[Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va rezultatul meciului?

Poll ended at 17 Feb 2017, 22:17

Victorie
24
69%
Egal
5
14%
Infrangere
6
17%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2017, 14:44

Da, bah, o sa stau acasa! Ai vreo problema? Imi platesti tu drumul, biletele si imi repari nervii? Daca nu, vezi-ti de treaba ta!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de SLH » 19 Feb 2017, 15:27

Meci pierdut la toate capitolele care tin de teren: alcatuirea primului 11, inspiratie, daruire, schimbari, noroc, arbitraj. In tribune am castigat, chiar daca inteleg ca au fost si ceva stelisti, au fost inexistenti, lucru la care nu ma asteptam.
PS: Auzi ca T0 au fost probleme cu becalistii. E adevarat?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de danielC » 19 Feb 2017, 15:54

DeuxEx scrie:Multescu e domn... Cu tot respectul, dar dupa 1 an in Oltenia nu a inteles ce vor suporterii de la aceasta echipa. Mateiu odihnit e in orice lume paralela existenta peste un Rocha obosit.

" De ce sa-i schimb pe astia care sunt mai buni decat ce aveam pe banca." - fraza asta spune multe despre cat isi cunoaste antrenorul nostru echipa.
Eu zic ca demiterea lui este singura solutie. Si asta repede, pana nu produce si mai multe damage-uri.
La tine anul lui multescu e ca la caini sau cum? 3 luni = 1 an? Cum ai facut tu calculul ca Multescu are un an? Nu de alta dar suntem in Februarie. Asa e, saracul de el n-a inteles nimic, suporterilor nu le place ca echipa e in play-off, pe locul 3, ca este in sferturile cupei, ca joaca un fotbal deschis si aerist. Eu zic ca tu din fata laptop-ului pe care ai deschis FM cunosti mai bine echipa decat o cunoaste ala care zi de zi e pe teren cu jucatorii.
Fireste ca e un tampit care nu-si cunoaste echipa cand spune ca nu avea optiuni pe banca. Intr-adevar trebuie multa lipsa de obiectivitate ca sa te uiti pe lotul acestei echipe si pe banca de rezerve ca sa vezi ca suntem vai de viata noastra si de sezoane intregi nu se investeste un ban ca sa se aduca un plus de valoare echipei. I-a cumparat cineva atacant de liga 1 lui Multescu de cand e la echipa? I-a cumparat cineva mijlocasi laterali ? I-a cumparat cineva mijlocas ofensiv sau defensiv??
Cand asta vine si iti ia echipa de la retrogradare din play-out si te duce pe locul 3 fara cea mai mica investitie, i se cere demisia pt ca nu bate fcsb care cumpara tot din romania, sau ca nu bate la Botosani. Pai sigur ca da, se doresc victorii pe linie, adica se vrea campionatul in dar conditiile sunt zero.

Poate imi spune cineva unde sunt banii pe Vatajelu??? Daca se vrea performanta unde sunt cele 1,2-1,4 milioane? Cu banii astia aduceai 3 jucatori cu care intr-adevar puneai presiune pe Multescu si ii puteai cere ceva? De ce nu s-au investit banii la echipa? De ce nu i-a fost luat atacant? Mijlocas? Fundas lateral (exceptie Bucurica)
In vara o sa plece Ivan tot pe 1,5-2 milioane, unde o sa se duca banii? Voi chiar nu vedeti ca e o bataie de joc, echipa este pusa capra de milogul de Rotaru? Nu vedeti ca sarlatanul tot vinde jucatori, dar nu investeste nimic, isi baga banii in buzunar!!! iar echipa traieste din drepturi TV. Anul asta o sa luam si mai multi bani din drepturi, dupa ce acoperim existenta din ei, cu restul ii baga tot in buzunar nemernicul de Rotaru.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de alex.p » 19 Feb 2017, 16:02

Șarlatan, nemernic? Si ne zici noua ca suntem cu FM deschis.

Banii pe Vatajelu nici n-au venit, prima transa intra la finalul lunii, dar probabil au uitat sa iti dea detaliile contractuale.

Dar eu te intreb pe tine: oare Multescu a cerut jucatori?

Si inca ceva, spui ca sarlatanul tot vinde jucatori - care sunt aia asa multi vanduti? Eventual din cei pe care Multescu si-i dorea in echipa si nemernicul de Rotaru i-a vandut.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Paul » 19 Feb 2017, 16:19

Fratilor, nu mai dati cu pietre! Echipa si suporterii trebuie sa fie ca o familie. Ok, nici eu nu inteleg de ce nu face Multescu anumite schimbari, dar cred ca trebuie sa i se dea credit, pentru ca a reusit ceea ce noi ne dorim de pe timpul lui Craioveanu si Stinga, si anume joc frumos, ofensiv si daruire.
Batem Dinamo si gata. Sa speram ca asta se va intimpla simbata si dup-aia avem la ce ne uita inainte.
De ce puneti problema ca daca eu m-am dus la meci si nu a cistigat echipa mea, gata, nu merita prezenta mea. Aia sint suporteri de rezultat. Nu uitati partea cu "si la greu" din "tinem cu echipa noastra si la bine si la greu".
Astept sa fiu pus la punct si "adus cu picioarele pe pamint". Sau, mai bine, o mina intinsa celor cu care tinem.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2017, 16:27

La mine anul fotbalistic incepe la 1 iulie. Ia fa tu calculul... Mai ai 2 luni si se incheie anul fotbalistic.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2017, 17:11

Personal, pe mine ma intereseaza meciurile cu 2 echipe: oile si javrele. Degeaba termini tu pe locul 5 in play-off, daca nu ai fost in stare sa bati oile in 4 meciuri directe. Si nu, nu sunt suporter de rezultat. Efectiv, sunt deranjat de modul in care Multescu a pregatit acest meci si cum a stiut sa reactioneze (sau, mai degraba, cum nu a reactionat) la evenimentele din teren. Daca nu esti capabil sa gestionezi un asemenea meci nici macar atunci cand ai 18000 de suporteri in spate, imi pare rau sa o spun dar nu esti antrenorul potrivit pentru Universitatea Craiova.
Nu cred ca se supara nimeni daca la 2-1 pentru oi mergeam pe cartea atacului. Dar nu, tu nu te folosesti de schimbari pentru ca ai impresia ca Rocha e Ronaldinho si il retragi la mijloc. In loc sa-l bagi acolo pe Mateiu sau pe Madson (caz in care il impingi pe Zlatinski in fata).
Am vorbit cu Baluta si mi-a zis ca el putea sa duca meciul pana la final, dar a fost ideea antrenorului sa-l scoata.
Inca astept de la desteptii de pe aici care il apara pe Multescu sa-mi explice schimbarea Baluta - Fajic, si de ce nu a utilizat restul schimbarilor cand cei nou intrati puteau sa aduca un plus in teren.

La T0 a fost un singur incident, cu un stelist evacuat in cele din urma de fortele de ordine. Am impresia ca in altercatie a fost implicat si Cristescu.
La iesirea de pe stadion l-am remarcat pe unul cu steag si caciula FCSB si nu m-am putut abtine sa nu ma iau de el. L-am abandonat in strada, unde a fost luat in primire de baietii de la Utopia Tg-Jiu.
Se zvoneste ca nu a mai ajuns cu cele doua obiecte acasa, dar cred ca astea sunt "rautacisme". Nu avea cum sa se intample asa ceva cu atatia jandarmi si politisti pe acolo. Ca doar n-o fi intors capul! :)- :)- :)-

PS: Markovic a stat langa noi la T0. Ala care spune ca e gras, inseamna ca nu l-a vazut niciodata live. Daca Markovic e gras, Baluta e obez!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de george_7002 » 19 Feb 2017, 17:22

ucv ucv ucv
Cred ca ar fi bine ca lovitura de incepere pentru urmatorul meci cu "oile" sa fie data de "Savarina" Marius Sava :hai Ma gandesc ca ar fi o motivatie in plus pt actualii jucatori... un exemplu ca se poate... Sa speram ca urmatorul meci va fi tot in primavara asta usteag

Imagine
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de nyk_sorin » 19 Feb 2017, 17:33

Dezamagitor, alta ar fi fost mobilizarea pentru deplasarea in groapa cu un rezultat bun ieri, macar egal.
Totusi nu cred ca avem cum sa pierdem play-off ul, ar insemna sa ne depaseasca patru echipe: medias, cfr, dinamo si astra.
Poate ne ajuta moldovenii maine si ii incurca pe caini, sa nu mai stam cu emotii.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de dxtr009 » 19 Feb 2017, 18:11

asteptari mari de la meciul asta, incarcat de emotie..
de cand am inceput sa miscam pe comunicare, cred ca se duc in cealalta extrema cu emotiile: prea ambalate, avalansa de clisee, zici ca Oltenia e taramul ales..superlative in orice
am impresia ca am trecut la dadaism, extragem random din caciula niste clisee si le revarsam pe net..preferabil totusi muteniei din ultimii ani, dar sa ne concentram si pe fotbal zic
fcsb a venit intr un moment prost, nici acum n am speculat, ne adancim complexul in fata lor..au venit, au jucat, noi tot cu emotiile si cliseele am ramas
in galerie daca ar veni sa si participe activ, nu sa umple spatiul si sa se catere pe gard la final parca ar iesi un tablou mai bun.super baietii de la sezione, steaguri, pyro, incurajari permanente, au dat tonul dar nu inteleg comoditatea asta a unora sa vina acolo si sa asiste
super si ideea cu tricourile, aici sunt subiectiv
de evitat categoric idei crete cu coregrafii...si cu strofe de manea
multi, f multi oameni au facut efortul sa vina, meritau o victorie
desi zlatan a ratat, nu consider ca acolo a fost punctul cheie, era doar min 10, daca te respecti joci fotbal in celelalte 80..oricum, si a luat responsabilitatea exclusiva a esecului in fata colegilor si a transmis si fanilor
meci pierdut in mare parte de multescu
nu zguduie puncetele fixe ale echipei: acka bancu nuno nici daca il suna trump
popov iar mi s a parut bun, mai ales ca nu e postul lui
as fi jucat popov-kelic(din ce in ce mai bun si mai sigur), madson/mateiu cu zlatan, gustavo in locul lui nuno - total aiuristica decizia sa nu l ai nici pe banca
toti bat fcsb, sau scot puncte,noi ii respectam
as fi abordat kamikaze meciul, cu schimbari prin min 60 a celor obositi..nimeni nu cred ca se supara dintre noi daca vad ca echipa se sacrifica si incearca sa joace fotbal, nu la ciupeala cu egaluri
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Paul » 19 Feb 2017, 18:21

Inteleg supararea dupa meciul cu Steaua, toti sintem suparati. Si nu am, dupa cum cred ca nimeni nu are o explicatie pentru schimbarea lui Baluta cu Fajic, si nici pentru alte schimbari sau lipsa lor sau faptul ca au fost facute tirziu.
Foarte probabil ca Multescu sa fi gresit la toate aceste schimbari si la tactica meciului.
Dar toata lumea greseste si nu cred ca trebuie vinat si dat jos cu prima ocazie. Asta e tot ce spun. Urmeaza meciul cu Dinamo si nu cred ca blamarea lui Multescu poate aduce ceva bun. In schimb poate aduce ceva rau daca alimenteaza frustrarea pe care o au si jucatorii. Daca ii batem urmeaza 2 meciuri cu Steaua, care chiar conteaza la clsamentul final, si cred ca avem sanse bune sa spargem blestemul.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de dxtr009 » 19 Feb 2017, 18:35

n am vazut inca fazele, dar am auzit ca tamas trebuia sa culeaga vreo 2 galbene, ov popescu un rosu
au avut si noroc, mi era frica de alibec si achim(anihilat f bine de zlatan si popov) si ne a dat gol panarama aia de enache...calancea sper sa si revina la forma dinainte de revelion
fajic spart, sarea in contratimp, nu ii lua fata omului, nu castiga dueluri - rambistic, desi mi s a parut bunicel la botosani
sper sa batem in groapa sa ramanem doar cu complexul in fata oilor
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de sorialis » 19 Feb 2017, 18:59

dxtr009 scrie:n am vazut inca fazele, dar am auzit ca tamas trebuia sa culeaga vreo 2 galbene, ov popescu un rosu
au avut si noroc, mi era frica de alibec si achim(anihilat f bine de zlatan si popov) si ne a dat gol panarama aia de enache...calancea sper sa si revina la forma dinainte de revelion
fajic spart, sarea in contratimp, nu ii lua fata omului, nu castiga dueluri - rambistic, desi mi s a parut bunicel la botosani
sper sa batem in groapa sa ramanem doar cu complexul in fata oilor

o: o: o:

GATA, asta e, a trecut! Complex de ani, multi ani....

Punem pariu ca-i batem in play-off?!!? :)) :)) :))

Eu zic ca le bagam mortu-n casa javrelor (e.g. un punct macar, dar cred ca luam 3!), si gata!

Jucam cu gazul acasa in ultima etapa, luam 3 puncte, oile nu iau 6 din astea ultimele 2 etape, la fel si viitorul, si ne vedem in play-off, din nou cu ganduri de marire!!!

:-)

Hai, Forza Stiinta!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2017, 19:17

Sorialis, ai inceput sa fabulezi, la fel ca MP.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de iuli » 19 Feb 2017, 19:21

noi de fiecare data cand anuntam ca rupem norii,terminam cu pantalonii rupti in fund.asa am facut si acum.
in alta ordine de idei:demiterea lui Multescu ar fi o mare greseala,acum.doar mititelu l-a dat afara pe napoli intr-o sitatie asemanatoare dupa un meci cu buzaul.Multescu mai are 2 etape,daca merge in play-off trebuie lasat clar pana la finalul sezonului.
da,si eu consider ca aseara am pierdut datorita lui.dar nu uit ca datorita lui eram mai sigur ca oricand ca batem mioarele.jocul e Stiintei care ne-a dus pe locul 3 poarta semnatura lui Multescu si pt asta trebuie sa termine clar sezonul pe banca noastra.in vara poate pleca,daca chiar nu poate demonstra mai mult.

Închis