[Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu DURII?

Poll ended at 29 Oct 2016, 00:35

ne luam revansa - 3pct
22
85%
impartim punctele olteneste - 1pct
4
15%
ne inscriem la masa credala pana la viitorul meci - 0pct
0
No votes
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 29 Oct 2016, 21:35

de prim min 60, spectatorii de la zero si trb intai il iau in colimator pe Pleasca. A primit ala atata carne de o sa uite de foamea care bantuie pe la Tg Jiu.
Min 85, Pleasca, ambitionat de incurajarile din tribuna, centreaza perfect lui Tucudean si asta ne taxeaza. Asa in treacat se razbuna si el pe tribuna, bagandu-si si el chestii. Mi s-a parut ca ne-a aratat si degetul mijlociu, dar nu bag mana in foc

iuli

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de iuli » 29 Oct 2016, 21:38

l-a aratat,poti sa bagi mana-n foc. :)(
important e ca la final el si cu grig au ramas cu ce a aratat.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 29 Oct 2016, 21:39

min 90... tocmai marcam al doilea gol. nea Gigi e impasibil si le face jucatorilor semn sa se calmeze. Toata trb zero urla la nea Gigi sa faca schimbare, dar el impasibil priveste concentrat la meci. Cam dupa 1 minut pare sa inteleaga ce ii cerem, se intoarce pe banca si il intreaba pe unul "Ce ba, mai avem schimbare?" Reuseste sa il bage pe kelic chiar inainte de ultima faza a meciului.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Kellogg » 29 Oct 2016, 21:40

3 puncte sunt 3 puncte. Nu ma intereseaza cum castigam meciurile, la limita, cu gol in ultimul minut, din offside, imi e indiferent atat timp cat la finalul meciului noi suntem cei care ramanem cu cele 3 puncte.
M-am asteptat de la inceput la un meci greu, nu si puteau dezamagi bandurii idolii de la stana. Oboseala isi face simtita prezenta cand un tur de campionat primul 11 este aproape identic. Urmeaza meciul de la Tg. Mures, un meci mai greu decat ne asteptam.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 29 Oct 2016, 21:45

si pentru ca m-a provocat Sorialis...ca nu tineam sa povestesc. Durii egaleaza si suntem cu moralu' la pamant la zero. Copacu' constata disparitia lui Sorin si intreaba, pe unde e Sorialis, se enerva si pleca? Nu stiu ce sa ii spun, nici nu observasem cand s-a tirat de sub ochii nostri. Ivan da gol si in bucuria golului ma trezesc luat de guler de unul de la oficiala. Ma intorc cu gandul sa ii zic ceva de dulce... Sorialis... ajunsese deasupra la loja.... "ce se intampla baaa ca pe mine ma trecu pipi si ma carai spre buda. Nu prinsei faza, dar vazui ca se bucura astia si nu o mai luai spre tribuna, intrai aici la astia"
In concluzie, e de bine, cand avem nevoie de gol, de acum il trimitem pe Sorialis sa faca treaba mica

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 29 Oct 2016, 21:51

si un off-topic. La Iasi (Iasi - fecesebe) va arbitra Tudor. Nimic de comentat

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DeuxEx » 29 Oct 2016, 23:51

Putem sa pariem linistiti pe victoria oilor si/sau un gol din penalty. :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Bobby » 29 Oct 2016, 23:53

romaad scrie:min 52.... nea Gigi, exasperat de inca o preluare gresita a lui Maza, ii face semn chelnerului de pe banca: baiete, adu-l pe Gustavo. 30 secunde mai tarziu, Mazarache primeste in adancime, se pisa pe nr 4 de la Pandurii, de am jurat ca e clona lui Suarez si nu baiatul venit de la Muscel, si plaseaza cu stangul pe langa Stanca in poarta. Pe banca, unii isi fac cruce, altii se sparg de ras, gandindu-se probabil ce ar fi fost sa fi apucat sa se faca schimbarea Nu le vine sa creada ca panarama meciului de pana atunci e capabil de probabil faza etapei/
Se renunta la schimbare si cateva minute mai tarziu, Maza da masura valorii inaltand zmeul de la 3-4 m de poarta. putea fi 2-0 si se termina meciul
Si pe mine m-a mirat faza primului gol : Mazarache e dreptaci, dar a facut un dribling fin cu piciorul sting si a sutat apoi plasat, linga bara - fara sperante pentru Stanca, tot cu piciorul sting. Executii neasteptate de la baiatul asta, care probabil ca a ratat vreo 20-30 de ocazii in acest campionat. Poate ca in 1-2 ani va ajunge un atacant decent pentru liga 1.

Eu felicit echipa pentru victorie; oboseala jucatorilor, fizica si psihica, plus nebunia de dinainte de meci in tabara oaspetilor ma faceau sa ma gindesc la un egal. Craiova a marcat 2 goluri si a mai avut vreo 5-6 ocazii mari de gol - nu-i rau de loc pentru o echipa care a prins o zi mai slaba.

Echipele s-au aparat tare prost la ultimele doua goluri. La golul Pandurilor, Pleasca ala era liber pe partea dreapta (similar cu faza in care Chiajna a marcat golul egalizator la Craiova !), nu-l deranja nimeni, centreaza si Tucudean, nederanjat de aparatorii nostri, o plaseaza imparabil linga bara. La golul de final, pe centrarea lui Briceag, Ivan si Gustavo erau liberi si nederanjati in careul gorjenilor.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 00:13

mie mi s-au parut obositi ai nostri. Vatajelu in special, a doua repriza aproape ca nici nu a contat in atac. IAr pozitia lui Bancu in teren (nici el nu stie cred ce joaca) face in asa fel incat Vatajelu e chair singur pe faza de aparare pe stanga. Azi mi s-a parut ca nu a fost dublat deloc acolo pentru ca noi am jucat cumva fara mijlocas stanga.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Bobby » 30 Oct 2016, 00:23

Multa agitatie azi in tribune si in mediul online. Craiova nu s-a mai batut acolo la primele locuri de vreo 20 de ani. Multi suporteri nu stiu ce e aia sa te bati la primele locuri dar sa mai si cistigi dupa meciuri slabe.

Principalii marcatori ai echipei sint un pusti de 19 ani si un baiat care batea maidanele ligii 3 anul trecut ! Cind a mai avut Craiova drept golgeter al echipei si principal om de atac un jucator de 19 ani ? Poate acum vreo 35-40 de ani ?

Ce echipa de liga 1 care se bate la podium a avut drept principal om de atac un pusti de 19 ani ? Poate Mutu la Dinamo acum vreo 17 ani - dar Mutu venise la Dinamo la virsta de 20 de ani.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 00:49

ma uit la meci in reluare, asa slab cum a fost, Bancu tot a dat si azi doua pase de clare de gol, din care atacantii nu ar fi trebuit sa rateze

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2016, 00:53

Nu ma convingi, sa stii

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de nuttelyca » 30 Oct 2016, 10:42

Meci slab, al doilea la rand. Nu stiu cat se mai poate continua cu rezultatele doar pe baza entuziasmului si a formei, lispa de valoare in randul primului 11 si in special a lotului este evidenta!

PS: Vatajelu daca nu se rezuma la fotbal in adevatatul sens si nu lasa figurile pe langa o sa-si rupa picioarele pt ca sigut o sa mai calce pe varza, dar nici nu o sa pupe nationala.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Kellogg » 30 Oct 2016, 11:03

De cand asteptai tu momentul potrivit sa apari din nou in peisaj.
Fa-ne sa ne fie dor de tine!
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de dxtr009 » 30 Oct 2016, 11:08

zlatinski si nuno rocha au luat al 4-lea galben si lipsesc cu tg mures
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis