[Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

reeditam victoria din 1993 ?

ne calificam in sferturi si ne continuam visul
21
91%
3 ceasuri rele si inca un sezon fara fazele superioare ale vreunei Cupe
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 13 Dec 2016, 19:22

Poate intelege si Multescu acum de ce trebuie jucati tinerii mai mult... 2 goluri de la 2 rezerve!

from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 13 Dec 2016, 19:24

foarte frumos si golul lui Petre. Sper sa ii dea inceredere.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 13 Dec 2016, 19:26

am jucat mult, mult mai bine dupa intrarea celor 2 pustani. pacat si sunt dezamagit dupa jocul asta ca echipa nu a aratat atitudine sa mai dam repede un gol doua ca pustanii astia sa prinda cat mai multe minute. urata atitudine. dar dezamagirea e spulberata de ambitia si determinarea pe care am vazut-o la copii. Markovic ambitios, bataios, tupeist trage la poarta la prima minge pe care o atinge. Robert Petre alearga si se zbate chiar daca uneori e imprecis (varsta si lipsa experientei), iar in final da un gol de MARE fotbalist!

mi-a mai placut atitudinea lui Mateiu care s-a luptat la mijloc ca un adevarat leu. la capitolul determinare nu putem sa ii reprosam ceva.

una peste alta o calificare normala care ne face sa visam frumos. hai, macar finala :) SE POATE! ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 13 Dec 2016, 19:28

Nu e rau aportul copiilor in aceasta toamna : au debutat 3 copii (Vladoiu 18 ani, Screciu 16 ani si Marcovici 15 ani), un copil ne-a ajutat decisi sa batem Viitorul (Manea 19 ani) si alt copil a marcat in meci de Cupa Romaniei (Petre, 19 ani).

Inca nu-mi dau seama daca Gustavo poate fi jucator de valoare; la 25 de ani, nu am vazut prea multe de la el in meciurile jucate cu Sepsi si Braila - echipe de liga 2, mult sub nivelul ligii 1. Are atingeri frumoase de minge - daca avea 19 ani spuneam ca are perspective interesante. Dar omul e deja la maturitatea sportiva !

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 13 Dec 2016, 19:30

Joc economicos, se vazu clar ca dupa 1-0 , jucaram la rezultat, fara eforturi fizice si risc de accidentare.

Bravo Surugiu, Petre, si Markovic!

Bravo, Multumescu! De Ce? Tocmai pentru ca ii baga in teren pe cei 3, mai odihni si pe Baluta si Zlati, plus Acka! (strategie buna!)

Jucaram cand trebui, cat trebui! Apasaram piciorul pe acceleratie doar cat era nevoie!

Restul e can-can, mergem mai departe!!

Forza Stiinta!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 13 Dec 2016, 19:30

ii lipseste forta lui Gustavo.
si eu as aprecia jocul lui Mateiu, a maturat tot la mijloc

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Nea Marin » 13 Dec 2016, 19:31

Pai copiii au motivatie, cand ii baga o data pe an vor si ei sa arate ce stiu...
Gustavo nu e superstar, dar pt. nivelul nostru e excelent, sa fim realisti.
STIINTA SUNTEM NOI !

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 13 Dec 2016, 19:36

ah.. si Calancea foarte bun azi.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Nea Marin » 13 Dec 2016, 19:38

Lingaii tot cu stoaia-dinamo...
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Paul » 13 Dec 2016, 19:41

Surugiu pare ok pina la urma. Copil nu mai e dar nici expirat nu e, cred ca merita sanse din cind in cind. Markovici foarte ca lumea, cu tupeu, sta bine pe picioare - deci cind face 16 ani? Petre paru cam bezmetic dar se scoase cu golul. Bancu mie mi se pare elegant desi vad si eu cit greseste, sper sa isi revina. Meci de cupa, aici se pare ca nea Gigi nu risca nimic, sa ne treaca de dor de Cirtu.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 13 Dec 2016, 19:43

Paul scrie:Surugiu pare ok pina la urma. Copil nu mai e dar nici expirat nu e, cred ca merita sanse din cind in cind. Markovici foarte ca lumea, cu tupeu, sta bine pe picioare - deci cind face 16 ani? Petre paru cam bezmetic dar se scoase cu golul. Bancu mie mi se pare elegant desi vad si eu cit greseste, sper sa isi revina. Meci de cupa, aici se pare ca nea Gigi nu risca nimic, sa ne treaca de dor de Cirtu.

Remember CS Bacau - Stiinta, nu? :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 13 Dec 2016, 19:44

Ne adusesi aminte de Bacau-Craiova, anul trecut, nu? :)- :)-
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Paul » 13 Dec 2016, 19:47

sorialis scrie: Remember CS Bacau - Stiinta, nu? :)
Da frate, rau de tot. Si au mai fost si altele, cu Viitorul, cred ca ala era in Cupa Ligii. Oricum, mergem mai departe si se pare ca atunci cind e eliminatoriu nea Gigi nu da neaparat totul pe atac, sau cel putin nu de la un moment incolo. Oricum daca ne dadeau aia gol mie intr-un fel imi parea bine, ca ii vedeam si pe ai nostri cum sint in stare sa revina, si atunci cistigul era cu atit mai mare. Una peste alta e bine ca se termina asa, si eu zic ca avem si remarcati pozitiv de pe banca, si asta e important.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 13 Dec 2016, 19:56

salut Paul, "frica" lui Multescu cred ca se trage si din faptul ca simte faptul ca varful de forma al echipei a trecut si de aici cred ca vine si atitudinea asta mai precauta. in prima parte a sezonului atacam ca disperatii, cu Timisoara in deplasare am jucat cu garda jos. acum spre final facem schimbari defensive si mai mereu am bagat langa Zlatan un al 2-lea mijlocas cand rezultatul ne-a fost favorabil.

iar pe Multescu la Craiova il tin rezultatele. stie si el lucrul asta si-a dat seama cat de capriciosi sunt oltenii. cand echipa are rezultate dar nu joaca bine strambam din nas, cand echipa joaca bine dar nu apar rezultatele iar strambam din nas :) e foaaaarte complicat sa reusesti la Craiova.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 13 Dec 2016, 20:01

Ma eu nu avusai emotii.. Astia nu pusera probleme decat la o faza din prima repriza cand dormii Kay in ghete. In rest meci cu frana trasa

Sent from my F3311 using Tapatalk

Închis