.

La toate cantecele, toti au fredonat. La cel anti steaua, Vatajelu, Ivan si Bancu s-au facut ca ploua

Singurii care au cantat au fost Baluta, Briceag si Mazarache.

Briceag mai avea putin si ii explodau venele la cap de cat de "pasionat" era.

Deci pe el nu-l banuiesc de nimic, mi-a placut atitudinea lui de la final.
Aka giallorosso!

sorin107

[etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 06 Oct 2016, 05:28

Probabil ca e vorba de acka si ivan. Pe acka l-a muscat mingea de picior, dincolo de faptul ca n-a fost niciodata penalty acolo. Si nu e prima data in sezonul asta cand acka e foarte rudimentar, a mai gresit. Ivan sa-si bage mintile-n cap si sa se-apuce sa joace fotbal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

JustME

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 06 Oct 2016, 05:31

si eu tot la Acka si Ivan m-am gandit :) desi posibil sa fie vb si de Vatajelu, chiar el a declarat dupa meci ca i-au ajuns la urechi oferte de la oi.

de Acka sunt aproape sigur mai ales ca oilor le arde buza de un fundas central. dupa ce ne calificam in playoff daca nu vrea sa isi prelungeasca contractul si are ganduri de plecat la spurcati eu l-as trage frumusel pe banca sau l-as trimite dupa Mateiu si Dumitras. mai ales ca in ultima vreme nici nu rupe gura targului si mai are si un ghinion fantastic.. doua faze in care este implicat - faze petrecute in afara careului - mutate in careu de arbitrii.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 06 Oct 2016, 08:16

La meciul urmator as incepe cu Ivan pe banca, langa "fratili" lui Bancu...

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 06 Oct 2016, 09:29

DoRyN scrie:Exista informatii ca inainte de meci doi dintre jucatorii nostri au fost abordati prin intermediari. Nu li s-a cerut explicit sa nu joace la maxim, dar li s-a promis ca vor ajunge la FCSB. Unul dintre cei doi isi termina contractul in vara si chiar poate ajunge la FCSB. Ambii au fost in primul 11. Se stiu si numele, dar e mai bine sa nu le divulgam si sa vedem daca sursa e de incredere sau nu.
Acum eu zic așa: ori se verifică întâi sursa și până atunci nu se dă nimic pe post, ori se precizează de la început că sursa nu e verificată și se dă știrea, dar în cazul ăsta se menționează și jucătorii. Acum fiecare speculează în egătră cu numele celor doi, deși până la urmă se spune doar că au fost contactați, nu că au și evoluat în consecință. Părerea mea o:

Închis