[Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca scoatem in Moldova?

Poll ended at 25 Noi 2016, 13:50

3 puncte, echipa isi revine
16
80%
1 punct, bun si ala
3
15%
0 puncte, venim cu mana goala
1
5%
 
Total votes: 20

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 26 Noi 2016, 19:40

Jalnică prestația echipei, aproape la fel de jalnică precum a unora dintre voi, pe forum. Așa este, până acum a fost numai noroc, am câștigat o grămadă de meciuri nejucând nimic și având cel mult o ocazie, plus că ne-au mai ajutat și arbitrii. Mulțescu e un incompetent, eu zic că ar trebui demis chiar acum. Dacă pierdem cu Timișoara retrogradăm, că e meci de șase puncte.
Last edited by ozzy on 26 Noi 2016, 19:48, edited 1 time in total.

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 26 Noi 2016, 19:41

A, și uitasem, cel puțin 10 titulari trebuie dați afară la iarnă.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 26 Noi 2016, 19:45

ozzy scrie:A, și uitasem, cel puțin 10 titulari trebuie dați afară la iarnă.

Uitasi si de conducere si patron, afara!!!! :-)

Plus preparator fizic ( de ce pln nu ii pregateste sa poata juca perfect?), bucatar (sigur a ales meniul gresit in uktimele 2 etape), femeia de serviciu de la Ramada (a pous hartia igienica pe dos), etc, etc...

Serios vorbind totusi: da, sunt jucatori care au dat chix, gen Rambe.

care au dezamagit, gen Bancu! Da, mi se pare cea mai mare deceptie din acest sezon vara-toamna!

Si mai sunt jucatori, care in iarna intra in ultimele 6 luni, si pe care oricum nu se va mai conta, poate or juca totusi acum , in speranta ca pot fi vanduti in iarna pe bani?!?!

Speculez, si eu, doar nu sunt mama omida....
Last edited by sorialis on 26 Noi 2016, 19:51, edited 1 time in total.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 26 Noi 2016, 19:47

Da, corect, am văzut că și Rotaru încearcă să ne păcălească.

iuli

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 26 Noi 2016, 19:54

Si de olga nimic,nimic.....? :)(

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 26 Noi 2016, 19:58

iuli scrie:Si de olga nimic,nimic.....? :)(
nu-mi permit.... :laughing:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 26 Noi 2016, 20:33

Io raman la parerea ca Rambo e cel putin de 3 ori mai jucator decat Maza. Ieri a reusit de doua ori sa opreasca mingea, sa se intoarca si sa traga la poarta cu adversarul in spate. Pune-l pe Maza sa faca asta, si o sa-si rupa coloana, daca printr-o minune reuseste mai intai sa opreasca mingea.

Problema lui e ca a jucat prea putin, i s-au dat prea putine sanse. Ati vazut si la Ivan. A iesit doua saptamani din circuit, si ieri mai mult a inotat. Sa nu uitam ca l-am luat liber de contract, nu e super jucator sa intre si sa-ti intoarca jocul. Are si el nevoie sa fie titular in 3 meciuri consecutive, sa intre intr-un ritm, si apoi poti sa-i scoti ochii. Pai noi am avut mai multe centrari in prima repriza pina sa-l bagam pe el in teren, dupa aia n-am mai reusit sa ajungem cu mingea in tusa si sa dam de acolo o centrare mai de Doamne Ajuta. Toate mingile jucate pe Rambe au fost de la jumatatea terenului, aruncate in adancime, nu din lateral sa o plesneasca cu capul. A avut o singura centrare din lateral, si a dat cu prea multa sete in ea din disperare, caci deja i s-a pus eticheta de transfer ratat, si e si omul constient ca-l mai asteapta 2-3 sanse pina in iarna. Si dupa aia, la revedere.

Deja s-a dus "perna" noastra de siguranta. La primul pas gresit, picam minim doua locuri in clasament (gazu si oaia2 ne-au egalat la puncte, cu Hagi jucam sambata viitoare). Si ne-am intors la dormitul in papuci. Iesim de la vestiare cu basini in cap ca suntem echipa de pe locul 2. Ne iau toti repede si ne inteapa, ca noi inca ne legam la sireturi, ne reglam jambierele si jucam precum adevaratele vedete ce suntem. Ne facem freza pina cand ne trezim din pumni, cand deja suntem condusi. Si apoi ne plangem ca aia se inchid. Pai daca nu suntem noi destepti sa ne inchidem noi primii, si sa lasam echipe care joaca cu cutitul la os (asa cum era Iasiul) sa ne atace, sa-i prindem noi cracanati...

LiviuB

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Noi 2016, 21:05

cu echipe de genul asta trebuie sa joci inteligent (cum am facut-o la Tg Mures). nu trebuie sa le dai sansa sa revina la viata. dar noi am intrat pe teren de parca aia trebuia sa se bata singuri. si treaba s-a repetat dupa pauza... parca dadusem vreo 4 goluri, asa au revenit de la cabine.

iuli

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 26 Noi 2016, 21:52

T@V,daca rambe reuseste in toata cariera lui un gol cum a marcat Maza cu Pandurii inseamna ca sfarsitul lumii e aproape.

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 27 Noi 2016, 13:51

T@V scrie:Io raman la parerea ca Rambo e cel putin de 3 ori mai jucator decat Maza. Ieri a reusit de doua ori sa opreasca mingea, sa se intoarca si sa traga la poarta cu adversarul in spate. Pune-l pe Maza sa faca asta, si o sa-si rupa coloana, daca printr-o minune reuseste mai intai sa opreasca mingea...
O, da, și a tras atât de bine că și bunică-sa ar fi apărat șuturile alea, fără să-și întrerupă croșetatul.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Noi 2016, 14:10

ozzy scrie: O, da, și a tras atât de bine că și bunică-sa ar fi apărat șuturile alea, fără să-și întrerupă croșetatul.
Am tot timpul senzatia ca majoritatea oamenilor de pe acest forum se uita la alte campionate (anglia, italia, spania) si apoi il raporteaza pe Baluta si Rambe la jucatorii de acolo. De la talica aveam alte pretentii. Daca reusea Rambo sa mai si suteze napraznic, nu mai ajungea la Craiova liber de contract. Mai e unu in campionatul nostru care mai reuseste din cand in cand astfel de executii (sa primeasca mingea cu adversarul in spate, sa o preia si sa treaga cu rezultate din cand in cand, dar si acolo, ar trebui sa numaram mai intai de cate ori a avut sansa sa exectue astfel de manevre) si pe el numai ce-a dat oierul 2 bulioane de euro (supraevaluat dupa parerea mea, dar totusi s-au dat banii astia pe el). Dar cum ziceam, ala joaca meci de meci titular si are nenumarate sanse sa exerseze acel exercitiu, al nostru prinde cate 30 de minute odata la o luna, si avem aceleasi pretentii.
iuli scrie: T@V,daca rambe reuseste in toata cariera lui un gol cum a marcat Maza cu Pandurii inseamna ca sfarsitul lumii e aproape.
Man, Rambe n-a avut niciodata sansa sa prinda echipa adversa cu linia de fund la 40 de metri de poarta. El a fost aruncat in lupta doar cand eram disperati sa aruncam mingi la nimereala pe varf si cand toti aparatorii lor erau in propriul careu. Tocmai asta zic. Omul asta n-a avut niciodata sansele care i s-au acordat lui Maza.

Io spun ca doar din punct de vedere tehnic, Maza n-o sa ajunga in viata lui la nivelul lui Rambe.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2016, 14:20

Vorbiti de 2 catastrofe, Mazarache si Rambe. Ambii sunt tinuti in lot din motive diferite, dar care nu au nicio legatura cu fotbalul. Mazarache e tinut de patron, iar Rambe e tinut din lipsa de alternative.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 27 Noi 2016, 14:26

Frățicule, când o aud pe-asta cu ”n-a avut la fel de multe șanse”, mă urc pe pereți. Păi cum n-a avut? Nu crezi că șansele le primesc după ce arată la antrenamente? Sau poate crezi că și la antrenamente nea Gigi îl bagă doar pe Măzărache, în timp ce pe Rambe îl cheamă doar câte o juma de oră, o dată pe săptămână. Și eu am impresia că vă uitați cam mult la meciuri și de-aia ați început unii să vă credeți antrenori. Ce ar trebui să facă Mulțescu acum, să-l bage titular pe Rambe în următoarele 10 meciuri, doar așa, ca să te convingi tu că e petardă?

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 27 Noi 2016, 14:28

DeuxEx scrie:Vorbiti de 2 catastrofe, Mazarache si Rambe. Ambii sunt tinuti in lot din motive diferite, dar care nu au nicio legatura cu fotbalul. Mazarache e tinut de patron, iar Rambe e tinut din lipsa de alternative.
Păi să facem, nenicule, un protest atunci. Să-i spunem lui Rotaru de la obraz: [cenzurat], vezi că asta e echipa noastră, nu a ta, vezi în [****] pe cine bagi în echipă.

ozzy

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 27 Noi 2016, 14:36

Vouă vi se pune pata pe câte un jucător și nu mai țineți cont de altceva. Când am câștigat meciuri cu golurile lui Măzărache, el n-a avut niciun merit, ba a dat de la 3 metri cu poarta goală, ba a avut noroc. În schimb, când pierdem, e vina lui. Da, Măzărache a fost inexistent ieri. Dar, ce să vezi, așa au fost toți, cu excepția lui Băluță în prima repriză. Apropo, dacă se vota lotul pe forum, Băluță făcea anul de când nu mai era la noi.

Închis