[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%
 
Total votes: 27

JustME

[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Feb 2017, 20:58

Sambata 25 februarie Stiinta intalneste in groapa buCURestiului echipa ce si-a legat pe veci numele de Moscova purtand cu mandrie o denumire de sorginte sovietica.

ora meciului: 20:30;
stadion: Динамо;

in functie de rezultatul dintre Динамо si FC Botosani o sa stim daca ne ducem in "groapa" sa jucam cu calificarea in playoff pe masa avand astfel placerea si ocazia de a trimite fosta echipa a militiei in playout.

pentru aceasta deplasare nu ne vom putea baza pe bulgarii Popov si Dimitrov ambii suspendati pentru cumul de cartonase galbene.

p.s. sondajul e facut special pt cei carora le place sa voteze ca pierdem. bafta :)
Last edited by JustME on 19 Feb 2017, 21:05, edited 1 time in total.

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Feb 2017, 21:03

hahaha, tare sondajul :))

as vrea sa jucam asa:

calancea - briceag, kelic, barthe, bucurica - mateiu, zlatinski - baluta, gustavo, bancu - ivan

dar cred ca vom juca asa:

calancea - briceag, kelic, acka, bucurica - mateiu, zlatinski - rocha, baluta, bancu - ivan

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Feb 2017, 21:09

eu as vrea sa jucam asa:

Calancea
Robert Petre, Kelic, Barthe, Briceag
Mateiu, Zlatinski
Baluta, Gustavo, Bancu
Ivan


habar n-am cum o sa jucam. pe mine titulrizarea de etapa trecuta a lui Popov la mijloc m-a lasat fara vointa de a mai incerca sa anticipez vreodata modul in care o sa alcatuiasca nea Gigi echipa.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Feb 2017, 21:59

Acum ca I-a scos astra din Poff , vor muri pe teren cainii
Pierdem, retrogradam, Rotaru la DNA echipa se va desfiinta

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2017, 23:04

Daca Multescu va aborda acest meci in acelasi fel cum a facut-o cu oile, o sa fim din nou "mama ranitilor" si o sa-i bagam si pe astia in playoff. Nu ca m-ar surprinde daca ar fi asa. Mergem acolo sa scoatem un egal, la fel cum s-a dorit si la Botosani, si la Sevrin. Si s-a vazut cu ce rezultate...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Kellogg » 19 Feb 2017, 23:20

Sper că noi, ca suporteri, să ne mobilizăm şi să facem o figura frumoasă weekend-ul viitor.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

conStiinta

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 19 Feb 2017, 23:56

Poate-mi scapa mie ceva, dar la cum arata clasamentul acum, nu ne ajunge 1 punct pt a intra matematic in playoff.
Multescu tot spune, incepand cu meciul de la Botosani, ca ne-ar ajunge 1 punct, dar daca noi luam acel punct cu Medias si toate celelalte rezultate ne sunt nefavorabile (stiu ca e putin probabil, dar matematic se poate: dinamo face 9 puncte si ne bate 1-0, gazu bate steaua, astra face 7 puncte si cfr face 6 puncte) terminam pe 7.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 20 Feb 2017, 00:27

Scoatem maxim un egal si o sa facem maxim o schimbare pana in min 90
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alexdrind96 » 20 Feb 2017, 00:49

Batem danonino si o trimitem in playout.
Imagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2017, 01:59

Conform lui nea Gigi, pentru meciul cu dinamo vrea sa faca MAXIM o schimbare fata de echipa de start cu oile...
Aveti o singura incercare sa ghiciti care e aia! Hai, sa va vad!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Feb 2017, 04:30

Ce-ati face in locul sefilor clubului daca U Craiova pierde cu Dinamo, Ivan si Zlatinski iau galbene, si prin jocul rezultatelor doar o victorie cu Medias ne mentine in play off ? Afara cu nea Gigi pentru meciul decisiv sau nu ?

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 20 Feb 2017, 09:08

Bobby scrie:Ce-ati face in locul sefilor clubului daca U Craiova pierde cu Dinamo, Ivan si Zlatinski iau galbene, si prin jocul rezultatelor doar o victorie cu Medias ne mentine in play off ? Afara cu nea Gigi pentru meciul decisiv sau nu ?
Nu as face mutari drastice tinand cont ca am avea meci decisive , dar daca nu ramanem in playoff la ce avans am avut , nu vad de ce ar mai trebui tinut Multescu pana la final...dar nu cred ca vom ajunge in situatia respective...daca vom juca ce stim nu avem cum sa pierdem in groapa, iar cu un egal acolo am terminat treaba...dar pentru a scoate un egal trebuie sa ne propunem victoria
pentru meciul asta :

Calancea - Briceag, Kelic, Barthe, Dumitras - Zlatan, Mateiu( Madson), Baluta - Bancu , Ivan, Gustavo !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2017, 09:10

Asa a inceput si declinul lui Sandoi&Cartu... Meciuri importante pierdute cand iti era lumea mai draga, meciuri in care uitau ca au jucatori pe banca de rezerva.
Daca Multescu pierde calificarea in playoff, eu zic ca nu are rost sa mai continuam cu el pe banca. Trebuie adus un nou antrenor care sa aiba timp sa se acomodeze cu echipa pana la vara, iar in vara trebuie analizat lotul si indepartati cei care nu se ridica la nivelul asteptarilor.
Personal, consider ca in acest moment avem un lot in primele 3 din Romania, iar cel care trage echipa in jos e antrenorul.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Feb 2017, 09:17

Bobby scrie:Ce-ati face in locul sefilor clubului daca U Craiova pierde cu Dinamo, Ivan si Zlatinski iau galbene, si prin jocul rezultatelor doar o victorie cu Medias ne mentine in play off ? Afara cu nea Gigi pentru meciul decisiv sau nu ?
Nu.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Feb 2017, 09:19

hai ca deja si concluziile tale-s exagerate, deuxex. las-o usor ca mai e mult pana departe si daca ti-o da multescu peste nas si castigam in groapa, ce mai zici?

a gresit omul, e clar, dar nu e decisiv. sper sa-si revina si sa deschida ochii mai larg.

problema e ca zice ca nu face decat maxim o schimbare fata de meciul cu oile, exceptand problemele de lot. sper ca aia sa fie gustavo in locul lui rocha.

Închis