[Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem contra lui "Sumudica o are mica"?

Poll ended at 20 Noi 2016, 21:34

scufundam salupa "ASTRA" - 3 pt
24
75%
sumi ne arata ca nu o are asa mica - 1 pt
5
16%
ne innecam ca tiganii la mal - 0 pt
3
9%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de laylow » 20 Noi 2016, 21:00

mihu scrie:Chiar dacă astăzi am jucat prost , practic singura ocazie a venit la final la șutul lui Bancu, nu pot să remarc ce [cenzurat] a fost astăzi cel mai bun arbitru, care pe lângă acel 11m dat aiurea, în repriza a 2 a putea să dea o grămadă de cartonase galbene, care la un moment dat se puteau transforma și în roșii. Numai Texeira cred că a făcut vreo 10 faulturi fără să ia cartonaș.

Trimis de pe Nexus 5X folosind aplicatia #craiovamaximaro

Legat de arbitru, putem constata ca a fost absolut pe langa tot meciul. extrem de multe faze judecate aiurea chiar si in favoarea noastra. Daca nu era fluierasul era un meci de 0-0. Mergem mai departe.


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de florinkeke » 20 Noi 2016, 21:10

Un penalty dat aiurea a decis un meci slab al nostru.Asta e ...mergem inainte si Forza Stiintza!!!!S-a vazut lipsa lui Ivan.

LiviuB

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 20 Noi 2016, 21:28

era bine daca Gustavo ar fi fost bagat mai devreme

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de u2blue » 20 Noi 2016, 21:33

Joc pierdut tactic ... Gigi si-a dat seama ca a gresit si a schimbat in ultimele 15 min ... prea tarziu. Io zic ca se poate pt titlu.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de jianu_max » 20 Noi 2016, 23:07

Incredibil..am luat bătaie şi nu retrogradăm, nimic? Nu e înmormântare aici?:)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Copacul » 20 Noi 2016, 23:45

O infrangere acasa inre-un sezon e de bun simt pt oricine. Nu mai cautati explicatii.
Daca poti sa si canti dupa asta e chiar mai bine ucv
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 21 Noi 2016, 00:12

Multescu se temea inainte de meci de lipsa unor alternative solide la jucatorul U21; chiar spunea ca Manea nu e in forma - si asta s-a vazut.

E al treilea meci - dupa Timisoara si Cluj - in care ratam pasul spre locul 1. Fara Madson si Ivan echipa pierde in valoare.

Sper sa avem forta mentala sa raminem acolo in lupta pentru podium. Cind vad arbitrajele din liga 1, titlul de campioana pare decis catre oier.

Succes echipei la Iasi !

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de nuttelyca » 21 Noi 2016, 00:29

S-ar putea sa ne ducem in cap, valoare nu avem de locul doi, iar entuziasmul e pe sfarsite, nu mai poate face minuni multescu. Nu batem la Iasi, e bine daca luam si un punct.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de copaceljr » 21 Noi 2016, 00:29

Mergem mai departe, până la urmă e prima înfrângere a noastră pe teren propriu și parcă mai bine c-a venit acum și nu cu vreun alt ciuruc de echipă să ne facem sânge rău de pomană. Halucinant cu siguranță și faptul că suporterii s-au întors spre Craiova parcă mai bucuroși ca la victoria cu Dinamo, iar la Beharca iar a fost show cu un restaurant plin de olteni cântând imnul (vedeți postarea pe Maxima).

Hai băieții, victorie la Iași! usteag
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de copaceljr » 21 Noi 2016, 00:30

nuttelyca scrie:S-ar putea sa ne ducem in cap, valoare nu avem de locul doi, iar entuziasmul e pe sfarsite, nu mai poate face minuni multescu. Nu batem la Iasi, e bine daca luam si un punct.
Și totuși, concret, pe ce te bazezi când zici că nu batem la Iași?
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de nuttelyca » 21 Noi 2016, 00:35

Ma bazez pe faptul ca o sa intram intr-o faza mai proasta, o faza care ar putea sa se accentueze. O sa avem un Ivan revenit dupa accidentare care nu o sa fie 100%, jucam pe un teren prost si greu, cu un adversar solid. Un adversar care ca si astazi o sa se inchida, iar noi nu avem mijlocasul de ultima pasa care sa faca diferenta, nu avem atacantul de careu pe care sa il jucam cu centrari pt ca o echipa care se aglomereaza pe centru trebuie deschisa in lateral si venit cu centrari, iar noi nu avem jucatorul ala.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de copaceljr » 21 Noi 2016, 01:06

SergyuR scrie:Rămânem cu tribuna a doua aplaudând jucătorii. Am dominat clar, cu destul de putina inspirație si de la băluța si de la rocha sau bancui. Teixeira trebuia sa ia vreo 3 roșii azi, săpunaru unu, seto si lovin si ei. Unde ați mai văzut echipa cu 34 faulturi dintr-un meci? Eu nu sunt supărat, putem bate liniștiți la Iași si cu Timișoara. Trebuie sa securizam playofful, sa stam aproape de podium. Mai ușor cu titlul, anul asta luam cupa
Așa am zis și eu. Personal, îmi doresc doar să stăm cât mai lipiți de FCSB până la finalul campionatului și să-i chinuim cât mai rău, să nu obțină un alt titlu nemeritat fără ”muncă”, plus aia din partea arbitrilor, desigur. Rămân la părerea că o clasare pe podium la sfârșit de sezon, plus accederea în finala Cupei României sunt două obiective realizabile.
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

JustME

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de JustME » 21 Noi 2016, 01:07

pana si ala de la digi era mirat ca se da penalty la faza aia. probabil jegul ala de arbitri il pregateste pe alibec pt perioada in care o sa joace la oi. sa se invete omul cu penaltiuri inventate.

oricum nu e niciun dezastru ca am pierdut. suntem tot pe locul 2, tot la trei puncte de spurcati. important e sa intram in playoff si de acolo mai vedem. daca astea 3 puncte pierdute azi ajuta Astra sa intre in playoff atunci nici nu-mi pare rau. nu de alta dar nu-l vad pe Sumudica sa se predea in meciurile cu spurcatii deci tot raul spre bine.

va rog (iar) sa nu-l mai citati pe skeke. il am la ignore si chiar n-am chef sa citesc aberatiile lui. nu de alta dar repeta aceleasi idiotenii la nesfarsit, e chintesenta plictiselii omul. multzam anticipat.
Last edited by JustME on 21 Noi 2016, 01:28, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 21 Noi 2016, 01:17

Am fost la meci... 450 km la volan... nu sunt suparat, am vazut ce trebuie, baietii au luptat, au avut determinare, au pus osul, nu e timp de lamentari. Daca nu ar fi fost hotul ala la centru, probabil iesea un egal.

PS Eu atat vreau sa mai spun, cata vreme il mai tolerati pe papagalul asta (m...ey) pe forum, eu unul refuz sa mai contribui in vreun fel... sincer mi se pare prea mult, dupa efortul asta sa vin sa ii citesc ineptiile. Nu ma refer neaparat la postarile de pe threadul asta ci si la altele.

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alexdrind96 » 21 Noi 2016, 06:10

si eu m-am saturat de prostia astuia
Imagine

Închis