[Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in ultimul meci al sezonului regulat?

Poll ended at 04 Mar 2017, 14:07

Batem, intram in play-off!
24
65%
Egal, bun si ala!
3
8%
0 puncte -> demiterea lui Multescu!
10
27%
 
Total votes: 37

DoRyN

Clasament play-off Liga 1 2016-2016

Mesaj de DoRyN » 05 Mar 2017, 23:07

Clasament play-off Liga 1 2016-2016

1. Viitorul 26 p
2. FCSB 24 p
3. CFR Cluj 22 p
4. U Craiova 22 p
5. Dinamo 21 p
6. Astra 21 p sau 22 p (mai au un meci de jucat)

sorin107

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 05 Mar 2017, 23:13

da, in functie de rezultatul de la meciul astrei de maine, avem 2 posibilitati pentru primul meci in poff:

- astra pierde sau face egal, jucam cu cfr cluj acasa
- astra castiga, jucam cu astra in deplasare

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de danielC » 05 Mar 2017, 23:20

Sper ca astra sa bata si sa jucam in deplasare cu ei. cum nu exista echipe care sa bata tot, daca jucam cu ei sigur nu pierdem. am incredere in baieti si gigi

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 05 Mar 2017, 23:36

Astept cate o bere de la fiecare pentru ca am deschis topicul de meci, meci ce ne va duce in Europa dupa vreo 23 de ani. Berea se da inainte de meci, cand ma prindeti! :)) :)) :)) :)) :))
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 05 Mar 2017, 23:54

"M-am consumat foarte tare, fiecare minut mi-a lăsat urme pe inimă, cap, ficat... N-am putut să mă exteriorizez..."

Sincer Nea Gigi, decat sa mori pe banca mai bine te lasam sa iesi la pensie.... Si azi ai uitat de o schimbare dar e bine ca s-a terminat cum trebuie!

Lasand gluma la o parte, ar trebui sa jucam frumos, fara frica, fara presiune, sa promovam tinerii (il astept pe Markovic) si sunt sigur ca vor veni si rezultatele. Am dovedit ca atunci canmd am jucat fara frica suntem mai buni decat oricare din cele din playoff. Cand ne cacam in chiloti (cum am facut si azi in ultimele 25 minute) aratam rau

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 05 Mar 2017, 23:56

@romaad: + 1
apld apld apld apld apld

Total de acord!

Last edited by DeuxEx on 05 Mar 2017, 23:59, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de iuli » 05 Mar 2017, 23:57

@romaad:cum a uitat de o schimbare?Mazarache,Kelic,Petre...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 05 Mar 2017, 23:59

Iuli, daca ai stii cat am strigat la el ca mai are o schimbare.... la un moment dat chiar ne-a facut semn ca nu o face sau cel putin asa mi s-a parut mie. Pe Petre l-a bagat ca s-a rupt Briceag, practic la ultima faza a meciului

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2017, 00:00

Nu il baga pe Petre daca nu se accidenta Briceag.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de iuli » 06 Mar 2017, 00:02

a facut schimbarea exact cand trebuia,a rupt elanul alora si s-au castigat vreo 3 min.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 06 Mar 2017, 00:03

posibil ca o facea si pe a treia....il chemase pe Screciu dupa ce am ragusit strigand la el toata tribuna zero si oficiala

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2017, 00:06

Felicitari suporterilor, echipei si antrenorilor ! Eu nu prea mai credeam, dupa cele 3 infringeri consecutive...

Va fi un play off frumos - cu cele mai bune echipe din Romania acolo.

Amuzanta faza in care Medias a avut acea bara - cind Eric era la minge, inainte de centrarea in careul nostru, vreo 4 jucatori ai Craiovei l-au inconjurat pe brazilian :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2017, 00:08

Cateva concluzii dupa meciul asta:
- mai considera cineva ca am mai avea nevoie de Rocha, Acka sau Madson? Eu nu!
- Bancu a jucat cel mai bun meci al sau de la accidentarea aia nenorocita!
- Ivan a fost jucatorul nostru care a alergat cel mai mult, respingand din propriul careu sau alergand cu 2-3 gazari in spate pana la poarta alora
- ramanem singura echipa din Romania care este in stare sa deplaseze mii de suporteri la sute de km distanta. Inca odata, suporterii au fost la inaltime! Felicitari celor care au facut si aceasta deplasare!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2017, 00:13

Stie cineva care e starea de sanatate a lui Briceag (fractura ?) ? Ar fi o pierdere mare daca accidentarea e grava.

JustME

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 06 Mar 2017, 00:14

stiu ca e prea devreme sa vb despre asta dar parerea mea e ca Acka si Rocha NU MERITA sa se bucure de munca celorlalti jucatori care au pus serios osul la treaba in aceste ultime meciuri. de exemplu Popov care si el e in ultimele luni de contract si nu s-a dat la o parte in nicio secunda, n-a facut fite si basini si nici n-a petrecut dupa ce am pierdut cu dinamo.

lui Popov nu i s-a propus prelungirea, nesimtitilor alora da. incorect dpdv uman! imi pare rau ca aduc vorba despre asta acum cand e cazul sa ne bucuram si sa visam frumos dar am vazut ca nea Gigi a declarat ca nu e nimic batut in cuie in ceea ce-i priveste pe cei trei.

felicitari tuturor celor care au fost la stadion, prima bucurie asta a fost sa vad tribuna a 2-a a stadionului din Pitesti aproape plina! apoi a venit a 2-a bucurie din iarba! o seara superba, va multumesc verilor! ucv

Închis