[Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca va obtine Stiinta?

Poll ended at 22 Oct 2016, 18:13

Luam bataie
2
8%
Facem egal
5
21%
Castigam
17
71%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 24 Oct 2016, 13:03

alex.p scrie:Îl cunosc personal pe lordliv si ii cunosc pasiunea aprinsă pentru Știința, si probabil de acolo și cearta din această seară. Eu zic sa ne calmăm cu toții, e nevoie de toți lângă echipa pentru a ajunge sus.

LE. Puteam să mă documentez înainte de a scrie, dar na, sunt oltean, deci mai repezit. Legat de offside, se pare că e cam așa:
"În 2005 International Football Association Board a convenit asupra a unei noi Hotărâri privind Legea 11, și anume că „a fi mai aproape de linia de poartă adversă” înseamnă că „orice parte a capului, corpului sau picioarelor este mai aproape de linia de poartă adversă decât mingea și decât penultimul adversar. Brațele nu sunt incluse în această definiție.”". După definitia asta e offside Imagine

Dar îmi mențin părerea că nu a fost intenție.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
tocmai ca dupa definitia asta nu e. Am mai explicat, daca apararea este depasita linia offside-ului se muta la cel care paseaza. Ori albanezul, avea cel mult mana in fata lui, corpul pare cel mult pe linie

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 24 Oct 2016, 13:20

are o zgaiba pe genunche mai proeminenta. in timpul meciului mie mi s-a aprut ofsaid si la ei si la noi. dar nu fazele astea caracterizeaza meciul.
S-a rupt Brazda.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de lordliv » 24 Oct 2016, 13:27

@ sorialis
observ ca pe cmax exista o gasca care isi aroga drepturile de copyright pentru a fi suporter universitatea .
considera ca_cu ei a aparut oul.sau gaina.
sa faci diferenta intre suporteri de deplasari si cei care nu (mai) fac deplasari este o idiotenie.
observ ca aceeasi gasca vocala considera ca detine adevarul absolut. egocentristi pana in maduva oaselor.cei care detin 'alt adevar',sunt subiectivi.ca sa ma exprim elegant.sunt luati in colimator pentru a fi intimidati.
observ ca aceeasi gasca ataca actuala conducere a universitatii .probabil fiindca suntem pe locul al 2 lea dupa incheierea turului.sau ca nu doreste ca sa li umble la jucatori.asa cum aproba mititelul sau nea grigore.
observ ca aceeasi gasca imparte lumea alb albastra in doua.cine nu este cu noi este impotriva noastra.precum antecesorii de diferite grade care s-au perindat pe la conducere.
cand li te opui esti socotit partizanul unui partid,sau unui personaj devenit incomod,marcel popescu.
aceeasi gasca poarta ochelari de cal,feisbucisti.adica indivizii fac tot posibilul sa distruga ceea ce cu greu se construieste-UNIVERSITATEA !
UNIVERSITATEA s-a rebranduit nu pentru o gasca,nu pentru o peluza,nu pentru un partid!
s-a rebranduit pentru o intreaga regiune.de aceea se face si stadion nou.
cine a hotarat? in niciun caz Olguta,ica voinea (caruia, apropos, psd-ul i-a dat un sut in [cenzurat] dupa ce a adus multe investitii in zona) berceanu sau misu voicu.
a fost un grup cu adevarat elitist din Romania.din care facea parte si mugur isarescu.
nu trebuia ca brandul de tara UNIVERSITATEA sa apartina unui singur om,sau unei familii de mititei.

pentru alti forumisti

daca tu consideri ca a mictiona intr-o ceasca stelista si a-i face pe altii sa bea din ea este un act de mare bravura, anti secefecesebista,iti arati limitele.inca o data!
pentru voi, observ ca mititelul este un etalon obsesiv.raportati totul la neuronii lui.dar multi dintre voi i-ati idolatrizat gandirea! exista pe aici un individ care il pupa in [cenzurat] pe staicu cat si pe mititel.numai cand i-am vazut poza m-am ingretosat...si este un inversunat impotriva popescului.
lord,vine de la stapan.daca voi va asteptati ca sensul cuvantului sa respecte morala biblica "intoarce si celalalt obraz" va inselati.oricum fiu-meu a intrat prima data pe forum cu acest nickname ( il folosea la warcraft ).si l-am preluat.

ps.ai dreptate sorialis,nu i-am facut pe unii de pe aici feisbucisti fecesebisti.dar unii se comporta ca atare.
ps2 a fost off-side!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 24 Oct 2016, 13:55

cica in vara lui 2015 am fost interesati de Llullaku, care putea pleca liber de la Medias. avea leafa de 3000/luna.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: RE: Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2016, 14:10

lordliv scrie: UNIVERSITATEA s-a rebranduit nu pentru o gasca,nu pentru o peluza,nu pentru un partid!
s-a rebranduit pentru o intreaga regiune.de aceea se face si stadion nou.
cine a hotarat? in niciun caz Olguta,ica voinea (caruia, apropos, psd-ul i-a dat un sut in [cenzurat] dupa ce a adus multe investitii in zona) berceanu sau misu voicu.
a fost un grup cu adevarat elitist din Romania.din care facea parte si mugur isarescu.
nu trebuia ca brandul de tara UNIVERSITATEA sa apartina unui singur om,sau unei familii de mititei.
Ne-am dat dracu! Masonii, iluminatii si ceva extraterestii au stat la baza renasterii Stiintei!

PS: sper ca postarea ta e un pamflet!


Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 24 Oct 2016, 14:12

l-a luat Iasi atunci. In vara aia am fost interesati si de Boldrin, ala cica a fost si prin vestiar, numa ca a cerut 100K la semnatura (venea liber) si nea felics a zis ca mai bine aduce el niste bulgari buni

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 24 Oct 2016, 14:14

automat, el avand acces la informatii dintr o sfera atat elitista, cat si privata, ce ne transmite despre el ??
cat despre Olguta, n a miscat nimic, sforile le trageau elitistii si pt echipa si pt stadion
nu m ar mira ca si nea Marcel sa faca parte din grupul "arhitectilor"..
s ajung si eu acasa deseara si ma apuc de comentat mai pe larg :)))))
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 24 Oct 2016, 14:23

lordliv, eu cred ca tarie ca toti de-aici (cu exceptia aiuritilor gen mutley, daca exista in realitate!), dar absolut TOTI tin si sufera pentru Stiinta!

Pe multi am avut placerea sa-i cunosc personal, e-adevarat, abia de la revenire din 2013 (ehe, daca nu organizam eu intalnirile inainte de meciuri.... :)( :)( :)( )

Pe altii nu ii cunosc personal, dar ii apreciez la fel de mult!

Trebuie sa recunosc insa ca anumite formulari sunt sensibile pentru unii din ei, si imediata tentatie este sa-ti raspunda acid, si sincer inca nu am inteles de ce se intampla asta?!?! :mad:

De-asta te rog, nu mai folosi cuvinte dure, pentru ca sunt interpretate mai dur decat sunt ele...

Si da, anumite reactii te duc cu gandul la o inexplicabila dorinta de a "da cu parul in cap" , sau a te acuza de nu stiu ce "apartenenta" , deci spui inca de la inceput ca nu e asa.

Am obosit sa incerc sa inteleg aceste comportamente, si le ignor cat pot de mult. Din respect pentru mine, si pentru ei chiar...

Mai ales ca sunt atatea persoane pe forum, despre care (inca!) mai cred ca fac glume din prietenie, nu din alte motive...

Deh, asa sunt eu , mai naiv, si mai increzator in oameni... :)

Voi spune intotdeauna insa un lucru: indiferent cine este patron, presedinte, antrenor, jucator, ei vin si pleaca! Suporterii sunt cei peste care trec zeci de ani, imbatrinand pentru aceasta echipa!!!

Daca noi ne fu...em intre noi pe subiecte penibile, daca noi nu putem avea o atmosfera unita (atentie: nu cu specimene gen gogoase, etc, am mai spus-o deja), daca noi nu putem fi in relatii corecte si decente, atat intre noi , cat si cu cei din cadrul clubului, cine sa fie??

nici eu poate nu suport anumite persoane din club din motive personale si nu numai- si asa e! - dar ma ajuta cu ceva pe mine, si mai ales echipa, sa intretin un razboi intern!?!?

De multe ori, echipa asta a fost mancata din interior (oameni din club, oameni asa-zisi suporteri), dar ne suparam daca ne face media praf, sau daca altii din afara isi bat joc de noi?!?!

Pai ne meritam soarta, in pu...llllaaa mea!!! :o: :o: :o: :o:


Daca toti am fi impreuna, am putea disemina zvonuri de realitati, demonta planuri aiurea, respectiv pune in aplicare multe alte planuri care ar contribui scopului final! Totul decent, cu limite clare, cu comunicare corecta!

Toate echipele serioase, in toata lumea asta, asa procedeaza!

Noi in schimb am ajuns sa ne injuram intre noi (toate partile mentionate mai sus), doar pentru ca , inca o data s spun: DA! "Epoca" mititelu a last urme adanci!!!

Dar tocmai asta trebuia sa ne caleasca, sa ne faca mai intelepti, sa ne faca mai ... lucizi!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: RE: Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 24 Oct 2016, 18:26

alex.p scrie:
blixa scrie:Multumesc pentru imagine. Mie trunchiul mi se pare in fata, chisherilii pa linie. Nu stiu ce se ia in consideratiune.
Se ia în considerare pozitia picioarelor. După poza pusă de Cosmin, nu e offside, deși ieri la TV si mie mi s-a părut a fi.

Sovre ne-a tocat în multe meciuri, dar de data asta nu cred că a greșit. Si daca cumva a greșit (nu sunt expert în arbitraj), nu cred că a fost intenție. Au mai fost faze la limita la care putea să dea pentru ei dacă chiar vroia.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
intrebarea este - daca era alta echipă in situatia noastra se ridica fanionul? aici este problema. pentru ca suntem constienti cu totii ca se poate gresi. ceea ce nu inteleg eu - cum se face ca pt unii gresesc numai in favoarea lor iar pe altii ii tot dezavantajez? sau cum pot ca, in acelasi meci, la acelasi gen de faza, sa am 2 interpretari diferite?!!! asta ma deranjeaza pe mine...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: RE: Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 24 Oct 2016, 21:26

alextudi scrie: O alta idee, Nu a zis nimeni ca daca mergi in deplasare esti mai suporter, desi cam asta e ideea sa-ti sustii echipa acasa si in deplasare.

Nu-ti convine, stii unde e usa.


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Ma interesează si pe mine mai multe detalii despre prima fraza citata mai sus. Se poate?!?

Adicatelea, dacă matale te duci acum la meciuri in deplasare, cand unii nu MAI pot merge poate, te califică "mai suporter" decât unii ca...mine, de exemplu?!?

Esti sigur, sigur?

Chiar te rog, lumineaza-ne si pe noi, ăștia mai bătrâni, sa nu murim naiba proști...

Nu stiu de ce avem impresia ca noi (unii) suntem buricul pământului, si soarele se învârte in jurul nostru, doar pentru ca ne-am dorit ani de zile sa scapam de adică, si am susținut acest nou proiect... As numi-o îngâmfare tipic olteneasca, dar iar săriți de [cenzurat] in sus... Imagine Imagine Imagine

Da, poate nu toți sunt ultrasi, nu pot sa însoțească echipa peste tot, dar asta nu-i descalifica din poziția de suporteri...

Iar ultima propoziție: cu toata dragostea, dar confirma exact spusele lui lordliv, cine nu e cu noi, e impotriva noastră...Imagine

Trimis de pe al meu D5503 folosind Tapatalk
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

DoRyN

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DoRyN » 24 Oct 2016, 21:50

alex.p scrie:Îl cunosc personal pe lordliv si ii cunosc pasiunea aprinsă pentru Știința, si probabil de acolo și cearta din această seară. Eu zic sa ne calmăm cu toții, e nevoie de toți lângă echipa pentru a ajunge sus.
mda, imi dau seama,cred ca e nevoie de utilizatori suplimentari pe site-ul ala de dinamovisti, saracul lordliv cum se lupta el de unul singur sa tina piept dusmanilor chiar in fieful lor si sunt unii pe aici care nu inteleg, ce mai, asa se arata devotamentul fata de echipa.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de lordliv » 24 Oct 2016, 23:16

alextudi scrie:
O alta idee, Nu a zis nimeni ca daca mergi in deplasare esti mai suporter, desi cam asta e ideea sa-ti sustii echipa acasa si in deplasare.

Nu-ti convine, stii unde e usa.

du-te bai [*****] si cauta-te! iti fileaza rau! :))
intr-adevar 'suporterii' stiintei care au luat bani de la patroni pentru 'devotamentul' lor,nu merita sa fie denumiti suporteri.nu pentru ei s-a rebranduit UNIVERSITATEA CRAIOVA

@doryn
apreciez grija ta pentru hobby-ul meu de a da in oi si javre! apld daca te intereseaza filatelia,cartile dinainte de 1900 si tablourile,be my guest! sau poate ai tu un hobby care m-ar tenta pe mine...
poate eram mai multi daca unii dintre voi nu dadeati bir cu fugitii...de acolo! doar este cel mai mare site sportiv din romania!
dar asa va aratati voi atasamentul fata de echipa.aratandu-va muschii pe un site intern! este mult mai comod?!
mai ales ca nu aveti bani sa actualizati un amarat de clasament... :)(
am inteles ca barza ia pe putin 40 mil la un meci acasa.pentru cateringul la 'oficiala'.poate va ajuta si el cu un programator.unul mic! :lol:
ca tot o ajuta pe madame Olguta sa-si faca campanie electorala. [miti] el si bietul george.
vrei sa mai stii cum imi mai manifest eu devotamentul pentru UNIVERSITATEA ?
foarte mult si foarte divers.dar nu fac caragata de el.de devotament!

mi-a parut bine ca te-ai deranjat din tacerea ta ( parca spuneai ca nu te prea intereseaza acest site!) si mi-ai adresat niste persiflari! :-) cum spuneam ,voi va aratati muschii pe intern.si va folositi de munca unora care din greu au repus UNIVERSITATEA ,din nou in drepturi.
see you!

ps. sper ca data viitoare cand intru gasesc si eu un clasament real.daca nu, va cant pe siteul lui vadim!

ucv

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de lordliv » 24 Oct 2016, 23:19

observ ca desi scriu cu o mic,Olguta apare cu o mare! :-x
este un site sponsorizat de psd? :)(

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de lordliv » 24 Oct 2016, 23:27

:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DarkComy » 24 Oct 2016, 23:28

 ! Mesaj de la: DarkComy
lordliv...fa-ne un bine la toti de pe forum si nu ne mai onora cu prezenta. Du-te si poarta razboaiele tale online cu javre, oi si ciori si lasa-ne in pace asa cum suntem noi, cu un clasament defect, dar cu actiuni de marketing ce au aparut si in presa, spre deosebire de razboaiele tale online cu toti smardoii de tastatura.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis