[Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu DURII?

Poll ended at 29 Oct 2016, 00:35

ne luam revansa - 3pct
22
85%
impartim punctele olteneste - 1pct
4
15%
ne inscriem la masa credala pana la viitorul meci - 0pct
0
No votes
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de dxtr009 » 29 Oct 2016, 17:55

cu o parte din banii stransi in bucuresti pe biletele de la meciul de pe National Arena, clubul a fost de acord sa i investim in carti "CRAIOVA, mostenirea fotbalistica" - cadouri pt oltenii din lot + cativa mai sufletisti
ma bucur ca au acceptat ideea noastra, !neasteptat de incantati de gest
mancini le a facut cate o dedicatie personalizata + autograf
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

LiviuB

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de LiviuB » 29 Oct 2016, 18:02

Sorialis - problema astazi a fost de atitudine. De ce am putut juca dupa ce s-a facut 1-1? Mi s a parut o ca atitudinea a fost de ....

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorialis » 29 Oct 2016, 18:05

dxtr009 scrie:cu o parte din banii stransi in bucuresti pe biletele de la meciul de pe National Arena, clubul a fost de acord sa i investim in carti "CRAIOVA, mostenirea fotbalistica" - cadouri pt oltenii din lot + cativa mai sufletisti
ma bucur ca au acceptat ideea noastra, !neasteptat de incantati de gest
mancini le a facut cate o dedicatie personalizata + autograf
CLUBUL a fost de acord?!?!!? WTF??!?!?!

Pai nu eram independenti de club?!?!


Adica , ideile de gen: mergem impreuna cu suporterii pe drum, ne oprim la intoarcere impreuna, sa sarbatorim victoria, etc, erau "neconforme" , dar asta e? :)(

Intreb, nu dau cu parul...

PS: Tot respectul pentru Iulian, sa nu fiu inteles gresit, iar ideea este una excelenta! usteag
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorialis » 29 Oct 2016, 18:08

LiviuB scrie:Sorialis - problema astazi a fost de atitudine. De ce am putut juca dupa ce s-a facut 1-1? Mi s a parut o ca atitudinea a fost de ....
Liviu, atitudinea a fost buna tot timpul meciului, am fost pe stadion, am urmarit treaba asta...

Dupa 1-1, am presat si am avut faza golului!

Tine minte, aia au egalat in minutul 85!!!!!

Deci atitudine schimbata?! pai ce ai schimbat asa dramatic in 5 minute?

Am ratat 5 ocazii CLARE pana atunci!

Eu merg pe ideea ambitiei jucatorilor, de a incerca totusi sa castige un meci aparent simplu, in realitate "complicat" ! Stii la ce ma refer complicat, nu? :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Thunder

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Thunder » 29 Oct 2016, 18:12

Toate ca toate, mumu ciurii burii!!! Ivan pt goluri d-astea de minutu` 90 sau 90+ ar trebui sa faca 3 salturi peste cap, nu doar unu`. Mazarache ca de obicei, va da peste botic unora. Ar trebui sa-ntelegeti ca sutu` la poarta se antreneaza, caracteru` si atitudinea in schimb, nu. Asta ar trebui sa fie apreciat la Maza in primu` si-n primul rand. Daca un ratat ca Baird dupa 2-3 ani de Liga 1 a ajuns golgether nu inteleg de ce nu i s-ar permite si astuia micu` sa creasca 2-3 ani. Sa nu uitam ca abia prin iarna face un an de liga 1. Si totusi, a ajuns golgether!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorialis » 29 Oct 2016, 18:19

Thunder scrie:Toate ca toate, mumu ciurii burii!!! Ivan pt goluri d-astea de minutu` 90 sau 90+ ar trebui sa faca 3 salturi peste cap, nu doar unu`. Mazarache ca de obicei, va da peste botic unora. Ar trebui sa-ntelegeti ca sutu` la poarta se antreneaza, caracteru` si atitudinea in schimb, nu. Asta ar trebui sa fie apreciat la Maza in primu` si-n primul rand. Daca un ratat ca Baird dupa 2-3 ani de Liga 1 a ajuns golgether nu inteleg de ce nu i s-ar permite si astuia micu` sa creasca 2-3 ani. Sa nu uitam ca abia prin iarna face un an de liga 1. Si totusi, a ajuns golgether!

ohohoooo! good afternoon, tunetul olteniei!!!! :)( :)( :)( :)(

ba, lasand la o parte dinamue (mumu!!), sunt de acord 100% cu tine!!!! o:

daca nea gigi ii face o pregatire de iarna ca lumea, eu zic ca maza da inca 5 goluri decisive (cate are acum) , si in plaiof!

in rest: ivan iar o infipsa, si mi-aduc aminte din nou de nea Gigi acum ceva timp: " Ivan are nevoie sa-si revina dupa accidentare, face bine faza defensiva, sa-i intre si un goll, si isi va reveni"!

Si ete asa, isi revine de 3-4 meciuri incoace!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: RE: Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DeuxEx » 29 Oct 2016, 18:21

azzuro scrie:
zschortau scrie:ati văzut reacția lui nea gigi la golul lui măză?


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Se inchina si radea. Nici lui nu ii venea sa creada ce gol a dat Maza.Imagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
sorin107 scrie:s-a inchinat ca voia sa-l schimbe, dar n-a apucat.

meci mai slab al nostru, desi puteam sa dam mai multe.

multescu a insinuat un pic c-ar fi fost stimulati pandurii.
Pai au fost stimulati... Condescu a obtinut o suma de bani de la Nicolae Sarcina aseara. Nu cine stie ce, de-o ciorba fiecare. Dar destul cat sa-i motiveze.
Sarcina este patronul lantului de magazine "Succes", probabil cel mai bogat om din Gorj. Ca idee, toate betoanele pentru stadionul bandurilor sunt facute de catre aceiasi firma Succes...



Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: RE: Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorialis » 29 Oct 2016, 18:30

DeuxEx scrie:
azzuro scrie:
zschortau scrie:ati văzut reacția lui nea gigi la golul lui măză?


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Se inchina si radea. Nici lui nu ii venea sa creada ce gol a dat Maza.Imagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
sorin107 scrie:s-a inchinat ca voia sa-l schimbe, dar n-a apucat.

meci mai slab al nostru, desi puteam sa dam mai multe.

multescu a insinuat un pic c-ar fi fost stimulati pandurii.
Pai au fost stimulati... Condescu a obtinut o suma de bani de la Nicolae Sarcina aseara. Nu cine stie ce, de-o ciorba fiecare. Dar destul cat sa-i motiveze.
Sarcina este patronul lantului de magazine "Succes", probabil cel mai bogat om din Gorj. Ca idee, toate betoanele pentru stadionul bandurilor sunt facute de catre aceiasi firma Succes...



Trimis de pe al meu LG-D802

te afli intr-o mare eroare, ai nostri au jucat foarte slab! shit
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de u2blue » 29 Oct 2016, 18:36

3 puncte scurt /2
Morala meciului astuia Multescu poate ar mai trabui sa joace si aia mai tineri. Era clar ca unii erau obositi ... lot subtire ...

LiviuB

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de LiviuB » 29 Oct 2016, 18:39

Lasati-ma frate cu mazarache ca imi scoate peri albi. Facea 2-0 si incheia meciul daca era atacant. Plus ca e 0 barat pe faza ofensiva. Mi se rupe ca da 1 gol la 50 de ocazii. Vreau sa avem un atacant adevarat, nu caricaturi. La cate sanse i s a u oferit lui mazarache trebuia sa ajute echipa mult mai mult

sorin107

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorin107 » 29 Oct 2016, 19:25

Inainte sa dea gol ma pregateam sa scriu ca trebuie schimbat. Iar a jucat fundas la ei, a respins vreo 2-3 mingi, dintre care una de pe 6 metri. N-ai cum sa joci cu el daca ai atacant, decat ca ultima reduta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 29 Oct 2016, 19:36

gogu2005 scrie:Rezultatul e mincinos. Jocul a fost sub orice critica. Multescu trebuie sa.si faca curaj si sa bage din astia tineri pt ca nu se mai poate cu unii dintre 'titulari'

Nu e mincinos, noi am fost slabi, dar bandurii nici nu au existat. le-a intrat la singurul sut pe poarta . Sanmartean si Voiculet s-au facut ca joaca

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 29 Oct 2016, 19:49

um meci slab si oarecum ciudat azi, am fost crispati de la jucatori, antrenori pana la suporteri. Dupa ce ma uit la Liverpool va povestesc cateva faze tari de la meci
Last edited by romaad on 29 Oct 2016, 21:19, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorialis » 29 Oct 2016, 21:18

romaad scrie:um meci slab si oarecum ciudat azi, am fost crispati de la jucatori, antrenori pana la suporteri. Dupa ce ma uit la Liverpool va povestesc cateva face tari de la meci

ma tii in tensiune,ai??@??@@??@ :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:


sa nu dea naiba sa ma dai de gol , ca te mananc!!! :)( :)(
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 29 Oct 2016, 21:32

min 52.... nea Gigi, exasperat de inca o preluare gresita a lui Maza, ii face semn chelnerului de pe banca: baiete, adu-l pe Gustavo. 30 secunde mai tarziu, Mazarache primeste in adancime, se pisa pe nr 4 de la Pandurii, de am jurat ca e clona lui Suarez si nu baiatul venit de la Muscel, si plaseaza cu stangul pe langa Stanca in poarta. Pe banca, unii isi fac cruce, altii se sparg de ras, gandindu-se probabil ce ar fi fost sa fi apucat sa se faca schimbarea Nu le vine sa creada ca panarama meciului de pana atunci e capabil de probabil faza etapei/
Se renunta la schimbare si cateva minute mai tarziu, Maza da masura valorii inaltand zmeul de la 3-4 m de poarta. putea fi 2-0 si se termina meciul
Last edited by romaad on 29 Oct 2016, 22:00, edited 1 time in total.

Închis