Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
sorin107

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Mar 2017, 22:48

da, se pare ca stanciu ar avea ceva legaturi cu clubul nostru. a amintit si el de meciul de la severin si raureanu l-a taxat in studio la digi - "iti iei rolul in serios?"

dar care rol?

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 11 Mar 2017, 22:49

Nu stiu ce e in capul lui Ivan, in ultimul timp s-a maturizat foarte mult, a jucat excelent, acum il lasa Baluta singur cu portarul si se pise pe ea de ocazie.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 11 Mar 2017, 22:50

Bucurica asta nu pare a avea fata de Craiova. Nu stiu cine naiba l-a adus. La 31 de ani, au platit 30 k pe el si i-au facut contract pe 2.5 ani.

Nu pricep de ce nea Gigi n-a facut nici o schimbare ofensiva in a doua repriza. Dupa acel 5-0 cu Voluntari noi marcam greu de tot. Nu mai aducem mingea in careu asa de des ca toamna trecuta.

Tin sa remarc totusi faptul ca nea Gigi l-a promovat pe Screciu de anul trecut, la 16 ani. Bravo !
Last edited by Bobby on 11 Mar 2017, 22:57, edited 1 time in total.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 11 Mar 2017, 22:53

Mie imi place de Stanciu!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 11 Mar 2017, 22:54

m-a dat pe spate Multescu la interviuk de dupa meci la Dolce spunand : jucam in playoff cu echipe cu traditie in spate, iar noi suntem in fotbal de doar 3 ani !!!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 11 Mar 2017, 22:57

eu totusi nu inteleg de ce l-a schimbat pe Bucurica ca nu mi se paru ca facu greseli in prima repriza. Oricum si Petre a jucat bine, a fost si foarte bine ajutat de Gustavo. Totusi schimbarea pozitiilor intre Bancu si Gustavo i-a incurcat, nu au mai contat decat defensiv in a doua repriza

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 11 Mar 2017, 22:59

mihu scrie:m-a dat pe spate Multescu la interviuk de dupa meci la Dolce spunand : jucam in playoff cu echipe cu traditie in spate, iar noi suntem in fotbal de doar 3 ani !!!!
?!!, imensa gafa

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 11 Mar 2017, 23:08

OVI2806 scrie:
mihu scrie:m-a dat pe spate Multescu la interviuk de dupa meci la Dolce spunand : jucam in playoff cu echipe cu traditie in spate, iar noi suntem in fotbal de doar 3 ani !!!!
?!!, imensa gafa
Nu interpretati aiurea, strict pe segmentul la care s-a referit, omul are dreptate. Jucam in playoff cu echipe care au ani in spate in fotbal, au o experienta fotbalistica. Pe cand noi fix de 3 ani am aparut in fotbalul din ziua de azi.

Omul nu s-a referit la istorie, cupe, performante. Omul s-a referit strict la prezent, iar in prezent aceasta este cea mai mare performanta a clubului de vreo 23 de ani.


PS: Bucurica asta e un fenomen de fotbalist, cum a ajuns doar presedintele stie. :up:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2017, 23:11

Vad ca avem printre noi si pe avocatul lui Multescu...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 11 Mar 2017, 23:20

all around, un rezultat promitator pentru inceputul de play-off. Mai ales ca il incepem cu doua meciuri grele in deplasare.

5 puncte din primele 3 partide si zic eu ca am incepe sa visam!

sorin107

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Mar 2017, 23:24

dinamo merge batuta acum, sa-i mai rupem gura aia urata lui contra.

daca ne luam dupa ce zice nea gigi, screciu va fi titular cu dinamo. asta inseamna ca unul dintre mateiu si zlatinksi va fi rezerva.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 11 Mar 2017, 23:33

sorin107 scrie:dinamo merge batuta acum, sa-i mai rupem gura aia urata lui contra.

daca ne luam dupa ce zice nea gigi, screciu va fi titular cu dinamo. asta inseamna ca unul dintre mateiu si zlatinksi va fi rezerva.
Mateiu cred ca o sa fie rezerva.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 11 Mar 2017, 23:35

romaad scrie:all around, un rezultat promitator pentru inceputul de play-off. Mai ales ca il incepem cu doua meciuri grele in deplasare.

5 puncte din primele 3 partide si zic eu ca am incepe sa visam!
Imagine imi luasi vorba din gură!!! Eu zic ca nici la dinamu nu luam bataie, iar dacă dăm gol, batem!!! Sa vezi apoi ce vise... Imagine

Trimis de pe D5503 folosind aplicatia #craiovamaximaro
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 11 Mar 2017, 23:38

sorin107 scrie:dinamo merge batuta acum, sa-i mai rupem gura aia urata lui contra.

daca ne luam dupa ce zice nea gigi, screciu va fi titular cu dinamo. asta inseamna ca unul dintre mateiu si zlatinksi va fi rezerva.
Asa zise, si cred ca iese mateiu din schemă. Am întrerupt seria astrei, o întrerupem si pe cea a cățeilor!

PS: aia cu de 3 ani, trebuie sa-i dau dreptate lui sechele, e scoasă din context, se referea la faptul că într-adevăr suntem de abia trei ani in fotbal, la acest nivel! unde este greșeala?!?

Trimis de pe D5503 folosind aplicatia #craiovamaximaro
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 11 Mar 2017, 23:40

DeuxEx scrie:Vad ca avem printre noi si pe avocatul lui Multescu...
Wrong! EU sunt avocatul lui mp, nea gigu, si in curand, al dintosului, da?!? ImagineImagineImagine

Trimis de pe D5503 folosind aplicatia #craiovamaximaro
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis