[Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la malul marii?

Poll ended at 03 Dec 2016, 23:17

Victorie
12
48%
Egal
6
24%
Infeangere
7
28%
 
Total votes: 25

ozzy

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 05 Dec 2016, 17:02

romaad scrie:sincer tre sa caut mult in memorie sa imi aduc aminte daca am pierdut vreodata un meci de la 3-1 minutul 78. Si nu gasescm, desi am o memorie buna care bate pana spre anii 80
De pierdut nu țin minte, dar am făcut un 3-3 la Vaslui, după 2-0 și 3-1 pentru noi. Evident, cu japcă cât cuprinde, și aut-urile le dădeau ăia invers în ultimele minute.

ozzy

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 05 Dec 2016, 17:11

Și am mai pierdut un meci de cupă la U Cluj, după 2-0 în tur am dat repede două goluri și acolo, dar am pierdut cu 3-2. Și am scăpat ieftin din ce-mi amintesc :)

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 05 Dec 2016, 17:17

mai e 2-3 cu CFR din ultimul an din penultimul an al lui ajica, dar nu l-as pune la socoteala ca fost blat. Oricum in ala primele doua goluri le-am luat devreme nu in ultimele minute

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 05 Dec 2016, 17:22

daca nici Craiova nu are meciuri cu peripetii :))) se pot scrie carti despre noi
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Dec 2016, 17:31

stuparu_alexandru scrie:
Paul scrie:Eu cred ca Vatajelu a facut foarte bine sa zica despre Hagi ca l-a tinut in brate si nu l-a imbrincit - oricine vede fazele dupa ce aude declaratia lui isi da seama de ironia fina. Nu e cazul sa ne cistigam respectul cu pumnii, se poate si altfel. Pe de alta parte nu cred ca ar trebui lasate asa lucrurile in ce-l priveste pe Chitu - declaratii total lipsite de fair play si respect, si, mai grav, practic a admis ca ei trag pentru Steaua - altfel ar fi spus "Craiova nu are cum sa traga la titlu in fata noastra, suntem mai buni", sau ceva de genul asta, numai ca el a zis practic ca nu e cazul sa traga ei pentru Steaua ca sintem noi slabi.

rabdator esti PAul sa ai user atatia ani si sa postezi abia acum primul mesaj :)(
Rabdator da - am citit mereu insa :)

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 05 Dec 2016, 18:56

ozzy scrie:Încă un semn că trăim în România: singurul personaj care a dat dovadă de bun-simț în povestea asta, Vătăjelu, e făcut în toate felurile de unul din tabăra lui.

daca spuneam eu asta, eram acuzat ca tin cu conducerea.... :laughing: :laughing:

atitudinea lui Vatajelu, ca si a lui MP, da, chiar si a lui, au fost EXEMPLARE pentru un fotbal profesionist, bine , nu e cazul mocirlei de la noi, dar e un exemplu.

eu unul, felicit atitudinea jucatorilor, dar si a conducerii, inclusiv excluderea lui Rambe! BTW: Buna dreapta aia, zau! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 05 Dec 2016, 19:53

Vatajelu s-a comportat civilizat. Nu jucatorii trebuie sa raspunda la injuraturi si sa faca memorii pt. sanctionarea urangutanilor de la "viitoru lu haji" (vad ca asa se numeste echipa aia pe la tembeliziunile de "sport").

Suntem Universitatea Craiova si pt. ca ne fura astia cu arbirtii, deci le e frica de noi.

Oare vor fi sanctionati "rejele" si portarul lui?
STIINTA SUNTEM NOI !

DoRyN

[Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 05 Dec 2016, 20:02

Ce zice Madson: "Hagi vă minte! Hai să vă povestesc cum au stat lucrurile. La pauza meciului din tur, Kay a rămas pe tunelul spre vestiar pentru a vorbi cu arbitrul partidei. Atunci a apărut Gică Hagi și i-a spus că nu are el ce căuta să discute cu arbitrul, că este în România, să plece. Țipa foarte tare și îi tot repeta lui Kay că trebuia să primească de mai multe ori cartonașul galben.

Am apărut și eu, iar Hagi a început să-mi spună și mie că trebuia să iau cartonașul roșu. Eu nu l-am băgat în seamă pentru că îmi era frică să nu iau încă un galben, eu deja aveam unul. I-am spus lui Kay să mergem în vestiar, i-am spus în portugheză, iar Hagi a înțeles că l-am înjurat", a declarat Madson la Fanatik.

Toata lumea vorbeste de pumnul dat de Rambe, nimeni nu vede ca el incaseaza simultan un pumn? Uitati-va pe poze!


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

LiviuB

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Dec 2016, 20:40

un circ de prost gust inițiat si derulat de hagi. nu se ajungea la nicio cearta daca avea o atitudine de antrenor si de om de aproape 50 de ani

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 05 Dec 2016, 22:54

Comy, Just faceti schema pentru meciul cu Clujul?

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 08 Dec 2016, 09:24

Iar faceti topicul in ziua cu meciul? Uite ce s-a intamplat la ultimul meci...

from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Dec 2016, 12:24

Acum o ora il vazui pe Rambe in mall, cu un bagaj, era cu Acka, probabil pentru ultima oara prin Craiova. Sincer, imi paru foarte rau sa il vad asa, cu un singur bagaj, dat afara cu prima ocazie. Stiu ca nu a aratat mare lucru, dar cred ca nimeni nu merita dat afara la prima ocazie, parca au si profitat de scandalul asta sa se scape de el. Eu zic ca gestul lui nu a fost acceptabil, in ceea ce priveste pumnii schimbati cu Rimniceanu, dar faptul ca a venit sa il apere pe Vatajelu fata de nesimtitul de Hagi care il impingea ca pe ultima cirpa din lume si care dup-aia a avut cel mai jalnic discurs posibil, ma face sa ma intreb de ce nu fost si altii sa incerce sa isi apere colegii. Nu cu pumnii, ok, dar nici asa, singurul care a ajut marele "curaj" sa il impinga pe Hagi care il brusca non-stop pe Vatajelu si facea semne de lehamite la toti, gata, ala e dat afara. Numai cine nu a fost plecat de-acasa nu intelege ca e greu sa fi printre straini, iar discursurile astea ale lui Hagi, tocmai ale lui, culmea, care a jucat jumatate din cariera ca "strain", nu ne fac cinste. Ma intreb, in afara de Acka, o fi fost cineva care sa ii faca situatia mai usor de acceptat lui Rambe? Chiar daca nu e o mare valoare, nimeni nu merita tratat ca un gunoi. Alta logica idioata a lui Hagi - daca ar fi mai bun la fotbal ar mai merge sa injure, si daca ar mai fi si roman pe deasupra atunci e chiar ok, in schimb daca nu e la fel de bun la fotbal ca el si mai e si strain, atunci merita jignit ca ultima cirpa din lume. Eu am un gust amar dupa toata chestia asta, si as vrea sa cred ca nu ne caracterizeaza pe noi, suporterii Stiintei, gindirea asta primitiva.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 09 Dec 2016, 12:46

eu cred ca este bine pentru toata lumea!:)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

iuli

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 09 Dec 2016, 12:49

probabil Rambe pleca oricum in pauza de iarna.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 19-a] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Dec 2016, 13:00

Nu e chiar indiferent cum pleca, zic eu. Da, pe criterii sportive probabil ca pleca, si asta era ok. Dar dat afara in avans ca a avut tupeul sa il impinga pe Hagi, in timp ce Hagi, singurul care a semanat scandal, e bine mersi si a mai si generat o gramada de comentarii absolut penibile despre straini, nu mi se pare ok. Cum ar veni "do it for the right reasons".

Închis