[Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem contra lui "Sumudica o are mica"?

Poll ended at 20 Noi 2016, 21:34

scufundam salupa "ASTRA" - 3 pt
24
75%
sumi ne arata ca nu o are asa mica - 1 pt
5
16%
ne innecam ca tiganii la mal - 0 pt
3
9%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 22 Noi 2016, 12:01

ozzy scrie:Mai ales anul trecut au făcut un circ atât de mare, că până la urmă au uitat esențialul și-a luat Astra campionatul, în loc să-l ia fcsb.
pentru ca uneori afacerile bat fotbalul.

a mai fost unul bucsaru care avea niste datorii la becali si a castigat intr-un mod "neasteptat" campionatul ca mai apoi sa dispara cu totul, mai putin datoria care a fost platita.
CRAIOVA NESUPUSA

iuli

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 22 Noi 2016, 12:14

gogule,cele 2 scenarii sint total diferite.astra s-a batut direct cu fcsb,urziceni se batea la titlu cu cainii.atunci gigi a tras sforile sa impuste doi iepuri nu sa-si taie singur creanga,cum sugerezi tu.

LiviuB

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 22 Noi 2016, 12:24

pe noi trebuie sa ne intereseze sa castigam cat mai multe meciuri iar mintea jucatorilor trebuie sa fie numai la asta. de ajutat nu o sa ne ajute nimeni, doar noi ne putem ajuta.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 22 Noi 2016, 12:45

Neînvinși pe teren propriu din vremuri imemoriale, oltenii s-au emoționat la posibilitatea trecerii pe primul loc în caz de victorie cu Astra și au jucat ca niște liceeni emotivi pe care proful de mate îi pune să rezolve faimoasa conjectură Beal. Unde ”Bea-l” este îndemnul pe care Șumudică pare să i-l fi adresat lui Alibec la ultimele meciuri, ca să prindă omul curaj să joace și așa, accidentat la genunchi. Alibec a scos în prima repriză un penalty care n-a prea fost, dar deja ne-am obișnuit cu lovituri de pedeapsă apărute prin Liga 1 de nicăieri, precum rudele de la regretatul show “Surprize, surprize” (apropo, a primit și Dinamo un penalty-fantomă, dar l-a ratat). Una peste alta, oltenii s-au obișnuit deja cu conceptul mai ceva decât cu prazul între buze, pentru că pățiseră la fel, amărâții, și la înfrângerile anterioare, cu Timișoara și Steaua.

de pe blogul lu' un nene care s-a saturat sa scrie la gesepe si si-a luat soarta in maini. Observatie buna, avem 4 infrangeri din care trei nu prea au fost...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex.p » 22 Noi 2016, 21:53

L-a vazut cineva pe Adrian Petre de la UTA? Am vazut un articol cum ca ar fi diverse echipe interesate de el (bine nu stiu cat e adevarat, si cat e platit de impresar sa ii creasca cota).

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de nyk_sorin » 22 Noi 2016, 21:57

alex.p scrie:L-a vazut cineva pe Adrian Petre de la UTA? Am vazut un articol cum ca ar fi diverse echipe interesate de el (bine nu stiu cat e adevarat, si cat e platit de impresar sa ii creasca cota).
L-a vazut nea Gigi :)
Petre de la UTA?
Îl știm. Nu e încă ce trebuie. Inconstant, ratează mult, dispare din joc…

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex.p » 22 Noi 2016, 22:49

nyk_sorin scrie:
alex.p scrie:L-a vazut cineva pe Adrian Petre de la UTA? Am vazut un articol cum ca ar fi diverse echipe interesate de el (bine nu stiu cat e adevarat, si cat e platit de impresar sa ii creasca cota).
L-a vazut nea Gigi :)
Petre de la UTA?
Îl știm. Nu e încă ce trebuie. Inconstant, ratează mult, dispare din joc…
:)( :)( Mersi. E un cuvant cheie acolo: "inca". Asta inseamna ca merge crescut.

Închis