[Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Botoșani ?

Poll ended at 10 Feb 2017, 21:18

Victorie, suntem peste ei
24
73%
E bun și un egal, ramânem pe val
8
24%
Asta e, ne scoatem cu FCSB
1
3%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de wb_lion » 11 Feb 2017, 22:56

dxtr009 scrie:deturnat de Soros
Ma gândeam eu ca nu de bun simț

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de dxtr009 » 11 Feb 2017, 23:26

ca s a constatat ca bucurica a fost praf nu e de bun simt ??
adica daca nu se elogiaza oricum oricand, gata?
interesant...
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de FanStiinta » 11 Feb 2017, 23:31

Exagerati cu Bucurica.. juca la fel de prost ca si restul.. daca marele fotbalist acka era in stare sa faca marcaj la faza aia se termina 0-0.. te apuca plansul cand vezi ca-ti da gol kuku.. bine ca nu a semnat prelungirea ca nu merita 8k pe luna cum se auzea ca i-a oferit clubul.. la liga a III-a sa moara

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de wb_lion » 11 Feb 2017, 23:36

Ia arunca tu o privire mai sus si vezi ce scrie sub cele doua steme. Nu știu de ce ai tu impresia ca o anumită activitate mai intensa si pe forum, probabil si la meciuri îți conferă automat dreptul de a te erija într-un reprezentant de facto al acestui forum. Bănuiesc ca ai un cont personal de Facebook in numele căruia îți poți exprima orice părere vrei si sfătuiesc echipa de conducere a acestui forum sa reflecteze puțin la aceasta situație. Mi se pare ca faci un deserviciu forumului in numele unei frustrări personale.

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de alexdrind96 » 11 Feb 2017, 23:45

Cand v-am zis eu de Acka mi-ati spus ca sunt nebun, ca e peste Kay, ca nu gafeaza, ca sezonul asta a gafat doar o data (de unde...)

Sper ca din vara sa isi ia talpasita si sa mearga unde o vrea muierea lui mai scunda ca p.la lui Rocha.
Imagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de dxtr009 » 11 Feb 2017, 23:57

nu ma erijez, dimpotriva, ati fost incurajati constant sa veniti cu content
pentru asta e blog ul - publicam orice
pentru asta au fost programele de meci, sa se exprime cei de aici..sa ti dezvalui contributia cu articolele trimise?
inclusiv pe forum incurajez dezbaterea
ce fac alte grupari de suporteri promovam si noi pe pagina, n avem ranchiuna ca altii
daca tie ti se pare frustrare si ca e luat forumul ostatec si nu e libertate de exprimare, agree to disagree
daca ar fi dupa mine, era demult instaurata o dictatura, restul baietilor stiu : ))))
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de wb_lion » 12 Feb 2017, 00:18

Ce pot sa spun si aici o sa închei este ca ma bucur ca nu este după tine, pentru ca eu cu siguranța nu ma regăsesc in stilul tău de comunicare pe care l-ai insuflat, sper eu vremelnic, si paginii de facebook Craiova-maxima.ro.

Ca sa dau curs si amenintarii tale patetice cu dezvăluirile despre contribuția mea la programele de meci, o sa ma "autodenunț" si o sa spun ca este nula. Te face asta sa ai mai multă dreptate in situația pe care am adus-o in discuție?

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de dxtr009 » 12 Feb 2017, 00:32

ma refeream contributia in general, nu arat cu degetul ca nu a trimis x, deci sa taca
argumentatia mea, zic eu pertinenta la ce voiam sa transmit, si nu patetica, e ca e cea mai mare libertate de exprimare ca platforma si nu preia vreunul ca sa si faca damblale, frustrari
acuzi ca este deturnata cand din mai multe alternative, o alegi discretionar pe a ta si ignori alte pareri, ceea ce nu e cazul la noi unde se promoveaza cam tot..de multe ori nici n avem ce promova, ca multi arata defecte, dar nu produc
si sa vii acum si sa zici ca nu e de bun simt ca s au criticat bucurica si acka, desi mai bagati in seama jucatorii ca noi nu se intampla la nicio echipa, mi se pare jiCnitor
la multi ani, bucurica si #josdictatorul
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de wb_lion » 12 Feb 2017, 00:44

Prietene, tu vezi in ce hal te exprimi in comentariile la postarea respectiva? Îmi spui mie de alegeri discreționare, ignorarea altor păreri si alte asemenea, când tu in numele paginii jignești, afișezi o aroganta zeflemitoare si banezi in stânga si in dreapta? Nu îmi retrag like-ul la pagina doar pentru ca am încredere, ca utilizator vechi al acestui forum, ca situația se va regla.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 12 Feb 2017, 00:48

Bucurica nu poate fi acuzat de nimic la acest meci. O linie defensiva isi creează in timp anumite automatisme, anumite reflexe. E ca si cum ai face un transplant de inima unui atlet si peste 3 zile l-ai trimite la Olimpiada, avand certitudinea ca va lua medalia de aur. NU O SA CASTIGE!
Principalul vinovat consider ca a fost Gigi Multescu, intrucat dupa pauza trebuia sa aglomereze apararea si mijlocul. Bancu si Baluta trebuiau scosi de urgenta si introdusi Madson si Kelic. Si asta inca de prin min 65-70.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de dxtr009 » 12 Feb 2017, 00:59

fara vreo ironie, te invit sa manageriezi alaturi de noi, nu e vreun grup select
unde nu sunt de acord, clar, este sa fim aplaudaci
consider rolul suporterului sa fie critic atunci in trebuie, ceea ce mi se pare ca am ponderat f bine : laudati, incurajati constant si mult(pe merit) si relatat adevarul asa cum este, cand este cazul
mai ales cand nu tratam corect un meci important: aia sunt sub noi ca valoare, cu 3 puncte abordai mult mai relaxat meciurile ramase
cand vine cineva si nonsalant categoriseste rusine, sunteti suporteri de rezultat, platiti de mititelu, destabilizati(iti dai seama, de la o postare) fara sa tii cont de tot ce ai vazut pana atunci pe craiova-maxima, am o problema cu superficialitatea !!
pe partea de suporter prefer si fapte, argumente, nu doar aplaudacisme si teorii cu ce ar trebui facut
e imposibil sa fi simultan reprezentativ cu 8mii de oameni
sper ca te ai simtit reprezentat si de alte materiale aparute pe fb nostru
si indemn totusi la recitire, poate s a zis taiati capul vinovatilor si eu aveam impresia ca doar relatam ce s a intamplat la meci
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de wb_lion » 12 Feb 2017, 01:22

Bineînțeles ca m-am simtit reprezentat si informat de majoritatea postărilor, motiv pentru care si urmăream pagina. Postarea in cauza este abrupta, dar nici măcar asta nu o consider ca fiind o problema, pentru ca accept faptul ca putem avea opinii diferite. In schimb, mi se par complet neavenite comentariile la postare. Repet, făcute in numele Craiova-maxima. Altfel, in nume personal, poți sa fii cât vrei tu de ironic, de sarcastic in virtutea libertății de exprimare.
Accept si invitația ta, incepand cu luna următoare si vom vedea cum o sa se îmbine viziunile noastre, pentru ca eu nu am de gând sa renunț la a trata cu respect pe cei care urmăresc pagina, indiferent de părerile lor pro-/contra unei postări, atât timp cât susțin, evident, Știința.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de dxtr009 » 12 Feb 2017, 01:33

mie mi se pare inadmisibil sa vina lejer unul si sa strige "hal de suporteri", "dar cand am dat 5 v a placut" pentru ca nu e el de acord cu criticarea celor care au venit in excursie la botosani sau au jucat pe varfuri
te duci la gigi si zici: coach, eu cred ca nu dau randament azi, baga l pe careva care sa moara pe teren..botosaniul erau foarte de batut, dar si foarte montati..pe noi ne intereseaza reactiile politically correct si sa l tratam cu manusi pe salariatul bucurica
asa stam toata ziua si zicem: forza, sa fim pozitivi, lasa ca sunt ai nostri
nu e vorba de lipsa de respect, e reactie lipsita de respect cand vine gica de pe facebook si nonsalant iti striga ca esti suporter de rezultat, de parca sunt bibelouri domnii fotbalisti
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de JustME » 12 Feb 2017, 03:06

ala e vinovat, ba e ala, ba e alalalt. ba jucatorii n-au atutudine, ba a jucat Multescu la egal. ce tactica sa implementezi pe un teren inghetat partial acoperit de zapada? ce sa faca Multescu sa le spuna la jucatori "ba uitati tot ce am pregatit in Malta si ce am jucat anul trecut si bubuiti mingea tare in fata la bataie si Doamne ajuta"? si pana la urma cui sa spuna asta cand echipa noastra e compusa din jucatori de statura mica, lipsiti de forta dar in schimb iuti si tehnici?

jocul nostru e gandit sa deschida adversarii prin pase, viteza, sa folosim mult benzile - benzile alea care azi intamplator erau inzapezite. ce sa faci pe un teren inghetat cu jucatori de genul asta?

noi vrem si cu p.. in [cenzurat] si cu sufletu in Rai. nu vrem jucatori accidentati sau suspendati pt meciul cu spurcatii dar in acelasi timp vrem ca jucatorii sa bage materiale.

atitudinea moldovenilor e una fireasca pt ca asta e in general stilul lor pe forta pe heirupism. normal ca si-au dat viata pe teren si meciul asta a fost o finala pt ei deoarece s-a cam terminat campionatul la Botosani. noi in schimb avem de jucat cu oaia, cu dinamo, avem de jucat un playoff. e normal ca jucatorii nostri sa joace cu frica pe un teren de [cenzurat]. un teren pe care le era aproape imposibil sa puna in practica jocul nostru obisnuit.

daca Multescu nu juca cu Ivan, Baluta, Rocha si Bancu si in locul unora din ei apareau Madson sau Kelic(cam singurii jucatori de forta din lotul nostru) pai atunci zbierati si mai tare ca ne-am dus sa ciupim un egal. daca ziceti acum lucrul asta dar daca jucam cu 3 inchizatori (Madson, Mateiu, Zlatan) + un fundas central Kelic bagat in linia de mijloc? si ce sa vezi chiar si in conditiile astea puteam sa pierdem. pai atunci il injurati si mai tare pe Multescu.

ba vere noi oltenii suntem total ilogici si daca iese rau orice alegere s-ar fi facut tot era mai bine altfel. pt noi logica nu mai conteaza si nu mai tinem cont ca de fapt nici nu avem jucatori de atac cu forta, ci pigmei gen Baluta sau Gustavo secondati de artileria usoara Bancu, Rocha si Ivan. singurul cal de la noi e Fajic. alt jucator d-asta de forta dar luciditate zero e Maza dar daca il baga pe Maza e naspa si ca de ce il bagam pe Maza.
Last edited by JustME on 12 Feb 2017, 03:26, edited 6 times in total.

JustME

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de JustME » 12 Feb 2017, 03:08

p.s. eu nu bagam echipa pe teren in conditiile astea pt ca era clar ca noi o sa fim aia dezavantajati. Botosaniul si pe iarba si pe zapada are fix aceeasi tactica: baga capul in fata, heirupism si materiale la greu. in conditiile astea un teren inghetat nu ii incurca teribil de mult.

poate ca ma insel dar cred ca daca si noi jucam cu aceeasi intensitate ca moldovenii garantat iesau scantei in plus noi si ei ne alegeam cu jucatori accidentati si ceva galbene. ori pe moldoveni treaba asta nu ii incurca foarte mult. pe noi cam da. de aici, cred eu, si atitudinea noastra din meciul asta in care jucatorii s-au ferit sa bage materiale.

oricum indiferent care e adevarul nu e deloc frumos ce facem noi.. la infrangeri ne bagam [cenzurat] iar la victorii suntem primii cu laudele. n-ar strica nitel echilibru.

Închis