[Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu bozgorii?

Poll ended at 05 Noi 2016, 17:01

le mai dam si noi un branci spre play-out - 3pct
21
75%
confirmam forma slaba si ne impiedicam cum numai Stiinta stie - 1pct
6
21%
suntem prostii campionatului si ne bate cea mai slaba echipa - 0pct
1
4%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 05 Noi 2016, 20:21

Veni,vidi,vinci!!!!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: RE: Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 05 Noi 2016, 20:25

SergyuR scrie:Ma doare in [cenzurat] de toți, suntem senzaționali!
Atât!!!!!!!

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Trimis de pe al meu D5503 folosind Tapatalk
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 05 Noi 2016, 20:26

Nu am jucat foarte bine...era și greu cu adversarii pe doua linii. Totuși puțin mai multa viteza, pase rapide și vom câștiga multe meciuri. Din ce zice Multescu asta a fost tactica.....sa dam gol și sa controlam jocul. Am câștigat dar mai este mult de lucru. Trebuia sa dam repede și golul doi sa stam mai liniștiți. Forza Știința!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2016, 20:27

Un meci ok, fara sa fi excelat la vreun capitol. Diferenta a fost facuta astazi de antrenori. Daca Alexa nu le spunea alor sai sa rupa tot, probabil altfel de meci am fi avut daca taranul de Muresan nu lua [r] .
Un meci dominat 90 de minute, probabil singurul din acest sezon in care nu am stat cu sufletul la gura pana in min. 90.
Ca idee, eu l-as fi pus pe Screciu sa transforme penalty-ul...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de nuttelyca » 05 Noi 2016, 20:34

DeuxEx scrie:Un meci ok, fara sa fi excelat la vreun capitol. Diferenta a fost facuta astazi de antrenori. Daca Alexa nu le spunea alor sai sa rupa tot, probabil altfel de meci am fi avut daca taranul de Muresan nu lua [r] .
Un meci dominat 90 de minute, probabil singurul din acest sezon in care nu am stat cu sufletul la gura pana in min. 90.
Ca idee, eu l-as fi pus pe Screciu sa transforme penalty-ul...
Ca sa ce? Tu te crezi in FM? Sa rateze pustiul ala de 16 ani iar la faza urmatoare sa luam gol cum de fapt era sa si intample la patrunderea lui Morar, iar dupa ii taiam tot moralul copilului si mai pierdeam si puncte, iar vinovat era multescu ca n-a pus un om cu experienta sa bata.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2016, 20:35

Sa mori tu ca rata pustiul?!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de nuttelyca » 05 Noi 2016, 22:12

Tocmai ca era un risc inutil si o presiune inutila pt un copil care are tot viitorul in fata, iar un posibil de astfel de eveniment ii putea ingropa macar entuziasmul si moralul de moment.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 05 Noi 2016, 23:05

Ne-ai "dovedit" si azi, Domnule Multumescu! :)

Un meci castigat cu cap! De antrenor in primul rand!

Nea Gigi si-a dat seama ca nu puteam juca avantat, cu combinatii rapide la mijloc, lansari in viteza, riscam intrari si mai dure decat au fost.

Condrea a avut atac de galben la primul fault al meciului! Intrarea lui muresan - daca ii prindea piciorul, si pe pamant, era de posibila fractura!

Frustrarea jucatorilor de la asa se stia de mult, s-a vazut in teren.

Pe de alta parte, era clar din primele minute ca asa nu statea in ghete, nu avea rost sa fortezi! Decat poate daca nu dadeam gol pana in minutul 70...

Golul a venit bine, apoi am controlat mingea , posesia (oare cat o fi fost), la modul cel mai calm.

Recunosc, ma cam suparasem cu atatea pase, multe la centru sau in spate, cand era clar ca puteam forta scorul campionatului! Dar riscam si accidentari grave!

Plus ca nici nu am depus efort fizic foarte mare!

Concluzie: meci jucat cu multa minte, luciditate, asa cum trebuia!

Felicitari tuturor!

Suporterii - ca de obicei, la inaltime! Respect!

PS: tare faza in care la portavocea noastra, dupa ce aia au pus aplauze in boxe, s-a auzit: dati boxele mai tare! nu se aud "incurajarile" alora de la asa!

Foarte tare!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Noi 2016, 00:03

Daca se intra tare la Bancu - o da de frica ...
Psihologic ramane marcat, nu stiu daca va fi vreodata jucatorul care ar fi putut fi daca nu si-ar fi rupt piciorul. Mare tragedie.

Lotul devine din ce in ce mai subtire. De vazut cat sta Popov pe margine.
De vazut ce stare de spirit are Rocha dupa ce a fost pedepsit.

Cred ca ura lui Sumudica pentru Reghe o intrece pe cea pe care o are fata de noi, astfel poate arajeaza echipa favorabil unei infrangeri ... ca doar vorba aia : " e :-x e :-x e :-x :-x :-x e :-x e :-x e :-x :-x :-x steaua !!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 06 Noi 2016, 00:05

Pai Rocha n-a fost pedepsit... A acumulat 4 galbene, d-aia n-a jucat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 06 Noi 2016, 01:26

Ba, eu nu sunt multumit. Astept sa ma injurati dar astora trebuia sa le dam cu terenul in cap. In afara ca jucara aproape tot meciul in 10, mi se paru cea mai slaba echipa intalnita pana acum. Nu mai zic ca e a nspea ocazie cand ratam trecerea pe locul 1 desi depinde doar de noi. Ai 1-0, om in plus, joci cu cea mai slaba echipa din prima liga si nu esti in stare sa mai dai doua. Asa cum a zis varu Just, suntem in pierdere vizibila de viteza. Mazarache e comic, lui Vata pare sa ii mai iasa centrarile, Ivan a jucat mai mult cu gandul la nationala. Doar Zlatinski mi se pare in crestere in momentul de fata. Iar nu inteleg de ce [****] nu facem si noi schimbari ca oamenii in min 60-70, sa prinda si alde Gustavo et comp minute.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 06 Noi 2016, 07:33

Unii suporteri ai Craiovei ar dori victorii in deplasare cu 4-0, inca vreo 6 ocazii clare de gol ratate, si ritm de joc ca in Premier League :-)

Eu sint multumit cu ceea ce s-a intimplat la Tirgu Mures. Sper ca in cele doua saptamini de pauza sa se refaca Madson (echipa are mare nevoie de el), iar Mateiu si Dumitras sa intre putin in forma pentru finalul dificil de sezon.

Remarc inca o data prezenta lui Screciu - un pusti care joaca in prima echipa la o virsta mai frageda in comparatie cu Balaci (dar la o virsta un pic mai inaintata in comparatie cu Geolgau - care e debutat parca la 15 ani si 9 luni). Craiova nu a mai avut din anii '70 un pusti pe la 16 ani sa joace minute bune in meciuri oficiale. Tot de pe atunci Craiova nu a mai avut un pusti titular in ofensiva la 19 ani (Ivan) cind echipa se bate la primele locuri. This is history in the making !

P.S. Nu inteleg de ce Manea nu e bagat cel putin 5 minute pe teren...

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 06 Noi 2016, 07:56

O victorie mare din perspectiva ocaziilor avute: mult mai putine decat de obicei, si totusi diferenta de doua goluri pe tabela. Plutim 2 saptamani pe victoria asta, iar pentru moral, sa bati si cand joci mai slab, cred ca-i balsam pentru orice rana psihologica din trecut. Felicitati baetilor care au facut deplasarea: v-ati auzit bestial.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

iuli

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 06 Noi 2016, 09:32

am castigat lejer acolo unde cainii au pierdut,iar oile au egalat in ultimul minut.ce tot o dam aiurea?am jucat lent?pai de ce am fi jucat in viteza,sa le dam alora sansa sa aiba mingea si ocazii de gol?

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 06 Noi 2016, 11:40

Au jucat cum trebuie. Asta nu se aștepta Alexa. ASA a jucat la ciupeala, dar am fost inteligenti.
Bravo băieților din galerie.

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Închis