[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%
 
Total votes: 27

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Feb 2017, 10:41

Tot respectul pentru un om care si-a atins limitele, asta inseamna ca a dat totul.
Acum avem nevoie de cineva pentru nivelul urmator

Si Steve Jobs a plecat dintr-un garaj, dar ca sa consacreze Apple a avut nevoie de bogatii din Silicon Valley

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 26 Feb 2017, 11:02

Deși am crezut că trecând noaptea voi vedea altfel rezultatul de aseară , din păcate am același senzații ... Un nou meci pierdut de antrenor pe alcătuirea unor echipe înțelese doar de el.
De ce a trebuit jucat cu Bucurică fundaș dreapta , când el nu mai jucase niciodată acolo ????
De ce a fost jucat Mazarache extremă , când el de câte ori a fost jucat acolo nu a mișcat deloc ???? Dacă tot îl vroiai jucat îl băgai vârf !!!
De ce l-au jucat pe Bancu extremă dreapta , când s-a văzut în repriza a doua că jucat în partea stângă este un altfel de jucător ???
De ce mai ținem în lot jucători precum Rocha sau Acka care numai la Craiova nu se mai gândesc ei, în loc să promovăm jucători tineri ???
De ce a fost ținut Gustavo in afara lotului pe motivul că este ofensiv, când noi ne lăudăm că vrem să jucăm ofensiv ????

Cred că la sfârșitul acestui sezon avem nevoie de un antrenor care să ne ducă mai departe , să ne putem lupta real pentru trofee !!! În acest moment nu văd decât două nume , fie Șumudică care prin nebunia lui este in stare că și cu acest lot să ia titlul , fie Pițurcă....


Trimis de pe Nexus 7 folosind aplicatia #craiovamaximaro
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 26 Feb 2017, 11:06

Pot spune ca am discutat cu un prieten care are anumite legaturi in conducerea clubului si mereu cand mi-a spus ceva s-a cam dovedit adevarat.

Dupa meciul de aseara lui Multescu i-a fost dat ultimatum conform caruia daca nu bate pe Medias sau in cel mai rau caz nu face un egal care sa ne califice in playoff o sa plece. Inlocuitorul pare sa fie Emil Sandoi. Tot in ultimele zile, dupa meciul cu FCSB, s-a incercat aducerea lui Piturca caruia i-a fost oferit un contract pe 3 ani si jumatate fara se tine cont de rezultatul acestui final de sezon. Adica practic sa aiba 2 luni de acomodare la echipa.
Repet, pana in momentul de fata tot ce mi-a spus aceasta persoana s-a dovedit adevarat.

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Feb 2017, 11:11

lasa-ma cu sandoi ba, skeke. ce [cenzurat] facem, ne intoarcem in bezna?

daca persoana aia a ta e ca tine, ma [cenzurat] in ele informatii, ca-s degeaba. spune-mi mai bine de ce sa vina sandoi, nu s-au inteles cu piturca?

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 26 Feb 2017, 11:19

pai pe mine ma intrebi de ce sa vina Sandoi??? Il aduc eu? Nu, nu s-au inteles cu Piturca. Si eu sper sa nu vina Emil, adica tot respectul pt ce inseamna Sandoi si ce a facut atat ca jucator cat si antrenor, mereu a vorbit si vorbeste frumos despre Stiinta, dar daca pleaca Multescu avem nevoie de un antrenor mai bun decat Emil.

Eu iti spun, persoana respectiva nu s-a inselat pana acum cand mi-a zis cate ceva, de data asta mi-a spus ca lui Piturca s-a discutat cu oferta pe masa, iar cu Sandoi sa vorbit si pare ca el sa fie favorit daca pleaca Multescu.

Acum parerea mea personala fara vreo legatura cu ce se intampla la club, cred si eu ca daca Multescu este demis, sunt sanse mari sa avem un antrenor zonal. Eu sper ca daca cumva pleaca Multescu sa se aduca un antrenor mai bun. Nu prea imi vine cineva prin cap, ma gandeam la Contra inainte sa vina la javre.

O alta chestie pe care eu o propun este sa fim alaturi de echipa in aceasta perioada, bun sau rai, ei ne-au adus pe locul 3 si ne fac sa speram la cupe europene. Sunt sigur ca cei care conduc clubul au deja in cap variante de schimbare, iar noi cel mai bine este sa sustinem echipa. Eventual sa se faca presiuni ca meciul cu Medias sa se joace acasa in nocturna. Indiferent de locatie, daca meciul nu se joaca in Craiova, echipa nu o sa simta aceeasi sustinere, iar adversarii aceeasi presiune ca in Banie.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Feb 2017, 11:22

In momentul de fata doar 2 antrenori pot sa duca echipa mai sus decat e in acest moment:
- Victor Piturca, pentru ca e genul de antrenor care intelege mentalitatea oltenilor, ce vor si unde vor sa ajunga
- Marius Sumudica, pentru ca stie sa ia o mana de jucatori, sa creeze o echipa si sa-i faca sa joace cum vrea el, practicand un fotbal modern.

Ce sa caute Sandoi la echipa? Sandoi e un baiat bun, mare jucator al acestui club, dar ca antrenor este acceptabil, nu bun. In plus, practica un fotbal defensiv, care nu atrage, imprumutat din filozofia lui Cartu, fotbal ce nu se pliaza nici pe actualul lot, nici pe filozofia echipei.
Last edited by DeuxEx on 26 Feb 2017, 11:48, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 26 Feb 2017, 11:33

decat sa vina Sandoi mai bine sa ramana senilu de Multescu,cel putin cu asta jucam mai avantat decat sa vina Sandoi cu autobaza lui.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 26 Feb 2017, 11:42

Eu cel mai mult l as vrea pe Sumudica, daca nu, Piturca dar asta cere cam multi bani si nu prea cred ca s sanse, in plus cere jucatori iar cum noi ne uitam sa i luam gratis nu prea sunt sanse.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 26 Feb 2017, 11:51

Cu Gazul sunt sanse mari sa jucam la București, pe Arena Națională. La Pitești e gazonul prost.

Incearca sa se înțeleagă cu Pandurii sa jucam noi la Severin.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alexdrind96 » 26 Feb 2017, 12:00

Multescu e slab ca antrenor. E Jerry Gane, doar ca stie sa ii aseze si pe defensiva un pic acolo...

Daca nu se dadea accidentat Acka voi va dati seama ca tot cu el jucam titular?

Il schimbi pe Calancea pentru ca a gresit si joci cu Mingote care si el a gresit la Botosani.

A fost nevoie sa se dea si Kelic accidentat ca sa intre Barthe (pentru ca daca nu, nu intra decat peste vreo 2-3 luni cand considera multescu ca e pregatit)

Nu inteleg cum pana mea noi transferam iarna si aia joaca de primavara ca nu sunt pregatiti... Fajic e buchet de flori ofilit, Bucurica e doar in atac, Bancu nu stie pe unde sa fuga, Kelic e mai greu decat Rambe si Kay, Popov imbatraneste si se vede.

De 2 ani transferam rezerve peste rezerve, mediocritati peste mediocritati.. Il dai pe Kay si il pastrezi pe Rocha, pe Acka, il aduci pe Bucurica... Fajic, Rambe
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 26 Feb 2017, 12:02

La Kelic e posibil sa fie ruptură.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 26 Feb 2017, 12:12

De ce să vină a Emil ??? Nu am nimic cu el, practic și-a rupt picioarele pt echipa asta, dar că și antrenor nu ne poate ajuta cu nimic !
Dacă Rotaru vrea să bage și are de unde bani mulți să îl aducă pe Piți, dacă nu cea mai bună idee este Șumudică !!!

Trimis de pe Nexus 7 folosind aplicatia #craiovamaximaro
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 26 Feb 2017, 12:32

Sa speram ca intram in play off,ramane nea Gigi si orice discutie de alt antrenor se amana pana la vara.El ne-a adus pana aici,el trebuie sa mearga mai departe cu echipa.In play off eu zic ca o sa aratam altfel fara atata presiune...Deh ce bun era un punct cu Botosaniul....

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de leul_alb_albastru » 26 Feb 2017, 13:54

Dacă nu intram in play off pleca sigur Multescu și la cum am arătat în ultimele etape mi-e greu sa cred că nu luam bătaie de Mediaș, indiferent unde am juca, sper să mă înșel și să intrăm în play off. Forța Știința!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 26 Feb 2017, 14:04

eu unul nu cred ca vom lua bataie de la Medias, cu o singura conditie : sa fie facuta echipa cum trebuie !!!

Calancea - Dimitrov, Barthe,Popov,Briceag - Mateiu,Zlatinski,Baluta - Ivan,Fajic(Mazarache),Bancu
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis