[Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca scoatem in Moldova?

Poll ended at 25 Noi 2016, 13:50

3 puncte, echipa isi revine
16
80%
1 punct, bun si ala
3
15%
0 puncte, venim cu mana goala
1
5%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 27 Noi 2016, 18:28

Plus Briceag, Rocha, si altii, fix aia care ti-au adus punctele care te-au dus pe locul 2-3....

La meciul cu timisoara, ar merge un banner gen mazarache-sluga lui rotaru, sau ceva similar...

Da, nu sunt jucatori de elita, da, nu au rupt gura targului, dar dupa mine, sa-i desfiintezi in halul asta, atat timp cat ii ai in echipa, mi se pare absurd!!!

BTW: La Dumitras si Mateiu sa inteleg ca e fie lipsa de valoare, fie ca nu sunt favoritii lui rotaru, dar ei de fapt sunt vedetele Romaniei?!?!

Ura asta viscerala de-a dreptul, la adresa unor sau altora, dupa 1-2 infrangeri, in plin campionat, cand nu ai castigat, dar nici nu ai pierdut nimic, mi se pare o atitudine ... mica, precum catalogam echipa.

Oare Fergusson cum o fi supravietuit ani de zile la MU, desi nu a castigat in fiecare an cupa, campionatul, sau cl? E doar un exemplu!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 27 Noi 2016, 18:35

Rocha e cam iesit din forma. In tur a fost mult mai eficient.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2016, 18:55

Voi vorbiti de parca ne-a batut fecesebe-ul, dinamo sau Astra cand le luati apararea. Mah, ne-au batut aia de sunt rezerve la Iasi si nu au mai jucat (unii) de 2-3 luni un meci oficial. Ne-au batut niste jucatori care nu aveau loc in echipa care e ciuca batailor de cateva etape. Numai ca din diverse cauze unii titulari nu au jucat cu noi si au fost chemati ei, rezervele. La naiba, au bagat chiar si un pusti de 17 ani, legitimat de cateva ore, care le-a facut mucii cravata lui Popov si lui Acka.
Asta e supararea mea, nu alta! Faptul ca ne-am luat-o in stil barbar de la o echipa adunata in pripa, fara perspective, care efectiv a mictionat pe echipa noastra de vedete dorite in Turcia, Serie A sau aiurea. Asta dupa ce cu o etapa inainte ne facusem de ras cu Astra intr-un meci in care nu am aratat nimic.
Treaba lui Rotaru, Popescu si Multescu e sa gaseaasca rapid o solutie pentru scoaterea echipei din criza. Chiar daca asta ar insemna trimiterea unora la echipa a 2-a pentru cateva etape.

Meciul cu Iasul l-am pierdut din cauza indolentei jucatorilor si lipsei de reactie a antrenorului. In plus, pe Multescu il vad vinovat si de alcatuirea proasta a echipei de start si a schimbarilor ulterioare.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 27 Noi 2016, 19:44

Ma uit pe clasament si vad asa: cu ultimele 6 echipe avem 4 infrangeri (din 5 cate avem in total!!!) si un egal (Chiajna). Suntem prosti sau nu?
C O P A C U LImagine

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 27 Noi 2016, 20:03

Pe mine nu ma supara infrangerile astea. Stim cu totii ce lot avem. Ma enerveaza doar ca nu incercam mai multe variante, cand vedem ca jocul sufera. Iar asta e din cauza ca unii au avut ideea creata ca am putea lupta pt titlu. Daca Rotaru cere titlul, cum am citit pe-aci sau aiurea, e total neproductiv. Blocajul asta poate fi si dintr-o presiune gratuita care apasa jucatorii.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 27 Noi 2016, 20:12

e prima infrangere corecta din campionat.atat.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: RE: Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Noi 2016, 21:13

ozzy scrie:Frățicule, când o aud pe-asta cu ”n-a avut la fel de multe șanse”, mă urc pe pereți. Păi cum n-a avut? Nu crezi că șansele le primesc după ce arată la antrenamente? Sau poate crezi că și la antrenamente nea Gigi îl bagă doar pe Măzărache, în timp ce pe Rambe îl cheamă doar câte o juma de oră, o dată pe săptămână. Și eu am impresia că vă uitați cam mult la meciuri și de-aia ați început unii să vă credeți antrenori. Ce ar trebui să facă Mulțescu acum, să-l bage titular pe Rambe în următoarele 10 meciuri, doar așa, ca să te convingi tu că e petardă?
Nu ozzy, Multescu il prefera pe Maza doar ptr ca alearga mai mult. De la Banel Nicolita si pina la Adi Popa, de la Lucescu Jr si pina la Iordanescu, in fotbalul din Ro s-a dat in ultimii 10 ani (de cand s-a dus generatia laudabila) credit oamenilor care alearga fara cap, in locul celor mai valorosi. Bogdan Stancu e o rusine ptr sportul numit fotbal. Si totusi, indiferent de numele selectionerului, jucatorul ala "blana" a fost preferat tot timpul inaintea unui Keseru, Alibec, Ivan sau oricare alt atacant mai tehnic si mai talentat decat liniarul ala care n-a facut in viata lui un dribling. O scursura da fotbalist le-a luat tot timpul fata altora care au fost poate mai in vina sau mai tehnici decat Stancu doar din cauza ca prostul alerga mai mult (si automat punea mai multa presiune pe apararea adversa) tot timpul, chiar daca de 99% din cazuri o face fara cap.

Maza e asa de slab (si el o stie), ca prefera de multe ori sa o paseze decat sa aiba el ultima executie. Orice atacant cu sange in instalatie si-ar asuma el riscul, ca cine stie, poate-i iese si "takes all the credit for it". Maza e si frica s-o loveasca decisiv sa nu se faca de ras. Maza prefera s-o dea sa scape, decat sa se umple de penibil, d'aia il vezi pasand cand 99% din atacanti ar alege "the road for the glory".

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 27 Noi 2016, 21:29

T@V, fără supărare, tu îl vezi mai fotbalist pe Rambe, asta spune totul despre cât de mult înțelegi din sportul ăsta.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Noi 2016, 21:40

OK. Imi asum io sutul asta in poponeata, si mai discutam peste vreo 10 ani, cand vom putea sa tragem linie peste Rambe si Maza, vedem atunci care a fost mai fotbalist decat celalalt. Momentan, trebuie sa-ti dau dreptate. Vedem mai incolo ce si cum.

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 27 Noi 2016, 21:42

forza Rambo !!!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2016, 22:07

Copacul scrie:Ma uit pe clasament si vad asa: cu ultimele 6 echipe avem 4 infrangeri (din 5 cate avem in total!!!) si un egal (Chiajna). Suntem prosti sau nu?
Nu, nu prosti! Labili psihic! Nu stim sa gestionam succesul si insuccesul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de raptor20 » 27 Noi 2016, 22:37

Cu Timisoara ne asteapta meci tare greu. Tocmai batura pe astra cu 2-0.
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 27 Noi 2016, 23:19

Copacul scrie:Ma uit pe clasament si vad asa: cu ultimele 6 echipe avem 4 infrangeri (din 5 cate avem in total!!!) si un egal (Chiajna). Suntem prosti sau nu?
Sau inseamna ca suntem corecti, nu facem blaturi si nu furam cu arbitrii. Suntem doar intr-o scadere de forma care e perfect normala in cadrul unui sezon lung regulat + play off.
Se intampla si in campionatele puternice, vezi Spania, Anglia, Germania, Italia ca echipele codase sa bate echipele fruntase, e sanatos. Asta inseamna ca liga are competivitate. Uite ca si fcsb facu egal cu botosaniul acasa, un rezultat excelent pentru noi.

Eu inca nu ma ingrijorez de ultimele 2 rezultate, suntem capabili sa revenim. Avem caracterele necesare in teren, pe banca si in conducere sa ne mentinem pe linia de plutire. Si bineinteles un public fanatic atat acasa cat si in deplasare.

Forza Stiinta!! usteag

LiviuB

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Noi 2016, 09:10

adevarul e ca e greu sa joci constant bine. nici nu avem experienta necesara. fata de altii, noi nu avem echipe care se menajeaza cu noi, nu avem arbitri care sa fie dornici sa ne ajute si mai trebuie sa facem si abracadabra cu terenurile de acasa.
pana la urma stam foarte bine. dar obiectivul trebuie sa fie prinderea play-off-ului. trebuie sa incetam sa mai vanam vrajitoare si sa ne uitam doar la locaul 1. dupa ce prindem play-off-ul putem sa spunem ca vrem locul 1, pana atunci, ciocul mic si la munca. fara ganduri la transferuri, la nationala sau alte figuri.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 28 Noi 2016, 13:09

Corect! Foarte corect!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis