[Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu comunistii?

Poll ended at 17 Oct 2016, 22:51

eutanasiem cainii - 3pct
25
71%
ii iertam pe comunisti - 1pct
6
17%
andone se salveaza - 0pct
4
11%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de SLH » 18 Oct 2016, 13:05

Super numarul de oameni care au fost la meci
Super bannerul cu ANTIbucuresti de la T2
Super jocul si in special atitudinea echipei
Super cresterea lui Baluta(anul trecut pe vremea asta era un fel de herghelegiu). Ma bucur foarte mult pentru el.

Singurul regret e ca iar am avut un mesaj impotriva televiziunilor interzis si am uitat sa-i injuram.
Mi-a fost putin teama ca nu o sa reusim, dar pana la urma ne-am marcat teritoriul fara probleme.
Dupa meciul asta e clar ca o sa prindem play-off-ul.

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de alexdrind96 » 18 Oct 2016, 13:20



Reactia lui Multescu, sper ca va merge videoclipul, e pus pe Divizia Locala Craiova daca nu.
Imagine

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de mihu » 18 Oct 2016, 13:20

SLH scrie:Super numarul de oameni care au fost la meci
Super bannerul cu ANTIbucuresti de la T2
Super jocul si in special atitudinea echipei
Super cresterea lui Baluta(anul trecut pe vremea asta era un fel de herghelegiu). Ma bucur foarte mult pentru el.

Singurul regret e ca iar am avut un mesaj impotriva televiziunilor interzis si am uitat sa-i injuram.
Mi-a fost putin teama ca nu o sa reusim, dar pana la urma ne-am marcat teritoriul fara probleme.
Dupa meciul asta e clar ca o sa prindem play-off-ul.
Daca vom juca in continuare asa nu am nicio emotie cu play-offul !!! in acest moment avem cel mai consistent joc !!! M-a suprins putin neplacut jocul mai slab al lui Acka, destule greseli la psae care erau sa ne coste...in schimb mi-a placut f mult Kay, a avut niste iesiri din aparare absolut incredibile !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de romaad » 18 Oct 2016, 14:55

Vreau doar sa remarc cum s-a pisat Briceag (cine ar fi crezut) pe omul "de nationala" Steliano Filip. Daume, uita-te baaa la meciurile care trebuie

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorialis » 18 Oct 2016, 14:57

Briceag - cel mai bun meci al lui, centrari bune, pasa de gol si gol!

S-a vazut indarjirea cu care a jucat, vedeti si reactia de la gol, poza e priceless!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de dxtr009 » 18 Oct 2016, 15:23

astept multumiri din partea forumistilor pentru ce am reusit sa scot din briceag
presiunea si ironiile l au facut sa munceasca mai mult
: )))))
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de andmal » 18 Oct 2016, 15:49

Din nou tendentios comentariul de la digi. Si toata transmisiunea, in general. Numai prim-planuri aiurea luate din tribune, o singura data s-a vazut galeria noastra. Si microfoanele numai ei stiu cum le pun, ca se aude doar ce vor ei. Dupa meci, se vorbeste 90 la suta de dinamo, ca dinamo ne-au permis sa jucam asa ofensiv si sa avem atatea ocazii.
Nu cred ca s-ar strica relatiile de joc daca s-ar incerca cu Ivan varf, a avut o preluare pe final acolo cum n-o sa faca Mazarache niciodata. Practic, Mazarache e acolo sa tina fundasul langa el, ca altceva nu poate. Acka, din nou cu emotii, aceeasi atitudine putin interesata.
Cum naiba sa il iei pe Filip la nationala si pe Vatajelu, nu?
Nu doar ca i-am batut pe caini, ca si anul trecut, dar i-am umilit iar nu prin scor, ci prin diferenta de joc prestat. Bravo, baieti!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de DeuxEx » 18 Oct 2016, 22:45

Dupa multi, multi ani, incepem sa traim cu speranta si sa visam din ce in ce mai sus. Si culmea e ca actuala situatie a echipei ne permite. Avem patron care plateste la timp, presedinte uns cu toate alifiile, antrenor cu experienta care doreste sa demonstreze ca nu e doar "SMURD"-ul echipelor in suferinta, ci se poate bate si la titlu, lot acceptabil, o mixtura de tinerete, experienta si dorinta de performanta, si SUPORTERI! Nu, nu toti, pentru ca inca mai exista sceptici si fani booveni. Dar echipa si-a recapatat identitatea, istoria si, din acest sezon, marea masa a suporterilor.
Iar pentru asta trebuie sa le multumim si celor care, involuntar, au pus umarul la asta - Jiji Sport, stana ciobanului din Pipera si haitei lesinate a lui Negoita. Fara furaciunea de pe Arena Nationala nu cred ca ar fi venit atata lume la acest meci.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 18 Oct 2016, 22:56

Eu i-as da titlul de "Revolutia alb-albastra din octombrie". Ceva s-a intimplat in ultimele 2 saptamini - un declick imens la nivel de echipa, suporteri si imagine.

Doua fotografii memorabile pentru mine certifica in sfirsit renasterea : fotografia cu Baluta si Mazarache aplaudind galeria la final de meci pe arena Nationala, si imaginea bucuriei cu Briceag si Zlati dupa golul marcat cateilor.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorialis » 19 Oct 2016, 14:35

JustME scrie:da, este o gresala destul de evidenta insa greseli de genul s-au facut chiar si in perioada de glorie a galeriei, un exemplu elocvent este mesajul ala "gigi becali... te-n gura matii". important e sa nu mai apara astfel de scapari pe viitor.
hmm, suntem siguri ca a fost o "gresala", mai ales atat de evidenta?!?! :cool:

Mesajul si imaginea intregii peluze aparuta in sfarsit in publicatii online, interesant. nu ? :-)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de alex.p » 19 Oct 2016, 14:46

Nu e nici un norocos sa faca topicul pentru meciul cu Gaz?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorialis » 19 Oct 2016, 14:48

Eu nu sunt norocos la topicuri de meci.... :(

Bince, cred ca am facut doar unul parca pana acum, si cred ca nu a iesit bine!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de DeuxEx » 19 Oct 2016, 15:19

Lasa, ca fac eu cand ajung la un PC...

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorialis » 19 Oct 2016, 16:11

sorialis scrie:
JustME scrie:da, este o gresala destul de evidenta insa greseli de genul s-au facut chiar si in perioada de glorie a galeriei, un exemplu elocvent este mesajul ala "gigi becali... te-n gura matii". important e sa nu mai apara astfel de scapari pe viitor.
hmm, suntem siguri ca a fost o "gresala", mai ales atat de evidenta?!?! :cool:

Mesajul si imaginea intregii peluze aparuta in sfarsit in publicatii online, interesant. nu ? :-)

LE: se pare ca sunt prea multe discutii in paralel, opinii diverse, inclusiv "lideri" care nu sunt lideri...

Cum dracu' or face altii , de sunt mereu impreuna, fara opinii separate?!

PS: Mi se pare foarte dificil, daca nu imposibil de construit ceva durabil/deosebit, daca nu este o voce, acel lider care sa reprezinte un grup!

La un moment dat, atat lucruri pozitive dar si negative trebuie expuse, respectiv prezentate in exterior, fie la club, fie echipei, fie presei, fie celorlalti suporteri.

Nu-mi permit sa dau sfaturi unora sau altora, discutam doar... Daca cumva se simte cineva "atins", scuze sincere!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de DeuxEx » 20 Oct 2016, 23:36

Comisia de Disciplină a FRF a anunțat astăzi, că, în baza art. 68.5 din Regulamentul Disciplinar, clubul oltean este sancționat cu o penalitate sportivă de 5.000 lei. Motivul? Întârzierile repetate de a retrimite mingea către teren ale copiilor de mingi!

sursa GeSePe

Inseamna ca Branescu trebuia sa ia 10.000 lei amenda, la cat a tras de timp :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis